Siatka  Lista 

18 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Siatka  Lista 

18 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Deska podłogowa lita

Deska podłogowa lita – posadzka w klasycznym stylu

Drewniana podłoga to tradycyjny sposób wykończenia wnętrza. Ponadczasowa elegancja, powierzchnia miła w dotyku oraz przytulny charakter należą do jej największych zalet. Jeżeli chcesz zastosować ego typu okładzinę w swoim mieszkaniu, przyda Ci się deska podłogowa lita.

W asortymencie naszego sklepu deska lita występuje w wielu wariantach zróżnicowanych ze względu na różne kryteria. Znajdziesz tu modele, do których wykonania posłużyło drewno zarówno krajowe, jak i egzotyczne. Oferujemy m. in. dąb, akację azjatycką, teak czy innowacyjny bambus. Atrakcyjne wybarwienie oraz rysunek słojów poszczególnych surowców dobierzesz do aranżacji pomieszczenia.

Produkty należące do poszczególnych serii charakteryzują się strukturą oraz typem wykończenia. Deska podłogowa lita może być zabezpieczona lakierem lub surowa – w tym przypadku należy poddać ją lakierowaniu lub olejowaniu po zakończeniu prac montażowych. Z kolei pod względem budowy oferowane deski są lite, 3-lamelowe lub wykonane z lameli z drewna litego.

Deski lite różnią się także metodą mocowania. Choć wszystkie produkty w tej kategorii wymagają klejenia do podłoża, są dopasowywane w odmienny sposób. Oferujemy zarówno deski łączone na styk, jak i pióro-wpust.

 

O czym warto pamiętać podczas zakupów?

Pamiętaj, że deska lita podłogowa nie jest przystosowana do współpracy z ogrzewaniem podłogowym. Jeżeli planujesz zastosowanie tego rozwiązania w swoim domu, zwróć uwagę na dostępne w naszym sklepie podłogi warstwowe o podobnych właściwościach estetycznych i tolerancją grzewczą.

Wybór desek do wykończenia podłogi wiąże się z dużą inwestycją, która będzie się zwracać przez wiele lat – właściwie pielęgnowane drewno może w nienagannym stanie przetrwać całe dekady. Po długim czasie eksploatacji konieczna może być renowacja. Jeżeli zależy Ci na posadzce, która nadaje się do wielokrotnego cyklinowania, postaw na deski łączone na styk. W przypadku modeli pióro-wpust możliwość odnawiania powierzchni jest ograniczona – wielokrotnie przeprowadzane prace renowacyjne zaczną odsłaniać miejsce łączenia, co zaburzy estetykę podłogi. Warto zaznaczyć, że warstwa odnawialna desek łączonych na styk może być nawet trzykrotnie grubsza niż w przypadku modeli typu pióro-wpust.

Zanim dokonasz zakupu desek podłogowych, warto z możliwie jak największą dokładnością oszacować ilość potrzebnych opakowań. Pamiętaj, że samo określenie metrażu nie wystarczy – istotny jest również kształt wnętrza, a także metoda układania desek. Zastosowany wzór może spowodować znaczne przesunięcia, które wymagać będą dokupienia kolejnego opakowania i tymczasowego wstrzymania prac. Z tego względu warto przyłożyć wagę do kalkulacji.

Jeżeli jest Ci bliski los planety, z pewnością zwrócisz uwagę na dostępne w naszej ofercie deski bambusowe. Czy warto zainwestować w tego rodzaju podłogę? Do właściwości technicznych bambusa można zaliczyć odporność na wilgoć i bardzo dużą twardość – w tym względzie bambus przewyższa najtrwalsze gatunki krajowe, takie jak dąb czy jesion. Świetne parametry, ciekawa kolorystyka i przede wszystkim troska o środowisko sprawiają, że deska podłogowa z bambusa to doskonały wybór do aranżacji wnętrz zarówno mieszkalnych, jak i użytkowych.

 

Jakość, której możesz zaufać

Wybierając deski podłogowe lite z naszej oferty, możesz mieć pewność, że w Twoje ręce trafi towar z najwyższej półki. Samodzielnie selekcjonujemy drewno od dostawców i wybieramy tylko te partie, które spełniają nasze surowe standardy. W trosce o ekosystem dbamy również o to, aby pozyskiwany surowiec miał udokumentowane pochodzenie z legalnych źródeł. W ten sposób wspieramy zrównoważoną gospodarkę drzewną i nie działamy na niekorzyść środowiska.

Wysokiej jakości drewno, które cechuje się najlepszymi parametrami właściwymi dla swojego gatunku, powierzamy do obróbki wykwalifikowanym stolarzom i cieślom. Nasi specjaliści mogą poszczycić się nie tylko wieloletnim doświadczeniem w zawodzie, ale również niegasnąca pasją. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować Ci to, co najlepsze.