Siatka  Lista 

9 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Siatka  Lista 

9 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

DESKI TARASOWE Z DREWNA IGLASTEGO

Drewniane deski tarasowe  

Inspiracją do wykonania tarasu drewnianego jest brak przestrzeni i intymnego zakątka do odpoczynku na łonie natury - szczególnie tych mieszkających w dużych miastach.

Należyta adaptacja balkonu lub tarasu może stać się idealnym miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a wykonana z naturalnych materiałów, takich jak drewno, świetnie wprowadzi nas w strefę relaksu.

Pamiętajmy, że dobrze zagospodarowany taras to dodatkowe miejsce z przestrzenią, w której poczujemy ciepło promieni słonecznych i powiew wiatru w wiosenne czy letnie dni. Nowoczesne aranżacje sprawiają, iż drewniany taras staje się przesunięciem powierzchni mieszkalnej - szczególnie jest to ważne  w miejscach o małych metrażach.

Taras z drewna iglastego ciekawie zaaranżowany i profesjonalnie wykonany, będzie miejscem pozwalającym na relaks, zabawę i spotkania ze znajomymi. Dodatkiem do pięknych drewnianych desek na tarasie będą kwitnące kwiaty w pięknych donicach, egzotyczne trawy, ozdobne pnącza roślin oraz oczywiście odpowiednio dobrane umeblowanie, odporne na zmienne w naszym klimacie warunki atmosferyczne. 

Taras drewniany – naturalny materiał przyjazny dla ludzi

Tarasy drewniane z drzewa iglastego mogą być wykonane z modrzew syberyjski, świerk oraz sosna impregnowana. Wykonując nasz taras drewniany, właśnie z tych gatunków drewna zakupionych w DLH, możemy być pewni, że będzie to najszlachetniejszy i odpowiedni materiał. Taras z drewna iglastego będzie miał przyjazny wpływ na nasze samopoczucie, odpoczynek, optymizm oraz aktywność twórczą. Drewniany taras stanie się w naszym domu miejscem przytulnym, ekologicznym i naturalnym.

Taras drewniany ma wiele zalet jest ciepły w dotyku, nie nagrzewa się od słońca, amortyzuje wszelkie upadki.

Deska Tarasowa - Modrzew Syberyjski

Modrzew syberyjski (nazwa łacińska: Larix sibirica) -  drewno z modrzewia syberyjskiego pochodzi z azjatyckiej części Rosji, tajgi syberyjskiej i gór Ałtaju (zachodnia, środkowa i południowa Cześć Syberii). Drewno modrzewiowe posiada doskonałe parametry, które wynikają z krótkiego czasu wegetacji, Dużą zaletą desek z modrzewia syberyjskiego, jest to, że rzadko występuje na nich żywica. Modrzew syberyjski ze względu na swoje zalety,  w ostatnich latach stał się bardzo popularny na naszym rynku, pośród wykonywanych tarasów drewnianych. Wielu specjalistów ceni ten rodzaj drewna za właściwości techniczne, piękno i naturalny wygląd oraz cenę. Deska tarasowa z modrzewia syberyjskiego stanowi dobrą alternatywę dla drewna egzotycznego. Taras wykonany z modrzewia syberyjskiego będzie cieszył wszystkich swoją piękną, bogatą barwą kolorystyczną od koloru czerwono-brunatnego po złocisto-miodowy.

Właściwości deski tarasowej z modrzewia syberyjskiego

Deska z modrzewia syberyjskiego posiada gęstość : 600 kg/m3, należy do średnio twardych i średnio stabilnych o skurczu stycznym 8,2% oraz skurczu promiennym 4,2% , jest suszona komorowo KD.  Jest średnio trwała na grzyby, owady i można zakwalifikować ją do 3 klasy użytkowania. Drewno narażone jest na działanie warunków atmosferycznych. Drewniana deska z modrzewia syberyjskiego należy do łatwych w obróbce: piłowanie, łączenie, zbijanie oraz wykończanie. Posiada ryzyko odkształceń i pęknięć.

