Remmers Holzschutz-Grund - Impregnat do drewna 5L

227.00 PLN
SKU: 210211000129
Ocena:
(5.0)

Dostępność: Dostępny

227,00 zł /szt
Suma: 227,00 zł
Dane techniczne:
Pojmność: 5L
Kolor:  Bezbarwny
Typ: Rozpuszczalnikowy Wydajność: 150-160 ml/m2
CMS tab
Opis produktu

Holzschutz-Grund - Bezbarwna, płynna, grzybobójcza powłoka gruntująca

Obszary stosowania:

Środek służy ochronie stosowanego na zewnątrz drewna nie mającego kontaktu z gruntem przed zgnilizną i sinizną. Do impregnacji i gruntowania drewna iglastego i liściastego, w szczególności do drewnianych elementów budowlanych zachowujących wymiar, jak okna, drzwi zewnętrzne czy rolety oraz jako powłoka gruntująca w przypadku nakładania powłok renowacyjnych.

Właściwości produktu:

Remmers Holzschutz-Grund to środek gruntujący, profilaktycznie zabezpieczający drewno przed grzybami niszczącymi i zabarwiającymi drewno. Remmers Holzschutz-Grund jest odporny na pęcznienie i ma zdolność regulacji wilgotności drewna. Stanowi podkład przyczepnościowy pod następne powłoki z lazur i lakierów kryjących.

Sposób stosowania:

Malowanie pędzlem, zanurzanie, flutacja; natrysk tylko w zamkniętych urządzeniach. Podłoże musi być oczyszczone z tłuszczów, wosków, zabrudzeń i pyłów. Stare powłoki tworzące warstwy, takie jak lazury grubowarstwowe, lakiery kryjące i farby należy usunąć. Materiały bitumiczne i tworzywa sztuczne przykryć. Wilgotność drewna może wynosić maksymalnie 15%. Materiał należy nakładać pędzlem, dwukrotnie. Remmers HolzschutzGrund jest gotowy do użycia i musi być stosowany w stanie nierozcieńczonym. Napoczęte opakowanie należy dobrze zamykać, a zawartość możliwie szybko zużyć. Po wyschnięciu (co najmniej 24 godz.) można nakładać kolejne powłoki (lazur, lakierów kryjących lub farb). Powłoki te należy nanieść w ciągu 4 tygodni. Warstwę tę ("top coat") należy stale utrzymywać w dobrym stanie.

Dane techniczne produktu:

-Gęstość (20°C): ok. 0,820 g/cm³ w temp. 20°C

-Zapach: słaby, po wyschnięciu całkowicie zanika

-Temperatura zapłonu: ok. 61 °C

-Rodzaj opakowania: Pojemniki blaszane 5l

-Kolor: lekko żółtawy

-Zużycie / ilość nanoszonego materiału 150 – 160 ml/m².

-Schnięcie Około 24 godzin, w przypadku drewna o dużej chłonności i zimnej, wilgotnej pogodzie schnięcie może się wydłużyć.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Karta Techniczna Ikona Pliku Pobierz (rozmiar: 150.99 KB)
Karta Charakterystyki Ikona Pliku Pobierz (rozmiar: 174.18 KB)