Deska kompozytowa w kolorze ciemnego brązu to propozycja dla wszystkich, którzy przy tworzeniu tarasów poszukują klasycznej kolorystyki połączonej z praktyczną funkcjonalnością. Deska tarasowa wykonana z kompozytu jest materiałem, który imituje drewno i zapewnia prostotę użytkowania. Jest ona odporna na działanie warunków atmosferycznych, promieni UV, korozję biologiczną i chemiczną. Dodatkowo nie wymaga konserwacji i pielęgnacji. Deski te dostępne są w różnych kolorach takich jak: grafit, szary, teak, jasny brąz i ciemny brąz. Z całej tej gamy właśnie deska w kolorze ciemnego brązu jest ofertą dla osób ceniących klasyczne aranżacje.

Spis treści:
Klasyczne przydomowe aranżacje
Na tarasy, balkony i nie tylko
Wokół basenu
Jakie kolekcje są dostępne w DLH?
Ceny i gwarancje w DLH

Deska kompozytowa w kolorze ciemnego brązu - klasyczne przydomowe aranżacje

Deska kompozytowa w kolorze ciemnego brązu to idealny wybór dla osób ceniących klasyczne aranżacje. Ciemny brąz jest kolorem ziemi i świetnie komponuje się z zielenią traw, roślinności oraz ogrodowych kwiatów. Jest to barwa wiodąca w stylizacjach rustykalnych, country, ale także w stylu boho. Kolor ciemnego brązu jest idealny do tworzenia przyjaznych dla oka aranżacji. Stosując go na przydomowych tarasach, altanach czy innych zabudowach stworzymy przytulne miejsca wypoczynku i relaksu. Barwa ta wtapia się w ogrodowe otoczenie i stanowi jego nierozerwalną całość. Z drugiej strony odpowiednio przełamana kontrastowym kolorem białym lub jasnoszarym może stworzyć klasyczną, ale już nowoczesną i wyrazistą kompozycję. Deska kompozytowa ciemny brąz jest materiałem, który daje inwestorom i architektom bardzo dużo możliwości aranżacyjnych.

Na tarasy, balkony i nie tylko…

Taki materiał posłuży do aranżacji wszelkich powierzchni na otwartym powietrzu. Z racji bardzo dużej odporności na działanie wody, czynników atmosferycznych, promieni UV, korozji biologicznej, działanie owadów i insektów może być z powodzeniem stosowana do budowy tarasów, zabudowy balkonów, a także obudów basenów. Szczególnie to ostatnie przeznaczenie znajduje szerokie ich zastosowanie. Deski kompozytowe są wykonane z bardzo odpornych materiałów i w technologiach, które pozwalają na ekspozycję ich na długotrwałe działanie wody, śniegu, deszczu i wysokich temperatur. Przy tym nie wymagają żadnych dodatkowych czynności konserwacyjnych czy pielęgnacyjnych.

Deska z kompozytu

Deski kompozytowe wokół basenu

Wykonanie podejścia do basenu z deski kompozytowej eliminuje nanoszenie ziemi czy piachu do jego środka. Dzięki swojej ryflowanej powierzchni posiada również funkcję antypoślizgową. Kompozyt jest materiałem jednorodnym i nie grozi nam skaleczenie nogi drzazgą lub odpryskiem. Z racji tego, że jest odporny na chłoniecie wilgoci gromadząca się na powierzchni deski woda nie doprowadza do jej gnicia czy deformacji. Pod względem estetyki deska kompozytowa imituje drewno, a kolor ciemnego brązu bardzo dobrze będzie się komponować z bielą jacuzzi, wanny zewnętrznej czy basenu. Dodatkowo z tego materiału można wykonać ławy do siedzenia lub ścianki chroniące przed wiatrem.

