0,00 zł
0 0,00 zł

Siatka  Lista 

9 produkt(ów)

na stronę

Siatka  Lista 

9 produkt(ów)

na stronę

LISTWY PRZYPODŁOGOWE

Listwy podłogowe – zwane także cokołami lub listwami dekoracyjnymi.
Podłoga wykonana nawet z najlepszego gatunku drewna, powinna być odpowiednio wykończona, poprzez dobrze dobrane listwy przypodłogowe.

 

 

Listy przypodłogowe, zwane także cokołami, mają kilka funkcji.


Listwy przypodłogowe idealnie maskują szczelinę dylatacyjną (szczelina powstała między ścianą a podłogą – jest to przerwa od kilku milimetrów do średnio 2 cm, jest potrzebna, aby pracujący materiał podłogi oraz skurcze konstrukcyjne stropu miały możliwość mały ruchów). Grubość listwy musi być na tyle wystarczająca, aby zakryć tę szczelinę.
Listwy dekoracyjne podkreślą piękno podłogi i nadadzą jej odpowiedni charakter. Pomieszczenie stanie się eleganckie, szlachetne oraz pełne uroku i harmonii.
Listwy dekoracyjne chronią ściany przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Stosując listwy przypodłogowe możemy być pewni, że idealnie ochronią nasze ściany przed uszkodzeniami (np. podczas odkurzania) i zabrudzeniami (podczas mycia podłogi). Podczas sprzątania mieszkania, łatwo np. mopem lub odkurzaczem, ubrudzić lub uszkodzić ścianę.  Listwy szerokie i wysokie bardzo dobrze sprawdzą się w tym zadaniu.
Dzięki zastosowaniu listw przypodłogowych osłonimy nasze kable i przewody. Unikniemy zastosowania różnego rodzaju przedłużaczy, takie rozwiązanie jest wygodne i mocno wpływa na estetykę wnętrza.
Listwy dekoracyjne są sposobem na zabezpieczenie naszej podłogi przed wybrzuszaniem się w skutek zmian wilgotności.


Listwy przypodłogowe - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?


O listwach przypodłogowych często zapominamy – skupiamy swoją uwagę główne na wyborze idealnej podłogi. Nieuwzględnione w kosztorysie listwy powodują, że często inwestorzy szukając oszczędności decydują się na najtańsze rozwiązanie. To duży błąd – ponieważ to właśnie listwy przypodłogowe stanowią wykończenie naszej idealnej podłogi i od ich wyboru zależy końcowy efekt.


Zwróćmy uwagę na materiał wykonania listwy przypodłogowej

Listwy przypodłogowe z oferty firmy DLH wykonane są z drewna egzotycznego łączonego na mikrowczepy.  Charakteryzują się  wysokimi parametrami użytkowymi – najwyższa jakość oraz wysokie parametry techniczne. Listwy wykonane z drewna egzotycznego, są znaczne bardziej odporne na zmiany wilgotności oraz paczenia.


Zwróćmy uwagę na zasadę doboru koloru i kształtu listew przypodłogowych

Drewniane listwy przypodłogowe można malować je na dowolny kolor, dzięki czemu będą doskonale pasować do każdego pomieszczenia. Kolor listw przypodłogowych zatem może być różny - od klasycznej bieli poprzez dobranie cokołów do koloru ścian, do podłogi, do drzwi czy po prostu do stylu pomieszczenia. Ogólna zasada mówi, żeby uniknąć zbyt ostrego kontrastu i wizualnie nie zacieśniać pomieszczeń, do ciemnych podłóg należy dobierać niskie kształtne profile. Wyższe cokoły idealnie pasują dla podłóg z jasnego drewna.

Zwróćmy uwagę na szerokość listwy przypodłogowej

Przy doborze listw należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, czy ich grubość jest wystarczająca do przykrycia tej przerwy. Najlepiej przed zakupem zmierzyć rozmiar ma przerwa dylatacyjna w najszerszym miejscu.

 

Listwy przypodłogowe DLH


Listwy przypodłogowe o kolorze drewna


Listwy dekoracyjne są dostępne z gatunków drewna: merbau, teak plantacyjny, teak indonezyjski, bambus prasowany w kolorze: carmel i jasnym oraz bambus klejony jasny o różnych profilach w wersji lakierowanej oraz surowej.
Wymiary:
Listwa podłogowa 15x80mm: merbau, teak indonezyjski, bambus klejony jasny
Listwa podłogowa 30x50mm: merbau, teak indonezyjski
Listwa podłogowa 20x90mm: teak plantacyjny
Listwa podłogowa 14x80mm: bambus prasowany carmel i jasny
Ćwierćwałek


Białe listwy przypodłogowe


Listwy dekoracyjne z drewna egzotycznego, czterostronnie białe. Listwy są fabrycznie wykończone białym akrylem. Można montować je bez konieczności dodatkowego zabezpieczenia.
Dostępne profile białych listw przypodłogowych:
Listwa podłogowa Lapis 60 – 15x60x2400/2250mm
Listwa podłogowa Lapis 80 – 15x80 x2400/2250mm
Listwa podłogowa Agat  68 – 15x68 x2400/2250mm
Listwa podłogowa Agat  91 – 15x91 x2400/2250mm
Listwa podłogowa Agat 120 – 15x120 x2400/2250mm
Listwa podłogowa Topaz 120 – 15x120 x2400/2250mm
Listwa podłogowa Opal 100 – 15x100 x2400/2250mm
Opal 120 – 15x120 x2400/2250mm
Rubin 91 – 15x91 x2400/2250mm
Rubin 120 – 18x120 x2400/2250mm
Ćwierćwałek 15x15 x2400/2250mm
Wszystkie listwy przypodłogowe powinny być mocowane do ścian , a nie do podłogi, wtedy unikniemy odkształcania się warstwy posadzkowej, nie spowodujemy powstawaniu brzydkich szpar czy uszkodzeń.