Siatka  Lista 

7 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
  • Pozycja rosnąco
  • Pozycja malejąco
  • Ceny rosnąco
  • Ceny malejąco
  • Nazwy A-Z
  • Nazwy Z-A

Siatka  Lista 

7 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
  • Pozycja rosnąco
  • Pozycja malejąco
  • Ceny rosnąco
  • Ceny malejąco
  • Nazwy A-Z
  • Nazwy Z-A

Tarcica

Tarcica

 

Tarcica obrzynana (ostrokrawężna)

- grubość: 26, 52 i 76/78 mm.
- szerokość: 150 mm i szersze (w każdej grubości dopuszczalne 10% w wymiarze 100 – 140 mm)
- długość: 2100 mm i dłuższe (do 4500 mm)

Tarcica nieobrzynana (blokowo cięta)

- grubość: 26, 52, 76/78 mm,
- długość: 3000 mm i dłuższe (nawet do 6500 mm)

Kłody

- średnica: + 700 mm (w zależności od gatunku drewna)
- długość: do 12 metrów

Fryzy

- w wymiarach na życzenie klienta.

Jeśli wśród wymienionych wyżej wymiarów nie ma takiego, który odpowiadałby Państwa potrzebom - prosimy o kontakt z najbliższym oddziałem DLH w Polsce. Z pewnością jesteśmy w stanie przedstawić Państwu ofertę na niestandardowy wymiar drewna.

 

Tarcica Bukowa

Drewno o charakterystycznym rysunku drewna i specyficznej barwie różowawo-żółtej z lekkim odcieniem fioletowawym. Wysoka twardość w połączeniu z niespotykana zdolnością do gięcia to cechy cenione przede wszystkim w meblarstwie. Z powodzeniem drewno buka stosowane jest także do wykańczania wnętrz w postaci parkietów schodów itp.

Tarcica Czereśnia Amerykańska

Północno-amerykańskie drewno czereśni to uznany surowiec w przemyśle meblarskim i stolarskim. Łatwość skrawania, niewielka skłonność do pęknięć i paczenia się, w połączeniu z ciekawą różowawo-brązową barwą predestynują ją do takich zastosowań.

Tarcica Dąb Europejski

Na rynku krajowym powszechnie znany i ceniony rodzaj drewna. Jest to surowiec o wszechstronnym zastosowaniu, jednak w Europie najczęściej spotykany w postaci materiałów podłogowych. Przemawia za tym ciekawa kolorystyka i korzystna charakterystyka techniczna.

Tarcica Doussie

Drewno egzotyczne z Afryki. Wysokie właściwości mechaniczne i stabilność wymiarowa a także interesująca pomarańczowo-brązowa barwa drewna sprawiły, że jest to jeden z najpopularniejszych materiałów podłogowych.

Tarcica Iroko

Iroko, Teak Afrykański, drewno egzotyczne z Afryki. Jest to bardzo stabilne wymiarowo drewno, które dzięki dużej zawartości substancji niestrukturalnych jest również bardzo trwałe. Gatunek ten tuz po ścięciu jest żółty ale bardzo szybko utlenia się do ciemnego brązu. Ze względu na swoje wysokie parametry wytrzymałościowe uznawany jest za substytut teaku.

Tarcica Jotoba

Drewno egzotyczne z Ameryki Południowej. Wysokie właściwości mechaniczne, wyrazista ceglana barwa i naturalna trwałość zdecydowały o zastosowaniu tego gatunku w meblarstwie i budownictwie.

Tarcica Meranti

(Shorea acuminata) pochodzenie: Malezja, Indonezja. Gatunek, który ze względu na kolorystykę i właściwości zyskuje sobie coraz większe uznanie jako numer jeden w produkcji okien i drzwi.

Tarcica Merbau

(Intsia bakeri Prain) pochodzenie: południowa, południowozachodnia i zachodnia Azja, Australia. Brązowe lub ciemnobrązowe, proste włókna, o naturalnej bardzo wysokiej odporności. Zastosowanie: podłogi, schody, balustrady, stolarka budowlana, budowle portowe, podkłady, opakowania na chemikalia, doskonałe do produkcji elementów mających kontakt z wodą.

Tarcica Orzech Amerykański

Orzech Amerykański – drewno z Ameryki Północnej. Atrakcyjna zabarwiona twardziel połączona z łatwością obróbki sprawia, że jest on stosowany w meblarstwie, wyknczeniu wnętrz, a także do produkcji wyrobów artystycznych czy galanterii drzewnej.

Tarcica Samba

Drewno egzotyczne z Afryki. Łatwość obróbki, mała gęstość , jednolita jasna kolorystyka , niska naturalna trwałość i brak tendencji do paczenia się i pękania powoduje, że gatunek ten stosuje się głownie w przemyśle sklejarskim a także jako elementy do saun, palety, meble, skrzynki itp.

Tarcica Sapeli

Mahoń Afrykański, drewno egzotyczne z Afryki. Cynamonowa-czerwona barwa, niskie współczynniki skurczu i łatwość obróbki czynią go predysponowanym materiałem głównie na elementy wyposażenia wnętrz.

Tarcica Tauari

Drewno egzotyczne z Ameryki Południowej, zwane również dębem Brazylijskim. Kremowa, żółto-szara barwa , łatwość obroki oraz brak tendencji do paczenia się i pękania predestynują ten materiał do zastosowań wewnątrz pomieszczeń.

Tarcica Wenge

Drewno egzotyczne z Afryki. Wyrazisty rysunek oraz ciemno brązowa barwa drewna sprawiły że zyskał on szerokie zastosowanie w przemyśle meblarskim w postaci elementów litych i oklein a dodatkowo wysoka gęstość sprawia, że jest on cenionym materiałem podłogowym.