0,00 zł
0 0,00 zł

Siatka  Lista 

Produktów od 1 do 25 z 57

na stronę

Siatka  Lista 

Produktów od 1 do 25 z 57

na stronę

Drewniana podłoga deska warstwowa

Drewniana podłoga warstwowa składa się z dwóch lub trzech warstw. Do jej produkcji używa się naturalnego drewna, ze szlachetnych gatunków (krajowy dąb lub egzotyczny).

W drewnianych podłogach warstwowych jak nazwa wskazuje mamy układ warstwowy, w którym kolejne plastry mają naprzemienny układ słojów, pozwala ograniczyć skurcz i pęcznienie drewna pod wpływem zmian wilgotności – zatem zaletą struktury warstwowej jest to, że deski są stabilne oraz mają wzmocnioną odporność na odkształcanie.

Warstwowe deski podłogowe są fabrycznie zaolejowane lub lakierowane.

Lakierowane drewniane podłogi warstwowe

Na drewnianych deskach podłogowych lakier tworzy nieprzepuszczalną powłokę ochronną zabezpieczającą drewno przed wieloma uszkodzeniami. Drewniana podłoga lakierowana może intensywniej odbijać światło od olejowanej, ponieważ lakier tworzy na powierzchni desek połyskliwą warstwę, stanowiącą jednocześnie powłokę ochronną. Możemy ograniczyć ten efekt wybierając lakier matowy lub półmatowy. Lakierowanie sprawi także, że podłoga będzie łatwiejsza w utrzymaniu czystości, a brud nie będzie wnikał w jej strukturę. W ofercie DLH znajdują się podłogi wykończone lakierem, dodatkowo utwardzanym promieniami UV, który sprawia, że wierzchnia warstwa staje się jeszcze twardsza i odporniejsza na uszkodzenia. Filtry UV zabezpieczają drewnianą podłogę przed utratą koloru. W przypadku wykończenia podłogi lakierem nie ma możliwości przeprowadzania punktowej renowacji, dlatego warto chronić lakierowane deski przed zarysowaniami poniewsą na nie dosyć podatne.

Olejowane drewniane podłogi warstwowe

Na drewnianych deskach podłogowych olej podkreśla naturalne usłojenie drewna i zachowuje jego wyczuwalną w dotyku, pierwotną strukturę, dając wrażenie bliższego kontaktu z naturalnym surowcem. Olej pozwala desce „oddychać”. Podłoga olejowana wymaga konserwacji specjalnymi preparatami i regularnej renowacji, polegającej na uzupełnianiu wypłukiwanej warstwy oleju. Docenimy ją jednak w pomieszczeniach narażonych na usterki mechaniczne, ponieważ możemy z łatwością odnawiać miejscowe uszkodzenia i zarysowania. Olejowanie podłogi warstwowej to sposób wykończenia preferowany we współczesnych aranżacjach – matowa powłoka posiada nieco bardziej nowoczesny charakter niż deski lakierowane. Olejowanie sprawia również, że drewniana podłoga jest mniej śliska niż lakierowana, co może być ważne szczególnie dla rodziców posiadających małe dzieci.

Drewniane podłogi warstwowe w ofercie DLH wykonane są z drewna dębowego oraz bambusowego. Warstwowe podłogi drewniane występują w naturalnych kolorach drewna (od bieli po ciemny brąz), ale często są także barwione albo postarzane (co podkreśla wyrazistą strukturę i usłojenie drewna), przez co można je dobrać do wnętrza urządzonego w każdym stylu.

Drewniane podłogi warstwowa przyklejona do podłoża zapewnia tłumienie na poziomie 12dB. 