Deska na balkonie

Kupując mieszkanie zazwyczaj zależ nam na tym by mieć jak największy balkon. Planujemy, że będziemy tam spędzać dużo czasu i będzie on stanowił namiastkę ogrodu. Stajemy przed wyborem jak zaaranżować balkon by jak najbardziej przypominał nam przydomowy taras. Cały czas bardzo powszechne jest wykładanie balkonów płytkami ceramicznymi jednak po jakimś czasie pękają lub odpadają pod wpływem działania deszczu, śniegu, lodu, mrozu i słońca. Dobrym wyborem jest deska kompozytowa, która nie dość, że jest odporna na te czynniki, to jest dodatkowo ciepła i miła w dotyku. Dzięki ryflom na jej powierzchni posiada funkcję antypoślizgową i może uchronić nas przed poślizgnięciem czy nawet upadkiem. Deska kompozytowa bardzo dobrze imituje drewno i wprowadzi iście ogrodowy klimat na nasz balkon. Będzie świetnie się komponować z ustawionymi na niej meblami oraz doniczkami z kwiatami.

Deska kompozytowa to praktyczność i trwałość

W zależności od modelu deska tarasowa może mieć jedną lub dwie strony wykończone w sposób dekoracyjny. Do wyboru mamy ryfel wąski, ryfel szeroki lub powierzchnię gładką. Dodatkowo również krawędzie oraz powierzchnie boczne mogą być estetycznie wykończone. Deska jest bardzo łatwa w czyszczeniu z zabrudzeń powstałych podczas eksploatacji. Można ją czyścić wodą z dodatkiem delikatnego detergentu (np. płynu do mycia naczyń). W przypadku silnego zabrudzenia powierzchnię desek należy umyć przy pomocy twardej szczotki lub myjki ciśnieniowej.

Jakie kolekcje desek kompozytowych są dostępne w ofercie DLH?

W ofercie DLH deski w kolorze ciemnego brązu występują w czterech głównych kolekcjach: GALA, LUNA, DUNA, SOLID. Każdy z nich różni się swoim składem oraz technologią wytwarzania, która dostarcza produkt o najwyższej jakości w określonej grupie cenowej. Dla przykładu deski Gala oraz Gama produkowane są z połączenia mączki drzewnej z PCV w technologii koekstruzji, natomiast deski Luna powstają z włókien bambusowych, tworzyw sztucznych oraz substancji uszlachetniających. Deska SOLID charakteryzuje się litą budową bez żadnych komór, które występują w pozostałych modelach desek. Ponadto deski kompozytowe z oferty DLH mogą być wykończone poprzez szlifowanie lub szczotkowanie nadając ich powierzchniom użytkowym różną strukturę oraz wygląd.

Ceny na deski kompozytowe w kolorze ciemnego brązu DLH

Ceny desek kompozytowych w kolorze ciemnego brązu uzależnione są od modelu i są one dostępne w ofercie DLH w czterech głównych kolekcjach, rozmiarach i długościach. Deski z kolekcji GALA posiadają dwustronny szczotkowany profil. Dostępne są w dwóch długościach: 2400 mm w cenie 175 zł / m2 i 4000 mm w cenie 169,35 zł / m2. Na ten wyrób producent udziela 25 lat gwarancji. Deski z kolekcji LUNA posiadają wymiar 25x150mm i są czterostronnie szlifowane. Dostępne są w 3 długościach: 2400 mm w cenie 187,10 / m2, 3000 mm w cenie 187,10 / m2 i 4000 mm w cenie 187,10 zł / m2. W przypadku tej deski producent udziela 15 lat gwarancji. Deski DUNA o wymiarach 21 x 146 mm i długościach 2400 mm w cenie 139,01 zł / m2 i 4000 mm w cenie 134,44 zł / m2 są szlifowany z czterech stron, a ryfel jest umiejscowiony od wierzchu i od spodu deski. Na ten produkt przyznane jest 10 lat gwarancji. Deski lite z kolekcji SOLID dostępne są w rozmiarze rozmiarze 20 x 140 mm oraz w długościach 2400 mm w cenie 186,78 zł / m2 i 4000 mm w cenie 220, 69 zł / m2. Deska jest czterostronnie szlifowana: jedna strona posiada drobny ryfel, druga strona jest gładka. Gwarancja na ten produkt obejmuje okres 15 lat. lat.