Wykładzina ze sztucznej trawy 7 mm, szer. 1,33m

13.99 PLN
SKU: 170211000091
Ocena:
(4.1)

Czas dostawy: 3-5 dni roboczych

Dostępność: Dostępny

13,99 zł /m2
Suma : 13,99 zł
Dane techniczne:
Wysokość runa:7 mm
Włókno:PP
Typ runa:cięte Gęstość włókna: 2200 dtex
Waga runa: 240 g/m2
Ilość igieł: 200/mb
Waga całkowita: 1040 g/m2
Rozstaw igieł: 5/32"

 

1 sztuka = 1 m2 = 0.75 m.b z rolki o szerkości 1.33m

Nie docinamy po szerkości.

CMS tab
Opis produktu

Składając zamówienie na wykładzinę Klient przyjmuje do wiadomości, że zamówiony przez niego towar zostaje docięty przez Sklepy DLH Global S.A. na specjalne i indywidualne zamówienie Klienta. Taki towar posiada szczególne właściwości i w związku z tym nie jest możliwa rezygnacja ze złożonego zamówienia, zaś otrzymany towar nie podlega zwrotowi. Nie uchybia to jednakże przepisom o rękojmi za wady zakupionego towaru.

Wykładzina ze sztucznej trawy.

Wykładzina dekoracyjna sztuczna trawa przeznaczona do stosowania na tarasach, balkonach oraz wewnątrz pomieszczeń.

Wykładzina ze sztucznej trawy 1,33 metra to atrakcyjny dodatek do wystroju domu bądź lokalu usługowego. Sztuczna trawa posłuży Ci jako dekoracyjne tło w aranżacjach inspirowanych naturą lub pomoże w organizacji zielonego kącika do zabawy dla najmłodszych. Rolka ma 25 metrów bieżących, dzięki czemu wystarczy na pokrycie sporej przestrzeni. W ofercie naszego sklepu znajdziesz także warianty tego produktu o innej szerokości pasa czy wysokości runa.

Czym wyróżnia się wykładzina z trawy?

Wykładzina ze sztucznej trawy 1,33 metra została wykonana z tworzywa PP. Dzięki temu jest odporna na wilgoć. Soczyście zielony kolor nie wyblaknie, więc możesz bez obaw stosować produkt w nasłonecznionych miejscach – również na zewnątrz. Runo nie niszczeje na skutek uderzeń czy tarcia, doskonale nadaje się zatem do dziecięcego kącika zabaw. Sposób montażu jest zależny od typu podłoża.

 

Zalety produktu:

  • łatwa w montażu,

  • nie wymaga przycinania i podlewania,

  • odporna na blaknięcie,

  • odporna na domowe środki chemiczne,

  • plamoodporna,

  • odporna na uderzenia,

  • odporna na ścieranie,

  • odporna na wilgoć.


Dostępne szerokości: 1,33 m / 2,00 m

Długość w rolce: 25 mb

Kolor: zielony

 

Pielęgnacja i Czyszczenie

Pielęgnacja trawy polega na regularnym szczotkowaniu przy pomocy miękkiej szczotki, co pozwoli utrzymać runo w dobrej kondycji i wyprostować włókna trawy.
Wykładzinę z trawy należy utrzymywać w czystości. Zanieczyszczenia stałe takie jak śmieci, liście, resztki jedzenia czy inne zanieczyszczenia organiczne powinny być usuwane na bieżąco w sposób ręczny. Pozostawienie zabrudzeń może spowodować, że będą one trudne lub niemożliwe do usunięcia. Kurz i zanieczyszczenia należy usuwać na sucho przy użyciu dmuchawy lub szczotki z miękkim włosiem lub na mokro przy użyciu szczotki z miękkim włosiem, mopa, szmatki oraz ciepłej wody.
Do czyszczenia miejscowych zabrudzeń czy plam należy użyć wody z dodatkiem łagodnego detergentu lub octu. Do usuwania zanieczyszczeń z gumy do żucia należy użyć lodu w kostkach lub sprayu i po zmrożeniu miejsca zanieczyszczenia wykruszyć resztki gumy.

