Siatka  Lista 

25 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Siatka  Lista 

25 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Drewniana podłoga deska warstwowa

Gdzie sprawdzi się deska warstwowa?

Szukasz sposobu na stylowe wykończenie posadzki w domu wyposażonym w ogrzewanie podłogowe? Do najlepszych rozwiązań należy deska warstwowa, która dobrze współpracuje z systemem grzewczym, jednocześnie zapewniając doskonałą bazę do urządzenia wnętrza w dowolnym stylu.

Podłogi warstwowe to atrakcyjna alternatywa dla posadzki z litych desek. Ma takie same walory estetyczne i jeszcze większą funkcjonalność dzięki możliwości stosowania w pomieszczeniach ogrzewanych podłogowo. Choć tradycyjne drewno nie jest zbyt dobrym przewodnikiem, deska warstwowa ma konstrukcję umożlwiającą przekazywanie ciepła do wnętrza. Niezależnie od tego, czy zastosujesz ogrzewanie podłogowe, posadzka z desek warstwowych zawsze będzie ciepła i miła w dotyku dzięki naturalnym właściwościom surowca.

W naszej ofercie znajdziesz deski warstwowe w wielu atrakcyjnych odsłonach. Produkty należące do poszczególnych serii różnią się stylem i materiałem wykonania, ilością warstw, a także sposobem montażu. Znajdziesz tu zarówno produkty klejone do podłoża, jak i przeznaczone do utworzenia tzw. pływającej podłogi.

Różnorodność dostępnym modeli umożliwia stworzenie atrakcyjnej bazy dla każdej aranżacji. Oferujemy beżowe deski warstwowe, które podkreślą przytulny charakter sypialni, ciemne brązy do eleganckich salonów, a także odcienie szarości podkreślające nowoczesny charakter skandynawskich wnętrz.

Jeżeli w sposób szczególny troszczysz się o ekosystem naszej planety, zainteresować Cię może deska podłogowa warstwowa z bambusa. Trwałe drewno bambusowe nie tylko jest pozyskiwane w sposób ekologiczny – bez szkody dla środowiska – ale też cechuje się doskonałymi parametrami. Jest odporne na wilgoć i twardsze od rodzimych gatunków drewna, takich jak jesion czy dąb, dzięki czemu nie jest podatne na uszkodzenia spowodowane intensywną eksploatacją. Co więcej, bambusowe deski warstwowe występują w kilku atrakcyjnych odcieniach, które z łatwością dopasujesz do aranżacji.

 

O czym warto pamiętać podczas zakupu deski warstwowej?

Podłoga drewniana to wieloletnia inwestycja, dlatego wybierając materiał wykończeniowy, warto upewnić się, że jego właściwości w pełni odpowiadają Twoim oczekiwaniom. Co warto wiedzieć o deskach warstwowych, zanim przejdziesz do zakupu? Jedyną wadą tego rozwiązania jest ograniczona możliwość renowacji. Powierzchnia odnawialna deski warstwowej oscyluje w okolicy 2-5 mm – dla porównania deskę litą można zetrzeć nawet o kilkanaście milimetrów. Dokładna wartość zależna jest od typu łączenia. Deski typu pióro-wpust oraz zamkami mają ograniczenia związane z ryzykiem odsłonięcia konstrukcji łączeniowej. Pamiętaj jednak, że cyklinowanie wykonywane zwykle co 10-20 lat (zależnie od stopnia eksploatacji posadzki) zabiera niespełna około milimetr powierzchni deski, zatem kilkukrotna renowacja jest możliwa w przypadku każdego modelu.

Wybierając deski warstwowe na swoją podłogę, postaraj się z jak największą precyzją określić zapotrzebowanie. Pamiętaj o uwzględnieniu niewielkiego zapasu na wszelki wypadek. Dodatkowe deski przydadzą się nie tylko w sytuacji, kiedy zawiodę Cię obliczenia, ale też w razie szkody – zwłaszcza podłoga pływająca umożliwia bardzo szybką wymianę elementów uszkodzonych mechanicznie lub np. przez zalanie.

 

O czym warto pamiętać podczas zakupu deski warstwowej?

W naszej ofercie znajdziesz warstwowe deski podłogowe najwyższej jakości. Dbamy o to już na etapie selekcji drewna – wybieramy tylko takie partie, które odpowiadają naszym surowym standardom. Obróbkę powierzamy naszym stolarzom i cieślom mogącym poszczycić się wieloletnim doświadczeniem oraz niegasnącą pasją, która przyczynia się do starannej i pilnej pracy. Wybierając nasze produkty, możesz mieć pewność, że nie przyczyniasz się do nadużyć względem środowiska. Pozyskiwane przez nas drewno ma odpowiednią dokumentację oraz respektowane międzynarodowo certyfikaty świadczące o pochodzeniu z legalnych źródeł. W ten sposób dbamy o zrównoważoną gospodarkę drzewną zarówno w Polsce, jak i w najdalszych zakątkach świata.