Siatka  Lista 

4 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Siatka  Lista 

4 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Blaty Drewniane z Merbau

Blat merbau – ponadczasowe piękno

Drewno egzotyczne jest cenione za swoją niezwykłą urodę i trwałość, która pozwala mu zachować atrakcyjny wygląd przez długie dekady. Z tego względu warto zwrócić uwagę na blat merbau, do wykonania którego zastosowano jedną z najlepszych odmian drewna pochodzącego z dalekich stron.

Wszystkie drzewa rosnące w gorącym i wilgotnym klimacie charakteryzują się gęstą strukturą włókien, która nadaje im zwiększoną odporność na działanie wody, twardość oraz stabilność. Żywotność produktów wykonanych z surowca egzotycznego może nawet kilkukrotnie przewyższyć możliwości elementów powstałych z drewna krajowego. Co więcej, produkty takie, jak blat czy panele drewniane merbau, mogą być stosowane w pomieszczeniach narażonych na intensywnie działanie wilgoci, a więc w kuchni oraz łazience. Nie wymagają przy tym dodatkowej impregnacji – zawarte w surowym drewnie naturalne oleje stanowią wystarczające zabezpieczenie (podczas długiej eksploatacji zalecane jest jednak regularne przeprowadzanie zabiegów konserwacyjnych).

 

Czym spośród innych gatunków egzotycznych wyróżnia się merbau?

Blat wykonany z tego surowca jest znacznie twardszy i stabilniejszy. Wysokiej klasy drewno merbau charakteryzuje się ponadprzeciętnymi parametrami wytrzymałościowymi, dzięki czemu tego rodzaju blat może być bez obaw stosowany do wykończenia nawet najintensywniej eksploatowanych powierzchni zarówno w domach, jak i lokalach użytkowych.

Blat drewniany merbau wykorzystasz nie tylko do utworzenia powierzchni roboczej na meblach biurowych i kuchennych. To doskonały sposób na wykończenie kontuaru w barze czy lady w recepcji lub luksusowym butiku. Produkt nadaje się również do wykonywania wielu autorskich projektów, takich jak regały, stoły, biurka i półki wiszące. Pocięty blat merbau sprawdzi się także w roli parapetów wewnętrznych czy schodków na piętro.

 

O czym warto pamiętać podczas zakupów?

Dostępne w naszej ofercie blaty merbau mają zestandaryzowaną szerokość, lecz różnią się pod kątem długości – dobierz ją w taki sposób, by odpowiadała założeniom Twojego projektu. Produkty mają również odmienne grubości – zwłaszcza w przypadku powierzchni, które mają być intensywnie obciążane (np. półki na książki lub zastawę kuchenną), warto zdecydować się na grubsze warianty. Oferujemy blaty z drewna egzotycznego merbau o dwóch typach struktury i klejenia. Modele AVANGARD są złożone z krótszych lameli klejonych wzdłuż i wszerz, zaś warianty LITE to długie lamele łączone bocznie.

 

Postaw na niezawodne rozwiązania

Blat z drewna egzotycznego merbau to produkt o wysokiej funkcjonalności, doskonałych parametrów wytrzymałościowych i niespotykanej na co dzień urody. Połączenie tych cech sprawia, że blat merbau jest niezwykle atrakcyjną propozycją dla osób ceniących trwałe i ponadczasowe piękno w wystroju wnętrz o różnym przeznaczeniu.

Blaty i inne elementy drewniane, które oferujemy w naszym sklepie, są najwyższej jakości. Z dużą starannością selekcjonujemy drewno przeznaczone do wykonania naszych produktów i upewniamy się, że ich pochodzenie jest w pełni legalne. Sprawdzamy surowiec nie tylko pod kątem dokumentacji i międzynarodowych certyfikatów, ale również w kwestii jakości strukturalnej. Drewno spełniające nasze wysokie wymogi przechodzi następnie do fazy obróbki, którą powierzamy naszym ekspertom. Zaufaj doświadczeniu profesjonalistów, którzy nie tylko dysponują doskonałym warsztatem, ale też żyją pasją do stolarki. Możesz mieć pewność, że produkt, który trafi w Twoje ręce został precyzyjnie i starannie wykonany z drewna wysokiej klasy. To niezawodne rozwiązanie, z którego warto skorzystać.