Podłoga rustykalna to obecnie podstawa wielu modnych i stylowych aranżacji. Wszechobecna natura i sielski klimat to trend, który panuje we wnętrzach już od jakiegoś czasu i nie zapowiada się, aby miał odejść w zapomnienie. Doskonale w aranżacjach, którym przyświeca idea stylu rustykalnego sprawdzą się podłogi linii Antique od DLH, które posiadają wyjątkowy rysunek i strukturę oraz dostępne są w niepowtarzalnych kolorach.

Spis treści
Rozwiązanie do wnętrz z duszą
Piękno kolekcji Antique pochodzi z natury
Dostępne zabiegi wykończeniowe
Propozycje od DLH
Wnętrza wypełnione ciepłem i przytulnością
Ceny desek z kolekcji Antique
Deski olejowane lub lakierowane

Podłoga w stylu rustykalnym do wnętrz z duszą

Podłogi rustykalne wchodzące w skład kolekcji Antique dedykowane są osobom, które lubią otaczać się naturalnymi materiami najwyższej jakości, a przy tym, którym bliski jest styl rustykalny. Podłogi te produkowane są ze szlachetnego drewna dębowego, a następnie poddawane są specjalnym zabiegom wykończeniowym, dzięki którym zyskują tak unikalną strukturę i kolorystykę, wprowadzającą do wnętrz przyjemne ciepło i rodzinną atmosferę. Deski linii Antique dostępne są w klasie drewna Country, dlatego poprzez swój wygląd ukazują naturalną formę drewna dębowego.

Czym się wyróżnia ten styl?

Temat wyboru podłogi idealnej do wnętrz urządzonych w stylu rustykalnym warto zacząć od krótkiego objaśnienia czym on tak naprawdę jest. Nazwa stylu pochodzi od angielskiego słowa „rustic”, czyli „wiejski” albo „swojski”. Słowa te idealnie oddają charakter przestrzeni rustykalnych, gdyż w rzeczy samej przypominają one wnętrza wiejskich chat oraz są wypełnione sielskim klimatem. W pomieszczeniach utrzymanych w tej konwencji stylistycznej dominuje drewno oraz meble nadgryzione zębem czasu, takie jak wiekowe komody, witryny czy szafy z lustrami. Często nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy, a takie meblarskie perełki możemy znaleźć u dziadków na strychu albo kupić na targu staroci za niewielkie pieniądze. Wystarczy je odświeżyć, a potem na nowo cieszyć się ich urokiem. Dobrze, aby podłoga w takich rustykalnych wnętrzach również sprawiała wrażenie jakby posiadała już swoje lata. Raczej nie możesz liczyć, że gdzieś kupisz stuletnie deski, ale na szczęście możesz skorzystać z innego rozwiązania, a mianowicie możesz kupić deski, które dzięki specjalnym zabiegom wykończeniowym zostają postarzone, przez co idealnie pasują do wnętrz z duszą, a jednocześnie spełniają najwyższe standardy jakości oraz posiadają doskonałe właściwości użytkowe, dzięki czemu posłużą Ci naprawdę wiele lat w świetniej formie. Tego typu produkty posiada DLH – mowa o deskach z kolekcji Antique. Zwieńczeniem aranżacji opartych na stylu rustykalnym mogą być koronkowe obrusy, zioła i rośliny w donicach oraz ceramiczne naczynia z pięknymi zdobieniami.

Piękno kolekcji Antique pochodzi z natury…

W skład kolekcji Antique wchodzą dwuwarstwowe oraz trójwarstwowe podłogi o nominalnej grubości warstwy wierzchniej 3,4 mm. Dzięki takiej budowie, deski są wysoce stabilne, trwałe i wytrzymałe na codzienną eksploatację, a także z powodzeniem można stosować je na ogrzewaniu podłogowym (maksymalna temperatura 28 stopni Celsjusza). Atutem warstwowych podłóg pochodzących z kolekcji Antique są o wiele mniejsze naprężania występujące w deskach, a to dzięki prostopadłemu układowi poszczególnych warstw. Przekłada się to na mniejsze ryzyko wypaczenia desek, zerwania spoiny klejowej czy niewystarczająco odpornej wylewki. Dzięki temu są one mniej podatne na spękania i powstawanie szczelin niż deski lite. To właśnie dlatego nadają się na ogrzewanie podłogowe.

