Osmo Wosk dekoracyjny różne kolory

SKU: Osmo Wosk dekoracyjny
Ocena:

Dostępność: Prosimy o kontakt w celu ustalenia dostępności
tel. 512 245 978 email: sklep@dlh.pl
Dostępny na zamówienie

206,00 zł /szt
Suma : 206,00 zł
Dane techniczne:
Pojemność:0,75 L
 
Wydajność 1L: ok 20-25 m2 przy 1 powłoce  

 

Produkt dostępny wyłącznie na indywidualne zamówienie

CMS tab
Opis produktu

Osmo Wosk dekoracyjny

Intensywne Woski Dekoracyjne firmy Osmo nie tradycyjne, ogólnie dostępne farby do drewna, ale nowoczesne powłoki, w wyjątkowy sposób łącząca zalety naturalnych olejów i wosków. Pozwalają zarówno na transparentnie jak i intensywnie barwienie powierzchni, zapewniając jednocześnie odpowiednią ochronę drewna.
Wosk Dekoracyjny jest hydrofobowy, odporny na ścieranie i zabrudzenia. Struktura pokrytego nim drewna pozostaje dobrze widoczna, a jego powierzchnia staje się przyjemna w dotyku. Wykorzystanie naturalnych składników roślinnych pozwala osiągnąć równomierną barwę i harmonijne pokrycie powierzchni. Dzięki temu aplikacja jest łatwa i szybka. Nie wymaga też gruntowania ani międzyszlifu – co pozwala oszczędzić czas i pieniądze.
Ta porowata powłoka jest doskonale dopasowana do potrzeb drewna. Pozwala mu swobodnie oddychać, redukując pęcznienie i kurczenie się. Wosk dekoracyjny nie pęka, nie łuszczy się, nie rozwarstwia się ani nie odpryskuje jak tradycyjny lakier do drewna. Jest odporny na plamy z wina, piwa, coli, herbaty, soków owocowych, mleka i wody zgodnie z normą DIN 68861 – 1C. Powłoka po wyschnięciu jest bezpieczna dla ludzi, zwierząt i roślin (odporna na ślinę i pot zgodnie z DIN 53160 oraz bezpieczna dla zabawek dziecięcych zgodnie z EN 71.3).

 

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI Powierzchnia drewna musi być czysta, sucha i nie zmrożona (zawartość wilgoci maks. 18%). Wosk Dekoracyjny jest gotowy do użycia i nie wymaga rozcieńczania. Przed użyciem produkt starannie wymieszać. Starannie usunąć plamy mikroporowate. Całkowicie usunąć stare powłoki malarskie i lakiernicze. W czasie szlifowania należy zawsze zakładać maskę przeciwpyłową. Wypełnić spękania, dziury i otwory po sękach (najlepiej Szpachlą do drewna Osmo). Starannie oszlifować powierzchnie drewna. Rozpocząć od gruboziarnistego papieru ściernego a wykończyć papierem ściernym do podłóg P120-150, do mebli P180-240.Przed nałożeniem powłoki olejowej usunąć pył ze szlifowania przy pomocy miotły lub odkurzacza. Jeżeli to tylko możliwe, przed montażem należy nanieść powłokę na drewno z każdej strony. Wygląd wykończonej powierzchni zależy, między innymi, od naturalnej charakterystyki drewna. W związku z powyższym należy zawsze wykonać próbne nałożenie produktu, zwłaszcza w przypadku powierzchni nieznanych.