Deski tarasowe z modrzewia syberyjskiego dostępne są o profilu Cezar z wąskim 2-stronnym ryflem o wymiarach: 24x140x3000-3600-3900-4000. Montaż takich desek odbywa się na specjalne wkręty do drewna iglastego spax oraz niewidoczny system montażu DILA.

Deska tarasowa – Świerk

Drewno świerkowa pochodzi z północnej i środkowej części Europy. Deska tarasowa świerkowa jest popularnym gatunkiem wykorzystywanym do układania tarasów. Taras wykonany ze świerku jest przyjemny w codziennym użytkowaniu. Deski tarasowe świerkowe skomponowane z nowoczesnymi materiałami, takimi jak szkło, ceramika, kamień czy cegła nadają naszemu tarasu wyjątkowego prestiżu. Deska ze świerku posiada regularnie rozmieszczone sęki.. Świerkowa deska posiada barwę jasną do kremowobiałej.

Właściwości deski tarasowej ze świerku

Deska świerkowa posiada gęstość : 740 kg/m3, należy do drewna raczej lekkiego, miękkiego i średnio twardego o skurczu stycznym: 7,9% oraz skurczu promiennym 3,6%. Deska suszona komorowo KD. Deska jest łatwa w obróbce, ale słabo odporna na czynniki zewnętrzne (grzyby, owady) . Świerkowa deska może posiadać tak jak każde inne drewno pęknięcia czołowe i na długości, ślady po obróbce mechanicznej.

Świerkowe deski tarasowe dostępne są o profilu classic, z wąskim jednostronnym ryflem, o wymiarach: 24x145x2500 i 28x145x3600-3900. Montaż desek, tak jak w przypadku modrzewia, odbywa się na specjalne wkręty do drewna iglastego spax oraz niewidoczny system montażu DILA.

Deska tarasowa – sosna impregnowana

Sosnowe deski tarasowe mogą pochodzić z  różnych części świata: Europy, Azji, Afryki oraz Ameryki Północnej. Taras wykonany z deski sosnowej pięknie wkomponuje się w różnego rodzaju aranżacje stylu nowoczesnego, klasycznego, śródziemnomorskiego czy też rustykalnego. Profesjonalnie wykonany projekt tarasu, możemy efektownie połączyć z elewacją budynku. Deski tarasowe sosnowe mają bardzo ładną i wyrazistą strukturę, a dodatkowego, niepowtarzalnego uroku dodają im występujące w niej sęki. Sosnowa deska jest łatwa w obróbce, sprężysta oraz wytrzymała, jest o ciemnobrązowej barwie. Kolorystyka wynika z procesu poddania jej wcześniejszej impregnacji.

Właściwości deski tarasowej z sosny impregnowanej

Deska sosnowa impregnowana posiada gęstość : 520 kg/m3 o skurczu stycznym: 7,8% oraz skurczu promiennym: 3,6%. Drewniana deska sosnowa należy do mało twardych oraz średnio stabilnych. Jest napowietrznie suszona AD.

Sosnowe deski tarasowe dostępne są o szerokim jednostronnym ryflu o wymiarach : 28x145x4000,  ryflu z jednej stronny wąskim i drugiej stronny szerokim : 28x145x4000 oraz szerokim jednostronnym ryflu : 28x120x4000. Montowana jest na specjalne wkręty do drewna iglastego spax.

Konserwacja i pielęgnacja desek tarasowych z drewna iglastego

Wszystkie deski drewniane pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych podlegają naturalnemu procesowi patynowania wierzchniej warstwy. Chcąc zachować naturalny kolor drewna, należy zapewnić mu dodatkową ochronę poprzez zastosowanie oleju impregnującego, przeznaczonego na zewnętrzne konstrukcje. Olejowanie należy wykonywać dwa razy w roku, w okresie wiosennym oraz jesiennym. Przed nałożeniem oleju należy usunąć pozostałe resztki powłoki oraz brudu, a powierzchnia drewna powinna być całkowicie sucha. Olejowanie tarasów powinno odbywać się w temperaturze powyżej 15 stopni i przy niskiej wilgotności powietrza.

Pielęgnacja tarasu z drewna iglastego powinna odbywać się poprzez usunięcie zanieczyszczeń przy użyciu szczotki, natomiast w przypadku silnego zabrudzenia można powierzchnię desek umyć za pomocą twardej szczotki lub myjki ciśnieniowej z małym ciśnieniem wody. 