Usuwanie trudnych np. tłustych plam po oleju może wymagać profesjonalnego czyszczenia przez wyspecjalizowaną firmę. W celu określenia, czy dana metoda lub produkt do czyszczenia i usunięcia plam nie spowoduje niepożądanych uszkodzeń lub zmian kolorystycznych, zalecane jest wykonanie wcześniejszych prób.

 

Montaż

Wykładzina może być stosowana na podłożu twardym (beton, płytki) i utwardzonym (ziemia, żwir, piasek). Podłoże na którym będzie układana wykładzina ze sztucznej trawy powinno być oczyszczone, utwardzone i wyrównane, aby ewentualne nierówności podłoża nie były widoczne po położeniu wykładziny. Należy pamiętać, aby przy układaniu wykładziny zachować kierunek włókien trawy tak, aby przy łączeniu kawałków wykładziny nie powstały różnice w odcieniu.


Montaż na podłożu twardym:


W przypadku montażu na podłożu twardym takim jak beton, płytki wykładzina może leżeć swobodnie. Przy układaniu wykładziny na powierzchni większej niż 20 m2 należy zastosować taśmę dwustronną. Przed ułożeniem wykładziny podłoże należy oczyścić z piasku i kurzu. Rozwinąć wykładzinę z trawy, przyciąć do pożądanego wymiaru przy pomocy nożyka do tapet lub nożyczek. Łączenie kawałków wykładziny należy wykonać przy pomocy powszechnie dostępnej dwustronnej taśmy łączącej lub taśmy flizelinowej i kleju montażowego do wykładziny ze sztucznej trawy. Należy pamiętać, że dwustronna taśma montażowa może pozostawić ślady na podłożu widoczne po demontażu wykładziny. Po wykonaniu łączenia brzegi wykładziny należy docisnąć i obciążyć do czasu ustabilizowania się połączenia. Należy zastosować się do instrukcji umieszczonej na opakowaniu producenta taśmy montażowej lub kleju zastosowanego do wykonania połączenia. W celu zabezpieczenia przed podmuchami wiatru wykładzinę można przymocować na obrzeżach dwustronną taśmą łączącą lub kołkami odpowiednimi do rodzaju podłoża lub wykładzinę obciążyć np. donicami.


Montaż na podłożu utwardzonym:


W przypadku montażu na podłożu gruntowym należy najpierw odpowiednio je przygotować. W przypadku układania trawy w miejscu gdzie wcześniej była ziemia lub naturalny trawnik zalecane jest usunięcie warstwy ziemi wraz z darnią, wykonanie warstwy z piasku i żwiru, którą należy wyrównać i zagęścić a następnie zastosowanie geowłókniny, która zapobiegnie przerastaniu chwastów. W przypadku instalowania wykładziny z trawy w miejscu, w którym po intensywnych opadach zbiera się woda i utrzymuje się przez dłuższy czas w postaci kałuż niezbędne jest wykonanie w podłożu drenażu z warstwy gruboziarnistego piasku lub w postaci instalacji drenów przewodowych, tak aby umożliwić odpływ wód opadowych. Na przygotowane podłoże należy rozwinąć wykładzinę i dociąć do pożądanego wymiaru tak, aby nie uszkodzić geowłókniny. Łączenie wykładziny z kilku kawałków należy wykonać na taśmie flizelinowej stosując klej przeznaczony do montażu wykładziny ze sztucznej trawy. Łączone kawałki wykładziny nie powinny na siebie nachodzić. Należy zachować ostrożność, aby wykonując połączenie nie zabrudzić klejem wierzchniej warstwy trawy. Po wykonaniu klejenia łączone brzegi należy docisnąć i obciążyć do czasu ustabilizowania się połączenia klejowego. Należy zastosować się do instrukcji umieszczonej na opakowaniu producenta kleju zastosowanego do wykonania połączenia. W przypadku instalowania wykładziny z trawy na zewnątrz można zabezpieczyć ją przed podmuchami wiatru poprzez zastosowanie haków na obrzeżach wykładziny lub ustawienie mebli ogrodowych czy ciężkich donic.

Trawa nie wymaga zasypania piaskiem. Przeciętnie zasyp dla wykładziny ze sztucznej trawy wynosi: 2-5 kg piasku na 1 m2 wykładziny

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Karta Techniczna SZTUCZNA TRAWA Ikona Pliku Pobierz (rozmiar: 513.12 KB)

Mogą cię również zainteresować następujące produkty