Siatka  Lista 

Produkty 1 do 25 z 62

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Siatka  Lista 

Produkty 1 do 25 z 62

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Podłogi drewniane, deski podłogowe

Ponadczasowe podłogi drewniane – poznaj deski podłogowe z naszej oferty

Deski podłogowe to tradycyjny sposób wykończenia posadzki we wnętrzach o różnorodnym przeznaczeniu. Podłogi drewniane są uniwersalne przede wszystkim ze względu na swój ponadczasowy charakter i niezaprzeczalne walory estetyczne. Delikatny rysunek słojów, którego gęstość i zabarwienie są zależne od gatunku drewna, stanowi subtelną i zarazem dekoracyjną bazę do dalszej aranżacji pomieszczenia.

Niepowtarzalna uroda poszczególnych gatunków drewna nie stanowi jednak jedynej zalety tego rodzaju materiału wykończeniowego. Deski podłogowe charakteryzują się wieloletnią trwałością. Prawidłowo wykonane i pielęgnowane podłogi drewniane w nienagannym stanie przetrwają przez wiele lat – są również łatwe w renowacji, co znacznie wydłuża ich żywotność pozwala zachować świeży i atrakcyjny wygląd przez całe dekady. Co więcej, drewno ma przyjazny charakter i nie ulega wahaniom temperatury – jest zawsze neutralne w dotyku, sprzyja więc chodzeniu boso niezależnie od pory roku czy obecności ogrzewania podłogowego. Produkty dostępne w naszym asortymencie sprawią, że drewniane parkiety mieszkań i pomieszczeń użytkowych przybiorą zupełnie nowe oblicze.

Rodzaje desek podłogowych i ich zastosowanie

Jakie deski warto wybrać do wykończenia swojej podłogi? Jakie drewno sprawdzi się do tego zadania najlepiej? Na te pytania nie ma uniwersalnej odpowiedzi – wybór zależy przede wszystkim od Twoich preferencji. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie zestawienie, z którego poznasz najważniejsze właściwości oferowanych produktów. Szczegółowe informacje znajdziesz w specyfikacji poszczególnych desek oraz w tabeli asortymentowej umieszczonej w katalogu.

Oferujemy deski podłogowe zgrupowane w kilka serii podzielonych ze względu na strukturę i właściwości. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz modele lite, dwu- i trzywarstwowe, a także podłogi winylowe (LVT). Produkty różnią się nie tylko ze względu na gatunek drewna, ale też sposób wykończenia. W naszym sklepie znajdziesz deski lakierowane, olejowane i surowe. Proponujemy także szereg modeli przeznaczonych do ogrzewania podłogowego.

Wśród dostępnych propozycji znajdziesz deski wykonane z gatunków drzew rosnących w różnych zakątkach świata. Proponujemy zarówno rodzimy dąb czy znajomą akację, jak i sprowadzane z dalekich stron drewno teak. Do dyspozycji masz również orzech amerykański, merbau oraz ekologiczny bambus, który słynie z doskonałych właściwości wytrzymałościowych, a jednocześnie jest niezwykle wydajny w produkcji. Jego wycinka nie obciąża ekosystemu ze względu na bardzo szybki wzrost nowych pędów, jest to więc rozwiązanie szczególnie przyjazne dla środowiska.

Produkty różnią się także ze względu na sposób montażu i łączenia. Oferujemy deski przeznaczone do klejenia lub układania „pływająco”. Z kolei łączenia pomiędzy deskami są wykonywane poprzez pióro-wpust, system Unicklick, zamek Soft Loc bądź łączenie na styk. Przyjrzyj się poszczególnym metodom i oceń, która z nich będzie dla Ciebie najwygodniejsza.

Zakupy i montaż – o czym warto pamiętać?

Do kluczowych aspektów związanych z wyborem desek do wykończenia podłogi należy klasa ścieralności, która jest zależna nie tylko od gatunku drewna, ale też struktury modelu i obecności dodatkowych zabezpieczeń, np. warstwy lakieru. W umiarkowanie eksploatowanych przestrzeniach domowych możesz bez obaw zastosować mniej odporne warianty – przemyśl jednak wybór twardszych desek do przedpokoju, zwłaszcza jeśli domownicy i goście poruszają się po nim w obuwiu.

Decyzję o wykonaniu ogrzewania podłogowego zwykle podejmuje się na długo przed wykończeniem posadzki. Jeżeli chcesz zastosować to rozwiązanie w swoim domu, upewnij się, że deski drewniane są odpowiednio przystosowane. Sprawdź też, jaka jest maksymalna temperatura, którą zniesie drewniana podłoga.

Podłoga drewniana może być wykonana na wiele sposobów – dotyczy to nie tylko techniki montażu, ale też metody układania. Jeżeli chcesz uzyskać ciekawy parkiet w nowoczesnym stylu, zainspiruj się np. wielobarwną jodełką. Przekładanie desek w różnych odcieniach z palety naturalnych brązów zapewni niepowtarzalny efekt wpisujący się zwłaszcza w estetykę skandynawską i awangardową.

W kwestii montażu warto zwrócić uwagę na typ podłogi oraz wady i zalety, jakie ze sobą niesie – parkiet klejony wymaga całkowitej wymiany w przypadku zniszczenia fragmentu, podczas gdy tzw. podłodze pływającej wystarczy wymienić uszkodzone materiały. Z kolei cyklinowaniu można poddać tylko posadzkę klejoną – pływająca zniszczy się przy zastosowaniu tej agresywnej metody renowacji.

Pamiętaj o właściwej pielęgnacji swoich podłóg – dzięki profesjonalnym preparatom do czyszczenia i zabiegów konserwujących, które znajdziesz również w naszej ofercie, możesz przedłużyć żywotność desek o wiele lat.