Tarasowa deska kompozytowa stanowi połączenie natury i technologii.  Posiada ona strukturę do złudzenia przypominającą drewno, jest bardzo trwała oraz ma szerokie zastosowanie - może być wykorzystana np. w miejscach o podwyższonej wilgotności jak pomosty, czy obrzeża basenów. Jaką tarasową deskę kompozytową jednak wybrać? Przybliżamy linie produktowe LUNA, GAMA, DUNA.

Spis treści:
Tarasowa deska kompozytowa LUNA - doskonałe połączenie natury i technologii
Tarasowe deski kompozytowe GAMA i DUNA: dobra jakość w dobrej cenie
Tarasowe deski kompozytowe – trwałość i łatwa pielęgnacja

Tarasowa deska kompozytowa LUNA - doskonałe połączenie natury i technologii

Taras z deski kompozytowej LUNA

Tarasowa deska kompozytowa LUNA wykonana jest z włókien bambusowych i drzewnych oraz tworzyw sztucznych i substancji uszlachetniających, co pozwala na uzyskanie optymalnych parametrów użytkowych, zachowanie walorów estetycznych oraz znaczące obniżenie ceny.  Produkt ten doskonale prezentuje się w otoczeniu białych, szarych i grafitowych mebli ogrodowych oraz dodatków charakterystycznych dla konwencji EKO – lnianych poduszek, wiklinowych dekoracji i zróżnicowanej roślinności – zarówno kwiatów doniczkowych, jak i tych upiększających przydomowe rabaty. Natomiast brązowy kolor desek, zbliżony nieco do drewna teakowego, dobrze skomponuje się z tradycyjnymi elementami wyposażenia ogrodowej przestrzeni. Z rattanowymi lub drewnianymi meblami stworzy kompozycję spójną i harmonijną, natomiast osoby preferujące odważniejsze zestawienia, skontrastują nasyconą barwę desek LUNA z kompletem wypoczynkowym wykończonym w białym odcieniu.  Kolor kompozytu, w przeciwieństwie do tarasów wykonanych z drewna naturalnego, z upływem czasu zmienia się tylko nieznacznie, a zachowanie wysokich parametrów technicznych materiału potwierdzone jest 10-letnią gwarancją Producenta. Poza ciekawą kolorystyką, kompozytowe deski tarasowe LUNA wyróżniają się także charakterystycznym jednolitym rysunkiem – są pozbawione sęków i spękań, a ich gęste wzdłużne ryflowania nadają całości harmonijnego, wyważonego charakteru, pełniąc jednocześnie funkcję antypoślizgową.  Cena desek LUNA jest bardziej atrakcyjna niż drewna egzotycznego, nie znaczy to jednak, że kompozyt charakteryzuje się niższą jakością. Wręcz przeciwnie! Materiał ten nie ustępuje egzotykom ani pod względem estetycznym, ani użytkowym. Jest odporny na ścieranie i działanie zewnętrznych sił mechanicznych; nie ulega czynnikom atmosferycznym ani biologicznym, jest więc niepodatny na ingerencję insektów oraz pleśni. Co istotne, deski kompozytowe są całkowicie odporne na działanie wody, mogą więc być z powodzeniem stosowane na niezadaszonych tarasach, w okolicach oczek wodnych oraz basenów. Dodatkowo kompozyt nie wymaga stosowania środków konserwujących, a łatwość montażu za pomocą niewidocznych klipsów przekona użytkowników preferujących proste i pewne rozwiązania konstrukcyjne. Co może być równie istotne dla osób, którym bliskie jest dobro środowiska, deski kompozytowe dzięki zawartości naturalnych surowców mogą być w 100% poddane procesowi recyklingu, a wchodzące w skład produktu włókna bambusowe są najszybciej odnawialnym surowcem, którego wycinka nie powoduje zaburzeń ekosystemu.

Tarasowe deski kompozytowe GAMA i DUNA: dobra jakość w dobrej cenie

Tarasowa deska kompozytowa GAMA to produkt, który łączy wysoką jakość z przystępną ceną. Deski z linii Deski kompozytowe DUNAGAMA dzięki połączeniu mączki drzewnej i czystego PCV w technologii koekstruzji, charakteryzują się wysoką stabilnością wymiarową oraz kolorystyczną, nie odbarwiają się ani nie wycierają. Co więcej, kompozyt GAMA jest trudnopalny, niepodatny na ingerencję grzybów i pleśni, co potwierdza certyfikat ITD, a także wysoce odporny na intensywną eksploatację, co pozwala stosować go także w obiektach użyteczności publicznej. Dodatkowo atest higieniczny PZH poświadcza, że deski kompozytowe GAMA są bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Produkt, posiadający 25-letnią gwarancję występuje w kolorach: teak, jasny brąz, ciemny brąz, grafit i jasna szarość. Tarasowe deski kompozytowe DUNA zostały stworzone dla klientów, którzy poszukują pięknego tarasu w atrakcyjnej cenie. Kompozyt DUNA to produkt charakteryzujący się strukturą zbliżoną do naturalnego drewna. Jest dwustronnie ryflowany i czterostronnie szlifowany. Deski DUNA dostępne są w czterech kolorach w odcieniach klasycznego brązu i nowoczesnej szarości, co pozwala na indywidualne dopasowanie do aranżacji. DUNA posiada wszystkie standardowe zalety tarasu kompozytowego, jakimi są wysoka odporność na promienie UV oraz trudne warunki atmosferyczne. Obie kolekcje desek dostępne są wraz z komplementarnymi akcesoriami do montażu w odpowiadającej klientowi kolorystyce.

Tarasowe deski kompozytowe – trwałość i łatwa pielęgnacja

Taras wykonany z desek kompozytowych

Właściciele drewnianego tarasu muszą pamiętać o okresowej pielęgnacji powierzchni, która powinna być przeprowadzana praktycznie co rok. Tego problemu nie mają użytkownicy, którzy zdecydowali się na kompozytowe deski tarasowe, ponieważ są one fabrycznie zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi i biologicznymi. Jest jednak kilka zabiegów, o których warto pamiętać w codziennej pielęgnacji desek kompozytowych. Dzięki nim ułatwimy sobie czyszczenie plam i zadbamy o zachowanie równomiernego kolorytu desek. Pielęgnacja tarasu kompozytowego polega na usuwaniu zanieczyszczeń, piasku, liści i błota przy użyciu miotły oraz wody. Przy większych zabrudzeniach lepszy efekt uzyskuje się za pomocą myjki wysokociśnieniowej. Podczas używania tego narzędzia należy zachować odległość co najmniej 30 cm od powierzchni, a wysokość ciśnienia nie powinna być większa niż 100 barów. W przypadku trudnych do usunięcia zabrudzeń (np. tłuste plamy) deski kompozytowe należy czyścić miedzianą szczotką drucianą lub papierem ściernym o dobrej granulacji zgodnie z kierunkiem ryfli . Jeśli nasz taras kompozytowy jest wystawiony na intensywne działanie promieni słonecznych, warto również pamiętać o tym, aby wszelkie meble, donice i inne większe dekoracje przestawiać systematycznie z miejsca na miejsce. Zapobiegnie to nierównomiernej zmianie koloru i powstawaniu ciemniejszych plam.