0,00 zł
0 0,00 zł

Siatka  Lista 

20 produkt(ów)

na stronę

Siatka  Lista 

20 produkt(ów)

na stronę

KRATKI TARASOWE (PODESTY TARASOWE) DESKI NA STELAŻU

Podesty tarasowe idealne rozwiązanie dla tych którzy w łatwy i szybki sposób samodzielnie, bez legarów, klipsów, wkrętów, czy kleju chcą zmienić swoją przydomową przestrzeń.

Zastosowanie podestów tarasowych

Kratki tarasowe lub podesty tarasowe są znakomitym rozwiązaniem dla tych, które chcą zmienić wystrój swojego balkonu, tarasu, łazienki, piwnicy, strychu oraz innych miejsc w tani i szybki sposób. Kompozytowe podesty tarasowe sprawdzą się także do tworzenia ścieżek lub alejek ogrodowych (na równych i stabilnych powierzchniach z piasku czy trawy). Kompozytowe kratki tarasowe mogą być również wykorzystane jako podest przy basenem, powierzchnia z kratek kompozytowych zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się na trawie. Kompozytowe podesty tarasowe sprawdzają się również jako tymczasowe podłogowa na stoiskach targowych, a ich szybki montaż i demontaż powoduje że są rozwiązaniem łatwym i do wielokrotnego użytku.

Powierzchnia zrobiona z podestów tarasowych będzie nam służyć i cieszyć swoim widokiem przez długie lata. Kratki tarasowe to idealne rozwiązanie dla miejsce, gdzie występują zmienne warunki atmosferyczne, ponieważ kompozytowe podesty tarasowe zachowują dużą odporne na wilgoć oraz wodę, śniegu, mrozu jak i  słońca. Podesty kompozytowe są także odporne na gnicie i ataki  pasożytnicze, nie pęcznieją i nie rozwarstwiają się pod wpływem zmiennych warunków zewnętrznych.

Ryflowana, antypoślizgowa powierzchnia podestów tarasowych zapewnia bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Należy pamiętać, iż kratki tarasowe nie nadają się do miejsc bardzo intensywnie użytkowanych oraz o dużych powierzchniach.

Podesty tarasowe – zastosowanie:
balkon lub taras – nowa powierzchnia lub pokrycie starej powierzchni
łazienki
piwnice lub strychy
podłogi targowe

Budowa i montaż kompozytowych kratek tarasowych

Samodzielna budowa tarasu z kratek kompozytowych jest łatwa (bez legarów, klipsów, wkrętów, czy kleju), szybka i przyjemna, a efekt końcowy jest imponujący, zachowując zarazem piękne walory estetyczne i wizualne. Wkomponowane  odpowiednie ogrodowe ozdoby dekoracyjne w postaci mebli i innych dodatków (poduszki, kwiaty, lampiony),  nadadzą mu charakteru i pięknego wyglądu.

Podesty tarasoweto kwadratowe płytki o boku 300 mm.  Konstrukcja podestów tarasowych składa się z desek przymocowanych do plastikowej siatki. System zatrzasków i pierścieni (system  specjalnych wypustów) umożliwia szybkie i łatwe łączenie ze sobą poszczególnych modułów "na zatrzask". Ułożony w ten sposób taras możemy w szybki i łatwy sposób zdemontować. Należy jednak pamiętać, iż kratki tarasowe nie nadają się do miejsc o dużych powierzchniach oraz bardzo intensywnie użytkowanych.

Montaż tarasu musi zostać wykonany zgodnie z zaleceniami producenta.

Deski kompozytowe zastosowane w kratkach tarasowych są mieszanką mączki drzewnej oraz polietynu, PCV. Dzięki zawartości tworzyw sztucznych i włókien drzewnych deski są odporne na korozje. Dzięki temu, że deski kompozytowe zastosowane w kratkach tarasowych są szlifowane, szczotkowane lub ryflowane, to powierzchnia ich jest antypoślizgowa, bezpieczna dla dzieci i osób starszych.

Tarasowe kratki kompozytowe różnią się od kratek drewnianych tym, że mają zawsze ten sam wygląd, są bezsęczne i w jednolitym kolorze.

Dostępne są w kolorach brąz, ciemny brąz, grafit, szary, teak. Można z nich ułożyć jednolite kolorystyczne podłoże bądź łączyć w ciekawy sposób mieszając kolory, tworząc w ten sposób unikalny taras. Podesty tarasowe  mogą układane w jednym lub w dwóch kierunkach.

Podesty tarasowe - pielęgnacja i konserwacja

Podesty kompozytowe nie wymagają żadnej konserwacji. Kompozytowe kratki tarasowe nie wymagają malowania, odnawiania i olejowania, są trwałe w użytkowaniu i odporne na wilgoć. Taras wykonany z kratek kompozytowych w łatwy sposób możemy wyczyścić za pomocą myjki ciśnieniowej (maksymalnie 80 barów) bądź używając zwykłych, domowych środków, natomiast uciążliwe tłuste plamy usuniemy za pomocą papieru ściernego.

Kratki tarasowe – wymiary i kolory

Kratki kompozytowe dostępne są w ofercie sprzedażowej DLH w kolorach: brąz, ciemny brąz, grafit, szary, teak. Podesty tarasoweto kwadratowe płytki o boku 300 mm