Siatka  Lista 

10 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Siatka  Lista 

10 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Listwy przypodłogowe

Listwy przypodłogowe – perfekcyjne wykończenie posadzki

Wykończenie domowych powierzchni – w tym podłóg – stanowi bazę dla aranżacji, warto zatem podczas prac doszlifować każdy detal. Do tego zadania mogą okazać się niezbędne listwy przypodłogowe drewniane.

Jak już zapewne wiesz, posadzki drewniane układa się zachowaniem tzw. szczeliny dylatacyjnej, czyli kilkumilimetrowej szpary pomiędzy krawędzią materiału wykończeniowego a ścianą. Taka szczelina umożliwia deskom czy parkietom swobodną pracę. Drewno zależnie od temperatury i wilgotności powietrza zmienia swoje właściwości – jego włókna mogą się kurczyć i rozszerzać, co wpływa na całą podłogę. Brak szczeliny dylatacyjnej w konstrukcji posadzki może doprowadzić do szybkiego wypaczenia desek – wystarczy zmiana pory roku, a nawet pogody.

Na co dzień jednak szczelina dylatacyjna wygląda niezbyt atrakcyjnie, a do tego gromadzić się w niej mogą trudne do usunięcia zabrudzenia. Obydwa problemy rozwiązuje listwa przypodłogowa. Dzięki niej zamaskujesz nieestetyczną szparę i zabezpieczysz ją przed ziarenkami piasku, drobnymi odpadami czy kępkami sierści pupila. W ten sposób zapewnisz posadzce estetyczne wykończenie i ułatwisz sobie zadanie podczas domowych porządków.

Listwy przypodłogowe drewniane stanowią również łatwą metodę na renowację dolnej części ścian, która mogła ulec uszkodzeniu lub trwałemu zabrudzeniu np. przez trzymane w domu zwierzęta lub stawiane pod ścianą buty. Dzięki listwie o wybranej wysokości (nawet do kilkunastu centymetrów) możesz zasłonić nieestetyczne ubytki oraz plamy bez konieczności odnawiania wszystkich ścian i sufitów. Listwy wykonane z drewna to sposób na ukrycie niedoskonałości, bez ingerencji w wystrój pomieszczenia.

 

Listwy przypodłogowe w ofercie naszego sklepu

W asortymencie naszego sklepu znajdziesz listwy przypodłogowe w wielu odsłonach. Każda listwa przypodłogowa wyróżnia się charakterystycznym kształtem. Dostępne są zarówno tradycyjne, płaskie modele, jak i modny ćwierćwałek, który sprawdzi się zwłaszcza w aranżacji przestronnych pomieszczeń. Listwa przypodłogowa nie musi być nudna!

Oferujemy listwy przypodłogowe z drewna. Dzięki temu możesz mieć pewność, że sposób wykończenia dodatku będzie współgrał z charakterem posadzki. Dostępne modele mają naturalny odcień drewna lub są białe. Jeżeli wybrana listwa przypodłogowa drewniana jest pokryta białym lakierem, oznacza to, że możesz ją dowolnie przemalować. W ten sposób spersonalizujesz jej wygląd i dopasujesz do konkretnych wymagań. Białe listwy przypodłogowe są równie często stosowane bez przemalowywania – świetnie prezentują się w pomieszczeniach urządzonych nowocześnie, a zwłaszcza w wystroju skandynawskim, industrialnym i loftowym.

Choć w wielu przypadkach możesz samodzielnie nadać listwie wybrany odcień, kolorystyka nie jest jedynym istotnym aspektem estetycznym. Z tego względu proponujemy listwy wykończone na wiele sposobów. Znajdziesz u nas zarówno proste, geometryczne kształty, jak i modele z dekoracyjnymi wycięciami i żłobieniami przebiegającymi wzdłuż górnej krawędzi. Krój listwy dopasuj do charakteru aranżacji pomieszczenia.

Listwy przypodłogowe drewniane, które znajdziesz w naszej ofercie, różnią się także pod kątem wymiarów. Dostępne modele mają od 60 do nawet 120 milimetrów wysokości. Pośród tylu możliwości z pewnością znajdziesz produkt, który spełni Twoje oczekiwania.

 

Zakup i montaż listew – o czym warto pamiętać?

Jaką listwę przypodłogową wybrać? Aby dokonać udanego zakupu, warto kierować się ustalonymi kryteriami. Na co zwrócić uwagę na etapie planowania wykończenia posadzki? Do kluczowych zagadnień należy wysokość listwy. Najczęściej wybierane są drewniane listwy przypodłogowe z przedziału 60-80 mm – mają uniwersalny wygląd i sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. Wysokie listwy to dodatek, który należy stosować z ostrożnością – w ciasnych i niskich pomieszczeniach mogą przytłoczyć aranżację. Są jednak niezwykle funkcjonalne w renowacji dolnych partii ścian – pozwalają za zamaskowanie zabrudzeń po butach, np. w przedpokoju.

Jeżeli u dołu ściany chcesz przeprowadzić kabel, zwróć uwagę na krój listwy od strony, która przylegać będzie do powierzchni. Niektóre modele są specjalnie wyprofilowane w ten sposób, by umożliwić zamocowanie przewodu pod spodem. Zastanawiasz się, jaki odcień listwy będzie pasował do wnętrza? Popularnym rozwiązaniem jest stosowanie modeli w odcieniu jak najbardziej zbliżonym do posadzki. Jeżeli jednak tradycyjne rozwiązania Ci nie odpowiadają i chętnie zwracasz się ku innowacjom, postaw na kontrastujący kolor z gamy naturalnych brązów lub inny, zupełnie zaskakujący odcień. Pamiętaj przy tym, by wybrana barwa należała do zgranego zespołu akcentów we wnętrzu – weź pod uwagę kolor mebli, ram luster czy obrazów, zasłon, poduszek dekoracyjnych i innych dodatków.

Montując listwy przy drewnianej posadzce, pamiętaj, by przytwierdzać je wyłącznie do ściany – w innym wypadku podłoga nie będzie mogła swobodnie pracować na skutek zmian temperatury i wilgotności powietrza. Dostępne w naszej ofercie modele połączysz bez trudu dzięki wygodnym w obsłudze mikrowczepom. Aby trwale osadzić je na dolnej krawędzi ścian, wykorzystaj profesjonalny klej do listew przypodłogowych. W ten sposób uzyskasz estetyczne wykończenie podłogi na wiele lat. Listwa przypodłogowa to dobry zakup zarówno przy wykańczaniu mieszkania, jak i w przypadku remontu. Drewniane listwy przypodłogowe to znakomity sposób na odświeżenie mieszkania.