Siatka  Lista 

10 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Siatka  Lista 

10 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Chemia do drewna

Chemia do drewna – profesjonalna pielęgnacja

Drewno to tradycyjny surowiec budowlany, który nieustannie cieszy się popularnością. Ciepłe odcienie brązów nadają wnętrzom przytulny charakter, a jednocześnie wprowadzają do nich ponadczasowy szyk. Surowiec może przetrwać wiele lat w nienagannym stanie, wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji oraz regularnych zabiegów konserwacyjnych. Jeżeli zatem w mieszkaniu masz drewniane powierzchnie, chemia do drewna to niezbędny dodatek do wyposażenia Twojego schowka z domowymi środkami czystości.

Systematyczne czyszczenie i konserwowanie drewna to efektywna metoda, aby przedłużyć jego żywotność. Jest to szczególnie istotne w przypadku intensywnie eksploatowanych powierzchni, takich jak blat czy podłoga. Chemia do czyszczenia drewna, nawilżające oleje oraz ochronne powłoki woskowe stosowane we właściwy sposób to skuteczny sposób nie tylko na utrzymanie mebli czy posadzek w nieskazitelnym stanie – tego typu środki są pomocne również przy renowacji nieco zużytych powierzchni.

 

Poznaj nasz asortyment

Oferujemy preparaty do drewna przeznaczone do wykonywania różnych zabiegów, mających na celu zarówno czyszczenia, jak i okresową pielęgnację. Produkty zaufanych i sprawdzonych marek doskonale współpracują i uzupełniają swoje działanie.

Aby drewno jak najdłużej zachowało się w dobrym stanie, należy ograniczyć jego kontakt z wodą – również w przypadku czyszczenia powierzchni warto postawić na specjalistyczne środki. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz płyn czyszczący do drewna w postaci wygodnego w użytkowaniu spreju. Skład preparatu opiera się na zawartości naturalnych olejów, które pielęgnują drewno i nie powodują naruszenia chroniących go powłok (np. z oleju lub wosku).

Zabiegi konserwacyjne przeprowadzisz przy pomocy dostępnych olejów i wosków. Produkty przeszły specjalistyczne atesty i są dopuszczone do kontaktu z żywnością, możesz więc bez obaw stosować na kuchennych blatach. Choć zadaniem zarówno olejów, jak i wosków jest ochrona, ich zastosowanie nieco się różni. Oleje wnikają w głąb struktury drewna, nawilżając włókna i optymalizując ich naturalne właściwości techniczne. Z kolei wosk pozostaje na powierzchni surowca, tworząc błyszczącą powłokę chroniącą obiekt przed uszkodzeniami spowodowanymi różnymi czynnikami.

W naszej ofercie znajdziesz także wygodny zestaw pielęgnacyjny. Komplet zawiera płyn czyszczący, olej pielęgnacyjny oraz pada z wymiennymi włókninami – do ścierania starej warstwy powłoki oraz rozprowadzania preparatów.

 

Jak należy pielęgnować powierzchnie drewniane?

Chemia do drewna jest skuteczna, o ile jest stosowana z odpowiednią systematycznością. Pamiętaj, aby na bieżąco usuwać zabrudzenia – choć ochronne preparaty zapobiegają przebarwieniom, usuwanie przyschniętych plam z użyciem siły może naruszyć powłokę, a nawet strukturę drewna. Dbaj również o regularne czyszczenie całej powierzchni z kurzu i innych osadów.

Preparaty konserwujące, czyli oleje i woski, zwykle zaleca się stosować co kilka miesięcy – w rzeczywistości jednak ten okres może być krótszy lub znacznie dłuższy w zależności od stopnia eksploatacji powierzchni drewna.