Siatka  Lista 

9 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Siatka  Lista 

9 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Blaty jesionowe

Blaty jesionowe – ponadczasowe piękno

Jeżeli szukasz sposobu na wykończenie powierzchni mebli, sprawdź dostępne w naszym asortymencie blaty jesionowe. Jasne, subtelne zabarwienie i wyraziste usłojenie to walory dekoracyjne, które od wieków towarzyszą klasycznym wystrojem, lecz równie dobrze odnajdują się w aranżacjach inspirowanych stylem nowoczesnym a zwłaszcza skandynawskim i prowansalskim. Ich zalety nie kończą się jednak na niepowtarzalnej urodzie. Czym jeszcze charakteryzuje się jesion?

Tego gatunku drewno zalicza się do najtwardszych – znajduje się w tej samej klasie, co np. popularny dąb, powszechnie jednak uważa się je za jeszcze twardsze, o czym świadczy stosunkowo trudna obróbka (stopień twardości zależy zwłaszcza od wieku drzewa). Solidne i trwałe drewno pozyskiwane z jesionu jest długowieczne – dzięki temu blat doskonale sprawdza się nawet przy intensywnej eksploatacji.

W jaki sposób wykorzystasz blaty drewniane? Jesion zapewni Ci na utworzenie stylowych biurek i stołów. Modele o odpowiednio dużych wymiarach możesz zastosować nawet do wykończenia powierzchni baru w lokalu gastronomicznym lub rady recepcyjnej. Blaty jesionowe nadają się również do wielu innych zadań – zbudujesz z nich np. regały lub półki wiszące.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Dostępne w naszej ofercie blaty z drewna jesionowego mają zróżnicowane wymiary. O ile długość i szerokość bez trudu dobierzesz na podstawie swoich preferencji, kwestia grubości powinna być przemyślana. Cienkie blaty sprawdzą się do wykończenia rzadko obciążonych powierzchni, których stopień eksploatacji jest umiarkowany – do takich należą biurka przeznaczone do pracy lub nauki.

Jeżeli planujesz wykorzystanie blatu do konstrukcji, które wymagają większej stabilności, lepszym wyborem okażą się grubsze modele. Weź je pod uwagę zwłaszcza przy projektowaniu stołów jadalnianych lub technicznych oraz półek i regałów do przechowywania ciężkich przedmiotów, np. książek bądź zastawy.

Przy nazwach blatów znajdziesz dodatkowe informacje w postaci par znaków utworzonych z liter A, B i C. Oznaczenia te opisują klasę zastosowanego drewna pod kątem jego jednolitej struktury, a więc uwzględniają np. zawartość sęków i innego rodzaju ubytków. W zestawieniu pierwsza litera odpowiada za warstwę wierzchnią, zaś druga dotyczy spodu blatu – zwykle jest przy tym o klasę niższa, by nie generować dodatkowych kosztów poprzez dwustronne zastosowanie wyższej jakości surowca.

Zaufaj naszemu doświadczeniu

Dlaczego warto wybrać blaty jesionowe z naszej oferty? Kupując produkty dostępne w naszym sklepie masz pewność, że nie przyczyniasz się do nadużyć i nielegalnych praktyk w zakresie gospodarki drzewnej. Dbamy o to, aby wykorzystywane przez nas drewno pochodziło z udokumentowanych źródeł i posiadało odpowiednie certyfikaty. Zanim poddamy je obróbce, upewniamy się również co do jakości – dzięki temu w Twoje ręce trafia produkt o najlepszych możliwych parametrach właściwych dla gatunku drewna. Postaw na sprawdzone rozwiązania i zaufaj doświadczonym ekspertom!