Dostępne zabiegi wykończeniowe

Za sprawą dostępnych zabiegów w wykończeniowych, takich jak: lakierowanie, olejowanie, wędzenie, termowanie, szczotkowanie, piaskowanie, bielenie oraz fazowanie, dębowe deski z kolekcji Antique zachwycają bardzo intrygującą strukturą, wnoszącą do wnętrz namiastkę stylu rustykalnego oraz atrakcyjną kolorystyką, potrafiącą idealnie wkomponować się w wiele wizji projektowych opartych na tej konwencji. Wyjątkowy rysunek produktów zawdzięczamy z kolei klasie drewna Country, która dopuszcza zróżnicowania kolorystyczne wraz z bielą, zdrowe oraz szpachlowane sęki, a także pęknięcia. Tym sposobem deski ukazują naturalną formę drewna dębowego, stając się obowiązkowym punktem każdej aranżacji, której ma przyświecać idea wszechobecnej natury i sielskiego klimatu.

Podłoga Antique Versailles

Podłoga rustykalna – poznaj ją bliżej

Podłoga rustykalna sprawdzi się wszędzie tam, gdzie chcesz, aby panowała wszechobecna natura i sielski klimat. Ceny desek są bardzo rozsądne, co przemawia za ich wyborem do wykończenia tego typu przestrzeni. Dzięki dostępności produktów w kilku wariantach, zyskujesz ponadto wiele możliwości aranżacyjnych.

Wnętrza wypełnione ciepłem i przytulnością

Deski linii Antique można wykorzystać do wykończenia podłogi w mieszkaniu, domu, restauracji, pensjonacie czy hotelu. Niezależnie od tego, gdzie znajdą swoje zastosowanie, wszędzie będą stanowiły mocny punkt aranżacyjny, nadając wnętrzu bardzo ciepłego i przytulnego charakteru. O podłogach rustykalnych od DLH można powiedzieć, że ich unikalny charakter został wydobyty ręką rzemieślników. Każda deska jest jedyna w swoim rodzaju, co sprawia, że taka podłoga prezentuje się bardzo naturalnie. Wśród produktów o dwuwarstwowej budowie znajdują się deski: Sanssouci w jasnym, naturalnym kolorze drewna dębowego, Versailles w ciepłym, brązowawym odcieniu i Alhambra w głęboko brązowym wybarwieniu, a o trójwarstwowej: Rivaner w ciepłym odcieniu drewna dębowego, Sherry  utrzymane w tonacji brązu z domieszką czerwieni, Vernentino delikatnie wpadające w szarość, Barolo o brązowo-czarnych pasmach, Riesling będące najjaśniejszą propozycją wśród podłóg linii Antique, a także Prosecco i Merlot, które odpowiednio przypominają kolorystykę białego i czerwonego wina. Deski dwuwarstwowe dostępne są w rozmiarze 15x250x590-2200 mm oraz łączy się je na pióro-wpust. Montaż w tym przypadku jest na klej. Deski trójwarstwowe dostępne są natomiast w rozmiarze 14x180x590-2200 mm. Montaż jest bezklejowy czyli tzw. „pływający” oraz na zamek Soft Loc 5G.

Ceny desek z kolekcji Antique

W skład kolekcji podłóg rustykalnych Antique wchodzi dziesięć produktów. Ceny desek oscylują wokół 230-320 złotych za metr kwadratowy. Każde opakowanie zawiera tylko 2 warstwy z dzielonymi długościami.

Deski olejowane lub lakierowane

Część desek wchodzących w skład kolekcji Antique, a wśród nich: Versailles, Sherry,  Vernentino, Barolo, Prosecco i Merlot, zostały zabezpieczone olejem. Pozostałe produkty, takie jak: Sanssouci, Alhambra, Rivaner i Riesling natomiast lakierem. Olejowanie uważa się za najbardziej naturalne wykończenie desek, eksponujące autentyczne walory drewna dębowego. Olej wnika głęboko w strukturę drewna, zapewniając deskom dodatkową ochronę, przede wszystkim przed wilgocią. Wysokiej jakości lakier nakładany oraz utwardzany kilka razy z wykorzystaniem technologii UV zapewnia deskom z kolei wysoką jakość i trwałe wykończenie. Warto wspomnieć o tym, że produkty oferowane przez DLH, które wchodzą w skład kolekcji Antique, dzięki temu, że posiadają odpowiednio grubą warstwę wierzchnią, można odnawiać oraz nawet kilkukrotnie poddawać renowacji poprzez cyklinowanie i ponowne wykończenie powierzchni.

Każdy z nas potrzebuje miejsca, w którym znajdzie ukojenie. To właśnie dlatego tak często decydujemy się obecnie na urządzenie wnętrz w stylu rustykalnym. Podłogi linii Antique podkreślą charakter takich przestrzeni, wypełniając je przyjemnym ciepłem i rodzinną atmosferą.