Drewniane podłogi warstwowe - Kolekcja Bamboo

Drewniane podłogi warstwowe składające się z wierzchniej warstwy bambusowej, płyty HDF oraz drewnianej warstwy spodniej.  Łączenie desek system Uniclick. Montowane do podłoża na klej lub bezklejowo „pływająco”. Podłoga szczotkowana i wykończona lakierem utwardzonym. W kolekcja Bamboo podłoga warstwowa występuje w czterech kolorach – szary, brąz, carmel, biały. Deski są grubości 10 mm. Podłoga występuje w dwóch rozmiarach (szerokość x długość) 128 x 960 mm lub 125 x 920 mm (Carmel)

Drewniane podłogi warstwowe - Kolekcja Deco Line

Drewniane podłogi warstwowe to deski dwuwarstwowe o nominalnej grubości 4 mm. Łączenie desek pióro-wpust. Montowane do podłoża na klej. Podłoga szczotkowana i wykończona lakierem utwardzonym UV. Szeroka gama kolorystyczna występująca w dwóch klasach Classic oraz Elegance. Classic to naturalna zróżnicowana kolorystyka z dowolnym układem słojów. Dopuszczalne są zdrowe sęki oraz szpachlowane zepsute sęki. Dopuszczalny błyszcza, brak bielu. Klasa Elegance posiada zbliżoną kolorystykę bez wyraźnych przebarwień. Dowolny układ słojów z dopuszczalnymi zdrowymi sękami. Brak zepsutych sęków i bieli  Deski są grubości 14 lub mm.

Drewniane podłogi warstwowe - Kolekcja Jodełka

Drewniane podłogi warstwowe to dębowe deski dwuwarstwowe o nominalnej grubości 4 mm. Łączenie desek pióro-wpust, czoło desek przycięte pod kątem 45o. Montowane do podłoża na klej z możliwością na ogrzewanie podłogowe. Podłoga szczotkowana i wykończona lakierem utwardzonym UV. Szeroka gama kolorystyczna występująca w dwóch klasach Classic oraz Elegance. Classic to naturalna zróżnicowana kolorystyka z dowolnym układem słojów. Dopuszczalne są zdrowe sęki oraz szpachlowane zepsute sęki. Dopuszczalny błyszcza, brak bielu. Klasa Elegance posiada zbliżoną kolorystykę bez wyraźnych przebarwień. Dowolny ukłąd słojów z dopuszczalnymi zdrowymi sękami. Brak zepsutych sęków i bieli  Deski wymiarów 10x90x610 mm.

Drewniane podłogi warstwowe - Kolekcja Antique

Drewniane podłogi warstwowe Antiqie to podłoga dwuwarstwowa lub trójwarstwowa o nominalnej grubości drewnianej warstwy wierzchniej 3,4 mm. Podłoga Antique występuje w wersji lakierowanej bądź olejowanej. Poddawana jest obróbce wędzenia lub tremowaniu. Uwydatniona struktura drewna poprzez szczotkowanie lub piaskowanie. Deski są dostępne w klacie Country – dopuszczalne zdrowe oraz szpachlowane sęki, biele, zróżnicowanie kolorystyczne, błyszcz, pęknięcia szpachlowane. Deska Antique dostępna jest w dwóch wymiarach 14x18x590-2200 mm oraz 15x250x590-2200 mm.

Jak dbać o drewniane podłogi warstwowe

W drewnianych podłogach warstwowych wierzchnia grubości w zależności od kolekcji waha się od 2,5 -4 mm, oznacza to że podłogę będzie można przecyklinować 2-3 razy. Deska warstwowa, dzięki swojej budowie, charakteryzuje się większą wytrzymałością na naprężenia, a co za tym idzie - lepszą stabilnością wymiarową przy zmianach temperatury i wilgotności powietrza. Krzyżowe ułożenie warstw ogranicza pracę drewna pod wpływem zmian wilgotności i temperatury.
W użytkowaniu podłoga warstwowa jest znacznie bardziej bezpieczna od litej. Skrzypienie i odklejanie się deski warstwowej jest dużo rzadszym przypadkiem niż przy zastosowaniu deski litej. Deski warstwowe, dzięki wspomnianej konstrukcji krzyżowej, mają większą stabilność wymiarową i dlatego mogą być stosowane na ogrzewaniu - tak elektrycznym, jak i wodnym.