Siatka  Lista 

10 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Siatka  Lista 

10 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Elewacja drewniana

Elewacja drewniana – stylowa wizytówka domu

Chcesz wyróżnić swój dom spośród budynków w okolicy? Elewacja drewniana przykuje uwagę przechodniów i zdobędzie uznanie gości, jednocześnie zapewniając domownikom nie tylko estetyczne doznania, ale również walory funkcjonalne.

Elewacje drewniane stanowią wizytówkę domów. Styl wykończenia fasady powinien być spójny z wystrojem wnętrz, lecz ze względów estetycznych warto zharmonizować go również z otoczeniem. Uniwersalnie stosowane w wielu aranżacjach i zarazem w pełni naturalne drewno to idealny materiał na wspólny mianownik wszystkich przestrzeni – od pomieszczeń po okolicę.

Elewację drewnianą możemy spotkać nie tylko w tradycyjnych aranżacjach – ściana budynku pokryta segmentami z drewna może prezentować się bardzo nowocześnie, nawiązując do minimalistycznego stylu skandynawskiego lub industrialnego, który w surowych bryłach zawiera nietypowe połączenia kolorów i faktur. Z tego względu fasada z drewna nie jest zarezerwowana tylko dla przytulnych domostw jednorodzinnych. Odpowiedni projekt sprawi, że drewniana deska elewacyjna rewelacyjnie zaprezentuje się na apartamentowcach, biurowcach czy mniejszych lokalach użytkowych wzniesionych w duchu nowoczesnego, a nawet awangardowego budownictwa.

Oprócz ponadczasowej estetyki elewacja z drewna ma jeszcze jeden ważny atut – stanowi dodatkowe ocieplenie. Drewno jest doskonałym izolatorem termicznym, dzięki czemu nie tylko zatrzymuje ciepło w budynku w trakcie sezonu grzewczego. Pomaga również utrzymać we wnętrzu przyjemne i rześkie powietrze podczas upalnego lata, ponieważ ze względu na swoje naturalne właściwości się nie przegrzewa i odbija promienie słoneczne. Skorzystaj z elewacji drewnianej, by osiągnąć wszystkie te korzyści.

 

Poznaj deski elewacyjne z naszej oferty

Deska elewacyjna drewniana może przybrać wiele atrakcyjnych form. Wpływ na to, ma między innymi gatunek drewna. Zadbaliśmy o to, aby nasz asortyment zawierał jak najliczniejszą reprezentację modeli różniących się pod różnymi względami. Pośród dostępnych opcji z pewnością znajdziesz wariant, który odpowiada Twoim potrzebom.

Oferujemy deski elewacyjne z drewna o różnych właściwościach – zarówno krajowego, jak i sprowadzanego z dalekich stron. Znajdziesz tu deska elewacyjna cedr czerwony, tatajubę, deska elewacyjna meranti, deska elewacyjna okoume, deska elewacyjna świerk skandynawski czy deska elewacyjna modrzew syberyjski. Chłodne odcienie drewna świerkowego, ciepłe beże desek z modrzewia i szlachetne brązy gatunków egzotycznych składają się na szeroką paletę barw, z których dobierzesz deskę elewacyjną odpowiadającą Twoim upodobaniom.

Ze względu na zewnętrzne zastosowanie desek elewacyjnych ważną rolę odgrywają właściwości drewna – od charakterystyki włókien zależy m. in. dobór środków ochronnych. Przed zakupem zwróć uwagę na gatunek drewna. Zupełnie inne cechy posiada modrzew syberyjski, a świerk skandynawski znacząco różni się od drewna egzotycznego. Produkty z gatunków drzew występujących w Europie wymagają systematycznej impregnacji. Z kolei drewno egzotyczne dzięki naturalnym olejom zawartym w strukturze są odporne na wilgoć i biodegradację – warto jednak od czasu do czasu wykonywać olejowanie, aby nie utraciły swoich walorów estetycznych, charakterystycznych dla nowej elewacji drewnianej.

Dostępne w naszym asortymencie elewacyjne deski drewniane są przeznaczone do montażu na wkręty lub niewidoczne klipsy. Akcesoria potrzebne do przeprowadzenia prac monterskich oraz wykończeniowych (w tym do zabezpieczenia drewna przed czynnikami zewnętrznymi) także znajdziesz w ofercie naszego sklepu.

 

Jak zadbać o drewnianą elewację?

Wykończenie elewacji drewnianej to spora inwestycja – warto zatem zadbać o to, by zwracała się przez wiele lat. Jak pielęgnować deski elewacyjne? Producent zawsze zamieszcza szczegółową informację na ten temat w specyfikacji artykułu – również przy modelach dostępnych w naszej ofercie znajdziesz wyczerpującą instrukcję z zaleceniami kluczowymi dla zachowania desek w nienagannym stanie przez lata.

Systematyczne zabiegi konserwacyjne będą skuteczne tylko wtedy, gdy instalacja desek będzie przeprowadzona poprawnie. Prawidłowy montaż zapewni elewacji drewnianej tzw. ochronę konstrukcyjną. Do jej istotnych elementów należy np. wysunięty dach. Liczy się również zachowanie odpowiedniej odległości desek od gruntu oraz sposób wykonania stolarki okiennej.

W ochronie desek elewacyjnych przed czynnikami atmosferycznymi pomocne są również profile drewniane przeznaczone do montażu w miejscu styku desek pod kątem prostym, a więc na rogach budynku. Specjalne listwy zabezpieczają krawędzie desek przed uszkodzeniem, a także nie pozwalają wilgoci dostać się do miejsc, w których mogłaby na długo pozostać, powodując uszkodzenie drewna. Zastosowanie profili ma również wymiar estetyczny – pozwala na perfekcyjne wykończenie elewacji.

Ochrona konstrukcyjna jest wystarczająca dla drewna egzotycznego, np. cedru czerwonego, tatajuby czy modrzewia syberyjskiego. Deski wykonane z świerku skandynawskiego lub meranti wymagają jednak dodatkowej ochrony w postaci impregnatu, farby bądź lazury. Zadbane i często pielęgnowane elewacje drewniane pozwolą Ci cieszyć się pięknem naturalnego drewna przez wiele lat.