W ofercie DLH są dostępne w sprzedaży preparaty do czyszczenia, oleje do gruntowania, pielęgnacji i impregnacji tarasów iglastych :

Preparaty do czyszczenia tarasów :

HOLZ RENOVATOR – preparat przeznaczony do odnowy i odszarzania spatynowanej powierzchni drewna. Dostępny w opakowaniach 1l i 5l. Wydajność 100ml/m2.

WOCA ZMYWACZ EXTERIOR – środek do oczyszczania drewnianych tarasów. Dostępny w opakowaniach 1l i 2,5l. Wydajność 80ml/m2.

Preparaty do gruntowania i pielęgnacji tarasów :

WOCA EXTERIOR – wodny olej do gruntowania i pielęgnacji tarasów. Dostępny w opakowaniach 2,5l i kolorach : naturalny, teak, czarny, szary, orzech, bangkirai, modrzew, antracyt, biały, oliwka. Wydajność 80ml/m2.

REMMERS PFLEGE – rozpuszczalnikowy olej pielęgnacyjny do tarasów. Dostępny w opakowaniach 2,5l i 5l i kolorach : naturalny, modrzew, bangkirai, teak, orzech. Wydajność 100ml/m2.

REMMERS GARTENHOLZ – wodny olej pielęgnacyjny o długotrwałym działaniu. Dostępny w opakowaniach 2,5l i 5l i kolorach : naturalny, modrzew, bangkirai, teak, orzech. Wydajność 80ml/m2.

Preparat do impregnacji tarasów :

REMMERS HOLZSCHUTZ – GRUN – rozpuszczalnikowy impregnat do drewna, profilaktycznie zabezpieczający przed sinizną i zgnilizną. Dostępny w opakowaniach 5l i bezbarwnym kolorze. Wydajność 150-160ml/m2.

Akcesoria do montażu desek tarasowych z drewna iglastego

Deskę tarasową z drewna iglastego należy montować na legarach z modrzewia syberyjskiego. Legary dostępne są (czterostronnie gładkie) w wymiarach 45x70x2500/4000 i muszą być zamocowane do podłoża w sposób zapewniający solidną podstawę za pomocą kołków szybkiego montażu.

Z akcesorii dostępnych w ofercie DLH są:

Wkręty Spax-D – wkręty ze stali nierdzewnej A2 w wymiarach 5,0 x 50mm w kolorze brązowym i srebrnym i opakowaniu 200 sztuk + bit + frez

Klipsy ICLIP – plastikowe klipsy do montażu desek w profilu ICLIP i kolorze czarnym i opakowaniu 150 sztuk klipsów + 150szt wkrętów + bit

Klipsy ICLIP A2 – metalowe klipsy ze stali nierdzewnej A2 do montażu desek w profilu ICLIP i kolorze czarnym i opakowaniu 150 sztuk klipsów + 150 sztuk wkrętów

Klipsy VIVEIRO – metalowe klipsy ze stali nierdzewnej do montażu desek w profilu VIVEIRO i kolorze czarnym i opakowaniu 500 sztuk klipsów + 1000 sztuk wkrętów

System DILA (niewidoczny system montażu desek tarasowych) – metalowe łączniki ze stali nierdzewnej A2 do montażu desek tarasowych w kolorze czarnym lub srebrnym w opakowaniach 200/400/800 szt. DILA + wkręty do deski (17mm lub 22mm) + wkręty do legara + bit

Podkładki Spax – podkładki gumowe do izolacji drewnianych legarów od podłoża w wymiarach 8x100x100mm lub 4x100x100mm w opakowaniach 25 sztuk (8mm grubości) lub 50 sztuk (4mm grubości)

Stopy poziomujące ICONNECT (system do podnoszenia i poziomowania tarasu) – plastikowe stopy z regulacją wysokości służące do poziomowania oraz podnoszenia tarasu do max. Wys. 53cm w kolorze czarnym: H40 (40-65mm), H50 (50-80mm), H80 (80-140mm), H140 (140-230mm), przedłużka 60mm