METODY APLIKACJI Barwienie transparentne (1 warstwa): Produkt rozprowadzić dokładnie cienką i równomierną warstwą po czystym i suchym drewnie, wzdłuż słojów, przy pomocy pędzla z naturalnego włosia Osmo, wałka z mikrofibry Osmo, szczotką do malowania podłóg lub włókniną do aplikacji na rączce do pada. Dla osiągnięcia efektu delikatnej bejcy, nanieść na powierzchnię za pomocą niekłaczącej szmatki i w ciągu 20 minut równomiernie rozprowadzić do uzyskania maksymalnego roztarcia. Pozostawić do wyschnięcia w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Barwienie intensywne (2 warstwy): Produkt rozprowadzić dokładnie cienką i równomierną warstwą po czystym i suchym drewnie, wzdłuż słojów, przy pomocy pędzla z naturalnego włosia Osmo, wałka mikrofibrowego Osmo, szczotką do malowania podłóg lub włókniną do aplikacji na rączce do pada. Pozostawić do wyschnięcia w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Następnie nanieść drugą – równie cienką – warstwę. Większe powierzchnie mogą być również pokryte przy pomocy szpachli, a następnie wmasować produkt przy użyciu białego pada. Ważne: na powierzchnie obciążone mechanicznie, jak np. podłogi, zalecamy nanieść maksymalnie 1 warstwę, a następnie położyć cienką powłokę wykończeniową Wosku Twardego Olejnego Original Osmo, a w przypadku podłóg barwionych na biało Wosku Twardego Olejnego Kolor 3040 (Biały). Ze względu na ryzyko naniesienia zbyt dużej ilości materiału (2 powłoki barwiące) odradzamy intensywne barwienie podłóg tym produktem.

CZAS SCHNIĘCIA Czas schnięcia, ok. 24 godzin (normalne warunki atmosferyczne, 23°C/50 % wilgotności wzgl.). Niższe temperatury i/lub wyższa wilgotność mogą wydłużać czas schnięcia. Należy zapewnić dobrą wentylację podczas schnięcia. POKRYCIE 1 litr wystarcza na ok. 24 m² powierzchni pokrytej jedną powłoką. Pokrycie produktem zależy w znaczącym stopniu od charakteru drewna. Wszelkie informacje odnoszą się do gładkich i skrawanych/obrobionych powierzchni. Inne powierzchnie nie gwarantują całkowitego pokrycia.

 

ZASTOSOWANIE:

-przeznaczony do dekoracyjnego wykończenia i ochrony drewna wewnątrz

-do paneli ściennych, drzwi, listew i boazerii drewnianej

-do przemalowania pociemniałych powierzchni drewnianych

-jako transparentnie barwiący grunt do podłóg

-nadaje się do płyt wiórowych, MDF, drewna klejonego

-szczególnie zalecany do mebli i zabawek

 

Zalety

  • Umożliwia transparentne i intensywne barwienie

  • Nadaje drewnu jednolity kolor i zapewnia harmonijne pokrycie powierzchni bez zakładek

  • Łatwa aplikacja

  • Mikroporowaty – pozwala drewnu oddychać

  • Odporny na brud i domowe środki czystości

  • Odporny na ślinę i pot – bezpieczna powłoka dla zabawek dziecięcych

 

 

ODCIENIE BARW:

3101 Bezbarwny
3102 Buk delikatnie parzony
3103 Jasny Dąb
3104 Ognisty czerwony
3105 Żółty kadmowy
3111 Biały
3118 Granitowy szary
3119 Jedwabisty szary
3123 Zloty klon
3127 Sawanna
3128 Buk
3125 Niebieski Chagall
3131 Miętowy zielony
3132 Irchowo-szary
3136 Brzoza
3137 Wiśnia
3138 Mahoń
3143 Koniak
3144 Lapacho
3151 Niebieski Gołębi
3161 Heban
3164 Dąb
3166 Orzech
3168 Dąb antyczny
3169 Czarny
3172 Jedwab
3173 Fiord
3177 Bambus
3181 Kamień
3182 Piasek
3183 Koral
3186 Matowa Biel
3188 Śnieg

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Osmo Wosk dekoracyjny-Karta Charakterystyki Ikona Pliku Pobierz (rozmiar: 133.03 KB)
Osmo Wosk dekoracyjny-Karta Produktu Ikona Pliku Pobierz (rozmiar: 486.78 KB)