Siatka  Lista 

10 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Siatka  Lista 

10 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Parapety drewniane

Trepy i parapety drewniane – sposób na wnętrze z klasą

Drewno to tradycyjny surowiec budowlany. Jego ciepłe barwy przywodzą na myśl zarówno domowe ciepło, jak i nienaganną elegancję klasycznych wnętrz. Z tego względu meble, trepy i parapety drewniane nadal cieszą się niegasnącą popularnością.

Drewniany parapet jest idealnym rozwiązaniem do wnętrz wyposażonych w okna wykonane z tego samego materiału bądź imitujących jego wygląd np. przy pomocy folii dekoracyjnej. Ciemne ramy okienne są niezwykle atrakcyjne i wymagają odpowiedniej oprawy, którą może zapewnić naturalne drewno.

Ciepłe odcienie brązu i ciekawy rysunek słojów mogą ozdobić wiele powierzchni. Jeżeli w Twoim domu znajdują się schody na piętro, warto zastosować trepy drewniane do ich wykończenia. Wystarczy, że wybierzesz rodzaj drewna komponujący się kolorystycznie z pozostałymi elementami wyposażenia. Aby uzyskać dopasowane do szerokości stopni trepy, poddaj obróbce blat.

 

Parapety i trepy z drewna w asortymencie naszego sklepu

Blaty i parapety drewniane, które możesz wykorzystać do wykończenia schodów lub wnęki okiennej, są wykonane z wysokiej jakości surowca krajowego pozyskiwanego zgodnie z zasadami zrównoważonej gospodarki drzewnej. Nasi eksperci przykładają uwagę zarówno do selekcji drewna, jak i jego starannej obróbki – możesz więc mieć pewność, że otrzymujesz produkt spełniający najwyższe standardy.

Oferujemy parapety i blaty drewniane wykonane z różnych rodzajów drewna, takich jak dąb czy akacja. Wybrane przez naszych specjalistów gatunki wyróżniają się doskonałymi parametrami technicznymi. Zarówno akacja, jak i dąb cechuje się wysokim stopniem twardości i odporności na uszkodzenia mechaniczne. Produkty olejowane są dodatkowo zabezpieczone przed działaniem wilgoci.

Dostępne w naszej ofercie blaty i parapety z drewna różnią się typem konstrukcji i metodą klejenia – przy konkretnych produktach znajdziesz oznaczenia AVANGARD oraz LITE, które wskazują na rodzaj wykorzystanych do wykonania lameli oraz sposób ich połączenia. Modele różnią się także pod kątem wymiarów – są dostępne w zestandaryzowanych grubościach i szerokościach oraz w wielu wariantach długości.

 

O czym warto pamiętać podczas zakupów?

Wybierając parapet lub blat na trepy, należy kierować się najistotniejszymi kryteriami, do których należy estetyka oraz funkcjonalność. W aspekcie aranżacyjnym liczy się przede wszystkim odcień oraz usłojenie drewna – warto wybrać model o zabarwieniu i rysunku, które harmonizują z pozostałymi drewnianymi elementami wyposażenia.

Z kolei funkcjonalność wybranego produktu zależna jest od jego parametrów technicznych oraz wymiarów, których właściwy dobór jest konieczny dla przeprowadzenia procesu obróbki w optymalny sposób. Wybierz wariant blatu lub parapetu, który podczas docinania spowoduje najmniejsze straty na materiale.

Przy niektórych produktach – mowa tu w szczególności o blatach – znajdziesz informację o klasie drewna wykorzystanego do ich wykonania. Oznaczenia mają formę pary liter złożonej ze znaków A, B i C. Ich zadaniem jest opis jakości surowca pod kątem jednolitej struktury i obecności ewentualnych ubytków. Pierwsza litera w parze określa klasę powierzchni, zaś druga dotyczy warstwy spodniej – zwykle jakość dolnej części blatu jest niższa, co ma znaczenie głównie ekonomiczne. Jeżeli jednak Twój dom jest zaaranżowany w stylu rustykalnym, możesz wykorzystać warstwę o bardziej zróżnicowanej strukturze w celach dekoracyjnych.

Wybór elementów drewnianych do wystroju wnętrz to spora inwestycja, która powinna zwracać się latami. Z tego względu na warto postawić na jakościowe produkty, które dają gwarancję długiej i bezproblemowej eksploatacji. Podczas użytkowania istotna jest właściwa pielęgnacja drewna oraz okresowe zabiegi konserwacyjne, dzięki którym drewno zachowa atrakcyjny wygląd i zyska dłuższą żywotność. Profesjonalne preparaty przeznaczone do tych zadań możesz dobrać z naszej oferty. Znajdziesz tu płyny czyszczące, oleje i woski, a także wygodny zestaw pielęgnacyjny uzupełniony o akcesoria niezbędne do renowacji powierzchni.