Okiennice drewniane Shutters to nie tylko piękny element dekoracyjny, ale przede wszystkim doskonała ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem. W upalny letni dzień nie ma nic przyjemniejszego niż powrót do domu, w którym panuje przyjemny chłód. Nasz krótki przewodnik po tzw. Shuttersach pomoże w wyborze najlepszych okiennic do Twojego domu.

Spis treści:
Dlaczego okiennice drewniane Shutters są tak skuteczne i uniwersalne?
Rodzaje okiennic drewnianych Shutters

Dlaczego okiennice drewniane Shutters są tak skuteczne i uniwersalne?Drewniane okiennice Shutters

Przy wyborze drewna stosowanego w konstrukcji okiennic  uwzględnia się wiele czynników, zapewniających wysoki poziom ochrony przed intensywnymi, letnimi promieniami słonecznymi. Specjalnie wyselekcjonowane, naturalne lite drewno musi się charakteryzować nie tylko wysoką jakością, lecz także odpowiednim układem usłojenia, który zapewni im stabilność kształtu. Okiennice sprawdzą się równie dobrze w dużym domu i małym mieszkaniu. Ich zastosowanie docenimy nie tylko latem, kiedy naturalnie wspomagają obieg powietrza w pomieszczeniu. Praktyczne właściwości Shuttersów dają się zauważyć także zimą, kiedy to utrzymują ciepło i stałą temperaturę w pomieszczeniach. Dzięki temu możemy liczyć na niższe rachunki za ogrzewanie. Dodatkową zaletą drewnianych okiennic jest tłumienie dochodzącego z zewnątrz hałasu, co szczególnie docenią mieszkańcy wielkich miejskich osiedli. Wybierając Shuttersy , nie musimy także rezygnować z dopływu świeżego powietrza, kiedy chcemy zachować intymną atmosferę domowego zacisza.

Rodzaje okiennic drewnianych Shutters

Montując drewniane okiennice Shutters, powinniśmy przemyśleć kilka zasadniczych kwestii. Nie musimy się martwić o to, czy rozmiar okiennic będzie odpowiedni do naszych okien. Okiennice Shutters od DLHKorzystając z oferty DLH, można je bowiem wykonać pod indywidualne wymiary i kształty, takie jak okna trapezowe, narożne, łuki, koła czy trójkąty, dobierając jednocześnie ich styl do aranżacji mieszkania czy domu. Okiennice drewniane mogą być montowane na całej powierzchni okna lub tylko do jego połowy, zapewniając ochronę przed niepożądanym wzrokiem przechodniów, szczególnie na niższych piętrach. Shuttersy kondygnacyjne natomiast montowane są osobno pomiędzy okiennymi szprosami. Takie rozwiązanie pozwala niezależnie otwierać każdą okiennicę i wprowadzać odpowiednią ilość światła do wnętrza.

Ze względu na sposób otwierania, okiennice, dzielą się na:

- rozwierane, 

- składane, 

- przesuwane,

- montowane na stałe (w szczególnych przypadkach).

Czynnikiem decydującym o wyborze powinna być tutaj nasza wygoda i funkcjonalność Shuttersów w określonej przestrzeni. Nie musimy się także martwić kwestiami aranżacyjnymi, ponieważ okiennice dostępne są w bardzo szerokiej palecie barw RAL i NSC. Warto się za to zastanowić, czy bardziej odpowiadają nam okiennice z jednym panelem, czy może te zawierające więcej paneli, których szerokość można regulować w zależności od wielkości okna.

Aranżacja z zastosowaniem Shuttersów

Shuttersy stanowią inwestycję na długie lata, dlatego też zadbano o to, aby były odpowiednio trwałe. Sześciowarstwowe pokrycie ze specjalnej farby poliuretanowej sprawia, że okiennice są odporne na wilgoć, nawet tę panującą w łazienkach. Można je zatem montować we wszystkich pomieszczeniach, nie martwiąc się o regularną konserwację.

Shuttersy można montować nie tylko w formie okiennic. Produkt ten świetnie sprawdza się także jako ścianka działowa lub drzwi do szaf wnękowych i garderoby, które z jednej strony zapewniają dopływ świeżego powietrza do wewnątrz, a z drugiej – skrywają ewentualny nieporządek przed wzrokiem gości.