Grunt poliuretanowy Bautec Primer PU

SKU: 210311000102
Ocena:

Dostępność: Prosimy o kontakt w celu ustalenia dostępności
tel. 512 245 978 email: sklep@dlh.pl
Dostępny na zamówienie

469,00 zł /szt
Suma : 469,00 zł
Dane techniczne:
Typ: Elastyczny grunt poliuretanowy
Pojemność: 5 Kg

Zużycie przy 1 warstwie - ok 100-150 g/m2

Zużycie przy 2 warstwach - ok 300 g/m2

 
CMS tab
Opis produktu

Grunt poliuretanowy Bautec Primer PU

Wolny od rozpuszczalników, ekologiczny grunt poliuretanowy, służy do gruntowania podłoży nasiąkliwych i nienasiąkliwych, na podłoża betonowe, cementowe, anhydrytowe, podłoża ceramiczne, lastriko, płyty OSB, skałodrzew, podłoża drewniane, pod masy wyrównujące, klej żywiczny do parkietu, pod kleje poliuretanowe. Grunt służy zwiększeniu przyczepności masy i kleju do podłoża, wzmocnieniu górnej warstwy podłoża, związaniu kurzu na podłożu. Grunt należy stosować wewnątrz pomieszczeń. Minimalna temperatura podłogi przy gruntowaniu to +16°C i maksymalna wilgotność względna powietrza w pomieszczeniu 65%. W przypadku podłoży bardzo porowatych i suchych zalecamy gruntowanie dwukrotne. Przy gruntowaniu unikać tworzenia się kałuż i grubszych warstw.

Podłoże musi być mocne, suche, czyste, wolne od rys, spękań, tłuszczów i olejów. Przed gruntowaniem należy je przeszlifować i odkurzyć. Stare podłoża, podłoża wyszpachlowane i podłoża z resztkami klejów należy sprawdzić pod względem nośności i wytrzymałości. Maksymalna wilgotność dopuszczalna podłoża przy jednokrotnym nakładaniu:

 • ·jastrychy cementowe (wilgotność ≤ 2,5% CM),
 • ·beton (wiek powyżej 3 miesięcy, wilgotność ≤ 2,0%CM),
 • ·podkłady anhydrytowe (wilgotność ≤ 0,5% CM)
 • ·podłoże drewniane(wilgotność ≤ 8%-12 % CM)

Zabrudzenia, istniejące powłoki malarskie, resztki klejów i warstwy o niskiej wytrzymałości należy całkowicie usunąć. Warstwy o niskiej wytrzymałości należy usunąć za pomocą frezowania i śrutowania. Powierzchniowe rysy w podłożu należy poszerzyć, odkurzyć i zalać gruntem Tec Primer EPX. Rysy posypać piaskiem kwarcowym o uziarnieniu 0,8-1,4 mm. W przypadku dużych ubytków podłoże naprawić masą naprawczą szybkoschnącą.

W przypadku podłoży zawilgoconych do 4,5 %CM, zaleca się dwukrotne gruntowanie „metodą na krzyż”. Druga warstwa gruntu powinna być nałożona po związaniu pierwszej, ale nie później niż 6 godzin. W przypadku stosowania gruntu poliuretanowego pod masy wyrównujące należy mokry grunt posypać suchym piaskiemkwarcowym-2,5 kg piasku na 1 m2powierzchni podłoża o uziarnieniu 0,6-1,2mm. Po związaniu gruntu, resztki piasku należy zebrać odkurzaczem. Związany w gruncie piasek kwarcowy zwiększa przyczepność masy samopoziomującej do zagruntowanego podłoża.

Gruntowanie:

Grunt przed gruntowaniem wstrząsnąć i zamieszać. Grunt przelać do osobnego pojemnika. Nanosić na podłoże równomiernie za pomocą wałka, pędzla lub szpachli metalowej. Po 24 h na posypanym piaskiem gruncie możemy przystąpić do wylewania masy samopoziomującej. Klejenie parkietu klejami PU na gruncie Tec Primer Pu należy rozpocząć nie prędzej niż 4 godziny po nałożeniu i nie później niż 72 godziny od nałożenia. Prace związane z gruntowaniem należy wykonywać w okularach i gumowych rękawicach. W przypadku kontaktu materiału z oczami płukać je obficie wodą i zasięgnąć porady u lekarz.

 

Zalety

 • Elastyczny grunt poliuretanowy

 • PDo posadzek silnie obciążonych

 • Odcina wilgoć w podłożu do 4,5 %  CM

 • Pod masy, kleje żywiczne, polimerowe, poliuretanowe

 • Nie zawiera rozpuszczalnika, klasa EC1

 • Łatwy do nakładania

 • Przystosowany do ogrzewania podłogoweo i pod kółka mebli biurowych

 • Na podłoża nasiąkliwe i nienasiąkliwe

 • Możliwość rozcieńczania 1:1 z wodą

 • Do wewnątrz pomieszczeń

 • Ułatwia rozprowadzanie i napowietrzanie mas samopoziomujących

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Grunt poliuretanowy Bautec Primer PU-Karta Produktu Ikona Pliku Pobierz (rozmiar: 517.31 KB)

Mogą cię również zainteresować następujące produkty