Drewno jest bardzo wdzięcznym i uniwersalnym materiałem, dlatego tak często gości w naszych domach pod różną postacią. Do wykonania blatu, czy to kuchennego czy łazienkowego, nadają się różne rodzaje drewna, miejmy jednak świadomość, że blat jest powierzchnią narażoną na intensywne użytkowanie. Z tego powodu warto wybierać gatunki charakteryzujące się wysoką gęstością, a co za tym idzie wysoką twardością. Takie parametry gwarantują, że produkt będzie mniej podatny na powstawanie wgnieceń czy głębokich rys. W ofercie DLH znajdziemy blaty wykonane z takich gatunków jak: dąb, jesion, buk, merbau czy teak, które cechują się na tyle wysoką gęstością drewna, by z powodzeniem mogły służyć jako przestrzeń robocza.

 


Innym parametrem, który odgrywa ważną rolę podczas wyboru blatu jest naturalna stabilność drewna. Stabilność mówi nam, jak bardzo dane drewno jest podatne na zmiany wymiarowe pod wpływem wilgoci. Im bardziej stabilny gatunek drewna zastosujemy, tym mniejsze ryzyko że blat będzie się nieznacznie wyginał.


Podsumowując – na drewniane blaty najbardziej nadają się gatunki drewna, które są twarde i jednocześnie stabilne wymiarowo.