Domek letniskowy z pięknym, wypełnionym słońcem tarasem i wygodnymi meblami ogrodowymi… Chciałby go posiadać każdy, kto tęskni za spokojnymi chwilami spędzonymi na łonie natury. W naszym krótkim przewodniku radzimy, jak urządzić wymarzony domek oddalony od zgiełku miasta oraz jakie gatunki drewna wybrać do jego wykończenia, aby zapewnić sobie trwały i piękny azyl na wiele lat.

Spis treści:
Domek letniskowy z drewnianą elewacją
Domki letniskowe z drewnianym tarasem
Domek letniskowy niemal ukończony? Pora wybrać wygodne meble ogrodowe!

Domek letniskowy z drewnianą elewacją

Planując budowę domku letniskowego, warto dokładnieElewacja drewniana DLH zastanowić się nad każdym jego elementem. Odpowiednio dobrane gatunki drewna sprawdzą się nie tylko jako podstawowy budulec, lecz także jako elementy wykończeniowe. Jednym z nich może być drewniana elewacja, dostępna w różnych odcieniach i prosta w aranżacji. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki gatunek drewna sprawdzi się najlepiej w roli elewacji, zasięgnijmy porady u specjalisty, który z pewnością dobierze odmianę, która najlepiej spełni nasze oczekiwania.

W ofercie firmy DLH znaleźć można między innymi:

• elewację z cedru czerwonego - drewna, które dzięki naturalnym właściwościom wykazuje wysoką odporność na czynniki atmosferyczne, przez co nie wymaga zabezpieczania środkami konserwującymi. Ponadto, zapewnia naturalną izolację cieplną.

• elewację ze świerku skandynawskiego,  nazywanego często białym drewnem ze względu na delikatnie żółtawy odcień. Jego naturalną trwałość warto wzmocnić środkami konserwującymi.

Domki letniskowe z drewnianym tarasem

Domek letniskowy z tarasem, na którym można Domek letniskowy z drewnianym tarasemrozkoszować się poranną kawą lub po prostu cieszyć promieniami letniego słońca? Jeśli chcemy utrzymać nasz projekt w barwach natury, warto postawić na drewniane deski tarasowe, które będą się doskonale prezentowały na tle elewacji z drewna. Bardzo popularne obecnie jest drewno egzotyczne, jednak jego doskonałą alternatywą może być również modrzew syberyjski. Dzięki bogatemu katalogowi desek tarasowych, możemy liczyć na bardzo różnorodne możliwości aranżacji i stworzyć wymarzony zakątek w dowolnym stylu.

 

 

 

Domek letniskowy niemal ukończony? Pora wybrać wygodne meble ogrodowe!

Meble ogrodowe od DLHDomek letniskowy to również wygodne i trwałe meble ogrodowe. W zależności od tego, czy bardziej zależy nam na uroku drewna, czy na łatwej pielęgnacji, możemy sięgnąć po zestawy z drewna akacjowego, np. komplet Odense; meble wykonane z odpornego teaku, np. stół Fisher i fotele Carrera, lub po meble z technorattanu, które utrzymane są w klasycznej, stonowanej stylistyce. Zestaw Odense przypadnie do gustu amatorom eleganckich aranżacji tarasowych w stylu Scandi Chic, natomiast meble z drewna Teak pokochają osoby ceniące trwałe i komfortowe rozwiązania – stabilny stół Fisher można rozkładać, niemal dwukrotnie powiększając jego powierzchnię, natomiast krzesła Carrera posiadają oparcia z 5-stopniową regulacją, zapewniającą maksimum komfortu. Miłośnikom miękkich siedzisk polecamy dodatkowo poduszki pozycyjne odpowiednie do foteli ogrodowych. Pozostaje cieszyć się słońcem i spokojem!