Siatka  Lista 

19 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Siatka  Lista 

19 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Chemia do podłóg

Chemia do podłóg – zalety profesjonalnej pielęgnacji

Drewno nie bez przyczyny należy do najchętniej stosowanych materiałów wykończeniowych. Jego klasyczna uroda odnajduje się w wielu stylach aranżacyjnych, zawsze ciepła i miła w dotyku powierzchnia jest przyjazna dla bosych stóp, zaś świetne właściwości wytrzymałościowe gwarantują wieloletnie użytkowanie. Aby zwiększyć żywotność drewna i na jak najdłużej zachować jego walory estetyczne, przyda Ci się chemia do podłóg.

Nawet lakierowana czy olejowana podłoga z drewna nie lubi wody – z tego względu nie warto opierać pielęgnacji na tradycyjnych, rozpuszczanych w wodzie detergentach, które ze względu na swój agresywny skład mogą uszkodzić ochronną powłokę, a nawet wpłynąć na strukturę surowca. Chemia profesjonalna do podłóg drewnianych umożliwi Ci łatwe, skuteczne i bezszkodowe czyszczenie. Opracowany przez ekspertów skład nie naruszy warstwy lakieru ani nie zneutralizuje działania oleju, a jednocześnie pomoże usunąć zabrudzenia.

Specjalistyczne preparaty podłużą Ci także do zabezpieczenia surowej podłogi tuż po montażu. Lakiery, oleje i woski przydadzą się również w trakcie renowacji – np. po cyklinowaniu posadzka będzie potrzebowała nowej warstwy ochronnej.

 

Poznaj preparaty dostępne w naszej ofercie

Dostępna w naszym asortymencie chemia do podłóg to zbiór profesjonalnych preparatów przeznaczonych nie tylko do pielęgnacji drewna. Oferujemy płyny czyszczące, oleje, lakiery i woski do zabezpieczania powierzchni, a także środki przydatne podczas montażu posadzki, takie jak grunty, kleje czy rozpuszczalniki.

Korzystając z naszego asortymentu, bez trudu skompletujesz zestaw, który wykorzystasz na każdym etapie – od układania podłogi po wieloletnią eksploatację. Sprawdzone preparaty zawierają substancje, które dobrze współpracują z drewnem, możesz zatem liczyć na łatwe klejenie desek, skuteczną ochronę i bezproblemową pielęgnację.

Przy każdym produkcie znajdziesz wyczerpującą kartę informacyjną, która zawiera specyfikację preparatu i szczegółowy instruktaż użytkowania. W ten sposób przed zakupem poznasz najważniejsze właściwości środka i ocenisz, czy spełnia on Twoje oczekiwania.

 

Jak zadbać o drewnianą posadzkę?

Aby żywotność Twojej podłogi drewnianej była jak najdłuższa, zadbaj zarówno o odpowiednią pielęgnację, jak i prawidłowy montaż. Niewłaściwe ułożenie desek może prowadzić do wypaczenia, więc pamiętaj o najważniejszych zasadach, takich jak np. zachowanie szczeliny dylatacyjnej między krawędzią posadzki a ścianą.

Drewniana podłoga zużywa się powoli, o ile jest prawidłowo eksploatowana i pielęgnowana. Po wielu latach użytkowania deski można poddać renowacji. Jeżeli powierzchnia jest w dobrym stanie, wystarczy nałożyć świeżą powłokę preparatu ochronnego po uprzednim starciu starej. W przypadku obecności rys czy drobnych wgnieceń, warto zetrzeć wierzchnią warstwę desek np. w procesie cyklinowania, a następnie również zabezpieczyć surowe drewno lakierem, woskiem lub olejem.

Niezależnie od wybranego gatunku drewna, z którego wykonane są deski podłogowe, wybieraj wysokiej jakości produkty – zarówno materiały wykończeniowe, jak i preparaty do montażu oraz pielęgnacji.