Siatka  Lista 

25 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Siatka  Lista 

25 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Deski kompozytowe tarasowe

Deski kompozytowe – taras w nowoczesnej odsłonie

Chcesz zaaranżować strefę relaksu na świeżym powietrzu przy swoim domu lub lokalu użytkowym? Pomogą Ci w tym deski kompozytowe, które znajdziesz w naszej ofercie. To nowoczesne rozwiązanie oferuje wiele udogodnień. Przekonaj się, dlaczego warto postawić na kompozyt!

Deska kompozytowa to element złożony z dwóch materiałów. W skład produktu wchodzi przede wszystkim mączka drzewna – czyli pył z drewna, bambusa lub MDF-u. Jako spoiwo dla sypkiego materiału służy tworzywo sztuczne – PCV, HDPE lub w niektórych przypadkach PP. W ten sposób dochodzi do połączenia najważniejszych zalet obu składników. Taras z deski kompozytowej jest jednolity pod kątem wizualnym oraz odporny na wilgoć i erozję biologiczną. Co więcej, w przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów nie wymaga systematycznej impregnacji.

Deski kompozytowe sprawdzają się zwłaszcza w aranżacjach inspirowanych stylem nowoczesnym. Są dostępne w wielu atrakcyjnych odcieniach, które łatwo dopasujesz do innych elementów otoczenia. Do wyboru masz zarówno jasne, ciemne bądź rudawe odcienie brązu, jak i innowacyjne szarości.

Rodzaje desek kompozytowych

Czy każda deska tarasowa kompozytowa jest taka sama? W naszej ofercie znajdziesz kilka serii produktów, które różnią się nie tylko wymiarami i wyglądem. Poznaj parametry, które w znaczący sposób wpływają na funkcjonalność desek.

Istotnym czynnikiem jest waga desek, które wchodzą w skład tarasu. Ciężar metra kwadratowego kompozytowej posadzki tarasowej może się wahać od około 15 do nawet 25 kilogramów. Ten aspekt ma znaczenie przede wszystkim konstrukcyjne – wpływa na dobór i rozstawienie legarów w celu optymalnego rozłożenia ciężkości. Z kolei na wagę desek wpływa ich struktura wewnętrzna, która może być lita lub komorowa (o budowie przypominającej plaster miodu).

Do dyspozycji masz deski tarasowe ryflowane jednostronnie i dwustronnie. Drobne żłobienia przebiegające wzdłuż wierzchniej warstwy deski pełną funkcję antypoślizgową, ale mają również niebagatelny wpływ na atrakcyjny wygląd posadzki. Z kolei opcjonalnie występujące, zwykle nieco grubsze frezy pod spodem pozwalają na łatwiejsze odprowadzanie wilgoci z ciasnych przestrzeni na miejscu styku deski i legara.

Do czynników, które mają wpływ na trwałość tarasu, należy trudnopalność materiału. Jeżeli wolisz zabezpieczyć się przed działaniem ognia, postaw na deski tarasowe wykonane z PCV, które charakteryzują się znacznie większą trudnopalnością niż modele wykorzystujące inne tworzywa sztuczne.

W specyfikacji niektórych modeli możesz znaleźć informację, że jest to deska koekstrudowana – co to oznacza? Zawartość tworzywa sztucznego w produktach wykonanych w technologii koesktruzji ma niejednorodny skład. Część materiału pochodzi z recyklingu, co oznacza, że produkt jest przyjazny środowisku. Takie rozwiązanie ma jednak pewną wadę – powierzchni deski koekstrudowanej nie można zetrzeć w celu renowacji, gdyż odsłoni się niejednorodna warstwa. W przypadku wyboru tego typu modeli zalecana jest dbałość o systematyczną pielęgnację, która zapewni utrzymanie ich w dobrym stanie przez dłuższy czas.

Jaką deskę kompozytową wybrać?

Wybierając deski kompozytowe do wybudowania tarasu, warto zwrócić szczególną uwagę na jakość produktu. Najlepsze parametry osiągają deski, do których użycia wykonano PCV – wypadają znacznie lepiej niż produkty z propylenu (PP). Są znacznie bardziej odporne na warunki pogodowe – mowa tu zwłaszcza o blaknięciu pod wpływem słońca i kruszeniu na skutek intensywnych mrozów. Dobrą trwałością charakteryzują się również deski tarasowe z polietylenu wysokiej gęstości (HDPE).

Oferowane w naszym sklepie deski tarasowe kompozytowe są dostępne w kilku zestandaryzowanych długościach, dzięki którym możesz zbudować taras o różnych wymiarach. Jeżeli jednak potrzebujesz desek o spersonalizowanej długości, oferujemy możliwość docięcia produktów z wybranych serii na określonych warunkach – jeśli ta opcja Cię interesuje, zapytaj obsługę o szczegóły.

Pośród parametrów zawartych w specyfikacji desek znajdziesz wiele praktycznych informacji, które pozwolą Ci ocenić, czy dany model spełni Twoje oczekiwania podczas wznoszenia zaplanowanej konstrukcji. Zwróć uwagę na zalecany maksymalny rozstaw legarów, przybliżone zużycie desek na pokrycie metra kwadratowego czy też orientacyjne zużycie legarów i klipsów – również na metr kwadratowy. Dzięki tym informacjom nie tylko ocenisz, czy deska tarasowa kompozytowa w danym wariancie Ci odpowiada, ale też lepiej przygotujesz się do montażu, przygotowując oszacowane ilości legarów i akcesoriów. W ten sposób praca przebiegnie bez zbędnych problemów i przerw. Warto pamiętać w tym przypadku o małym zapasie, gdyż wartości podane są w przybliżeniu, a więc nie uwzględniają indywidualnych cech projektu.

Projekt tarasu to jednak nie tylko zbiór technicznych informacji. Dla strefy relaksu kluczowa jest atrakcyjność wizualna. Z tego względu oferujemy Ci różnorodne deski tarasowe, które stworzą doskonałą bazę do dalszego wystroju. Skomponuj ciepłe odcienie brązu lub modne szarości z elewacją, dachem i małą architekturą, np. ogrodzeniem.