Oczywiście że blat drewniany sprawdzi się w łazience, musimy jednak wziąć po uwagę, że łazienka jest pomieszczeniem w którym panują szczególne warunki. Zastosowane tam drewno jest narażone na długotrwały kontakt z wodą oraz na zmieniającą się wilgotność powietrza. Dlatego podczas poszukiwania drewna idealnego na łazienkowy blat, warto postawić na takie gatunki jak merbau czy teak. Oba cechuje stabilność, czyli wysoka odporność na wahania temperatur czy wspominaną już wilgotność powietrza.


W łazience świetnie sprawdzi się także nasza rodzima dębina. Pod warunkiem, że zostanie odpowiednio przygotowana i zabezpieczona chemią ochronną.


Popularnym rozwiązaniem są też blaty bambusowe, które nadają pomieszczeniom orientalnego charakteru, nawiązując do przestrzeni spotykanych nierzadko w salonach SPA.
Należy pamiętać, że każdy blat drewniany, który ma pojawić się w łazience, musi zostać starannie zabezpieczony. Konieczna jest również jego regularna pielęgnacja, by chronić drewno przed negatywnym wpływem wilgoci.