Siatka  Lista 

9 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Siatka  Lista 

9 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Blaty bukowe

Blaty bukowe – klasyka w nowoczesnej odsłonie

Chcesz wykończyć meble w domu bądź biurze? Postaw na blaty bukowe. Ze względu na swój ponadczasowy charakter sprawdzą się w każdej aranżacji, lecz ich pełny potencjał uwalnia się właśnie we wnętrzach inspirowanych stylem nowoczesnym, a w szczególności skandynawskim oraz industrialnym.

Blaty bukowe wyróżniają się jasnym odcieniem o żółtawym zabarwieniu, który kojarzy się z łagodnym blaskiem słońca. Dzięki temu kolor nabiera ciepłego i przyjaznego charakteru, który wpływa na finalny efekt wystroju. Walory dekoracyjne to jednak nie jedyna zaleta takiego rozwiązania. Czym wyróżnia się drewno bukowe?

Buk należy do gatunków krajowych najchętniej wykorzystywanych w stolarce, tuż obok drzew takich, jak dąb czy jesion. Ma zbitą strukturę, dzięki której charakteryzuje się twardością i trwałością. Doskonale sprawdza się w produkcji mebli – również tych z dużym udźwigiem, jak np. łóżka czy regały na książki. Co więcej, drewno bukowe jest trudnopalne i ciężkie. Dzięki tym właściwościom uchodzi za wyjątkowo solidne.

Drewno pozyskiwane z buku jest mimo swej twardości stosunkowo łatwe w obróbce.

Do cięcia nie wymaga zbyt dużej siły. Bez trudu zatem przytniesz blat na oczekiwany wymiar lub nadasz mu niestandardowy kształt, który pozwoli Ci na zrealizowanie spersonalizowanego projektu. Blaty drewniane bukowe wykorzystasz nie tylko do wykończenia biurek do pracy czy nauki. Sprawdzą się do stworzenia stołów – zarówno jadalnych, jak i roboczych. Większe modele możesz zastosować w celu jednolitego pokrycia dużej powierzchni, jak np. lada baru lub recepcji. Jeżeli zaś masz w sobie pasję do majsterkowania, blaty wykorzystasz na jeszcze więcej sposobów. Oferujemy blaty z drewna bukowego wykonane w technologii AVANGARD. Oznacza to, że są klejone na szerokości i długości, a przyczepność spoiwa jest dodatkowo zwiększona poprzez zastosowane mikrowczepy. Dzięki temu możesz mieć pewność, że blat bukowy przez wiele lat będzie stabilny, trwały i nie rozwarstwi się.

O czym warto pamiętać podczas zakupów?

Blaty dostępne w naszej ofercie mają zróżnicowane wymiary. Szerokość i długość płyty warto dobrać pod kątem projektu. Grubość, na jaką się zdecydujesz, powinna być zależna przede wszystkim od sposobu eksploatacji. Cieńsze blaty sprawdzą się w przypadku umiarkowanie obciążanych powierzchni, takich jak biurka do pracy lub nauki. W przypadku regałów czy zwłaszcza stołów o dużej powierzchni, które powinny charakteryzować się większym udźwigiem, lepszym rozwiązaniem mogą okazać się grubsze warianty blatów.

Przy nazwach blatów znajdziesz oznaczenia liter A, B i C połączonych w pary. Wskazują one na klasę drewna wykorzystanego do produkcji m.in. pod względem obecności sęków, cętek i innych ubytków strukturalnych. Pierwsza litera określa jakość powierzchni, zaś druga – zazwyczaj o klasę niższa – dotyczy warstwy spodniej. Szczegółowy opis poszczególnych klas znajdziesz w dodatkowych informacjach o produkcie.

Jakość, której możesz zaufać

Dlaczego warto postawić na blat drewniany oferowane w naszym sklepie? Gwarantujemy, że drewno, które wykorzystujemy do produkcji, pochodzi z legalnych źródeł i jest certyfikowane. Dzięki temu masz pewność, że przyczyniasz się do odpowiedzialnej gospodarki drzewnej. Buk należy do gatunków krajowych, wspierasz zatem lokalny przemysł. Przed obróbką poddajemy drewno starannej selekcji, aby stworzyć produkt o najwyższych standardach jakościowych. W ten sposób w Twoje ręce trafia zawsze pełnowartościowy towar o doskonałych parametrach właściwych dla gatunku. Bukowy blat drewniany to idealny wybór dla ludzi ceniących jakość i elegancję.