0,00 zł
0 0,00 zł

Siatka  Lista 

17 produkt(ów)

na stronę

Siatka  Lista 

17 produkt(ów)

na stronę

Podłogi winylowe LVT

Podłogi winylowe zwane LVT czyli Luxury Vinyl Tiles, w tłumaczeniu luksusowe płytki winylowe. Podłogi LVT to wyjątkowa trwałości i funkcjonalność. Podłogi wykonane z LVT sprawią, że twoje wnętrze będzie bardzo wyjątkowe.

Zalety podłóg winylowych

Kolekcja podłóg LVT charakteryzuje się oryginalną różnorodnością wzornictwa oraz nowoczesnym designem podnoszącym klasę pomieszczenia. Kolekcja podłóg LVT bogata jest w oryginalne wzory jak i kolory a struktury przypominają naturę – ich nowoczesny design doskonale imituje naturalne drewno. Poprzez różnorodność barw kolorów, od bieli, szarości, po jasny brąz, do ciemnego brązu, mamy nieograniczone możliwości projektowania naszych wnętrz. Odpowiednio urządzone pomieszczenie, będzie miejscem gdzie będziemy mogli wypocząć i przyjemnie spędzić czas. Wybierając komfortowe meble oraz inne dekoracyjne dodatki, pozwoli nam odetchnąć i stworzyć domową strefę relaksu.

Podłoga LVT jest cicha i ciepła w dotyku co nadaje to każdemu wnętrzu klimat domowego ciepła i przytulności, a w efekcie pomieszczenie nabiera wyglądu naturalnej podłogi.

Podłogi winylowe świetnie radzą sobie wilgocią ponieważ są wodoodporne zatem nie  straszna im nawet rozlana woda. Winylowa kolekcja LVT będzie idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie naturalne produkty mogą ulec szybkiemu zniszczeniu poprzez wilgoć np. łazienki, kuchnie, recepcje czy też korytarze. Dzięki strukturze z jakiej została wykonana, zapobiega powstawaniu śliskich powierzchni.

Podłoga winylowa LVT jest materiałem antystatycznym, nieprzyciągającym kurzu, dlatego też rekomendowana jest dla osób zmagających się z alergiami.

Przez cały okres swojej żywotności utrzymuje swój początkowy wygląd i nawet po kilkunastu latach wygląda jak nowa. Podłoga LVT jest odporna na ścieranie dlatego też jest szczególnie rekomendowana do miejsc szczególnie narażonych na intensywne użytkowanie, gdzie muszą być spełnione najwyższe wymogi techniczne, takie jak: restauracje, centra handlowe, hotele, biurowce, służba zdrowia, salony urody oraz szkoły.

Podłogę LVT można układać na ogrzewanie podłogowe, posiada stosunkowo niski opór cieplny.

Podłogi LVT są łatwe w utrzymaniu czystości oraz bardzo łatwe w pielęgnacji. Brak w nich fug, spoin, sznurów – łączenie desek jest „czoło do czoła”.

Wymiary oraz kolorystyka podłogi winylowej

Podłogi LVT w ofercie firmy DLH występują w dwóch wariantach.

Podłoga o grubości 4 mm oraz szerokości 150 mm i grubości 1220 mm, której grubości warstwy wierzchniej wynosi 0,3mm z wytrzymałością na ścieranie 31/23. Podłoga występuje w czterech wariantach kolorystycznych: Ambra (nowoczesna szarość), Cinnamon (przytulny brąz), Ginger (naturalność drewna), Pepper (zdecydowana ciemna szarość)

Podłoga o grubości 5 mm oraz szerokości 183 mm i grubości 1220 mm, której grubości warstwy wierzchniej wynosi 0,55 mm z wytrzymałością na ścieranie 33/42. Podłoga występuje w szczęściu wariantach kolorystycznych: Salt (odcień bieli), Sugar (jasny szary), Candy (nowoczesny brąz), Honey (przytulny brąz), Curcuma (bielony brąz) oraz Nougat (zdecydowany ciemny brąz).

Budowa podłogi LVT

Budowa Podłogii LVT

Warstwa konstrukcyjna składa się z poliuretanowej warstwy UV, która zwiększa odporność oraz chroni przed zmianą kolorów, przezroczystej warstwy wierzchniej/użytkowej  o użytkowej grubości 0,3mm lub 0,55mm, na której wytłoczona jest strukturą drewna, warstwy (film) z wzorem drewna, środkowej warstwy nośnej PCV, siatki z włókna szklanego, która poprawia stabilność oraz z  dolnej warstwy wzmacniającej PCV.

 

Montaż podłogi winylowej 

Podłogi  winylowe LVT DLH montujemy na Soft Lock2G, umożliwiający szybki i łatwy montaż bezklejowy. Przed montażem trzeba upewnić się, że podłoże jest odpowiednio przygotowanie, czyli podłoże jest gładkie. Jest to szczególnie ważne ze względu na grubość deski (zaledwie 3-5 mm panele LVT bardzo dobrze przylegają do podłoża), niewielka grubość deski powoduje, iż wszystkie nierówności prędzej czy później będą widoczne na gotowej podłodze w przypadku nierównej powierzchni. Podłogę LVT ze względu na stosunkowo niski opór cieplny można montować na ogrzewaniu podłogowym. Deski wykończone są mikrofazą na 4 krawędziach.

Jak pielęgnować podłogi winylowe LVT :

Podłogi Winylowe nie sprawiają problemów w utrzymaniu. Pielęgnacja podłogi LVT nie należy do wymagających, jest tania i prosta, a jedynie wymaga systematyczności. Po usunięciu z powierzchni suchych zanieczyszczeń za pomocą szczotki z miękkim włosiem, w dalszym etapie, należy umyć podłogę za pomocą wody z delikatnym detergentem.

Podłogi LVT firmy DLH to połączenie funkcjonalności oraz najwyższej klasy wzornictwa. Dzięki nowoczesnej technologii wykonania warstwy dekoracyjnej, do złudzenia przypominają deski drewniane. Warto też dodać, że nawet częste zabiegi pielęgnacyjne z użyciem wody, nie wpłyną na ich kondycję.