Siatka  Lista 

3 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Siatka  Lista 

3 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Blaty drewniane warstwowe

Drewniane blaty od zawsze są symbolem dobrego smaku i poczucia estetyki. Można ich użyć do wykończenia wszelkiego rodzaju mebli w różnych pomieszczeniach, zależnie od naszych potrzeb i pomysłu na aranżację domu, mieszkania czy biura. Decydując się na blaty produkowane przez sklep DLH zawsze masz pewność, że nabywasz produkt najwyższej jakości, zarówno pod względem materiału, jak i wykonania.

 

Biurka, stoły, szafki i inne rodzaje mebli najczęściej możemy nabyć w wersji bez górnych blatów. Dzięki temu, aranżując pomieszczenia, możemy dowolnie wybrać rodzaj drewna, estetykę, materiał i charakter, jaki odpowiednio dobrane blaty nadadzą tej przestrzeni. W naszej ofercie znajdziecie blaty warstwowe wykończone drewnem dębowym w dwóch kolorach, a także blaty w których produkcji wykorzystano orzech.

Zarówno blaty z litego drewna, jak i blaty warstwowe, możemy z pomocą fachowców przycinać i kształtować wedle naszych potrzeb. Dzięki temu można je wykorzystać także w tworzeniu nietypowych i idealnie dopasowanych płaszczyzn naszych mebli. Decydując się na drewniane balaty z szerokiej oferty DLH mamy pewność, że nasze aranżacje zyskają nieprzemijającą klasę, gdyż drewniane wykończenie nigdy nie wychodzi z mody.

 

Charakterystyka blatów warstwowych

 

W przeciwieństwie do blatów wykonanych z litego drewna blaty warstwowe charakteryzują się bardziej skomplikowaną budową wewnętrzną i powstają z pomocą zaawansowanych procesów technologicznych. Górną płaszczyznę blatu stanowi warstwa naturalnego drewna, pod nią znajduje się płyta wiórowa. Boki blatu przykrywają drewniane paski z drewna tego samego gatunku. Dół płyty chroni specjalna warstwa ochronna. Naturalne drewniane powłoki wykorzystane w produkcji naszych blatów mają grubość 3mm.   

 

Dopasowanie blatów warstwowych

 

Blaty warstwowe, tak jak i inne rodzaje blatów, można dociąć tak, aby były odpowiednie dla naszych potrzeb i idealnie wypełniały przestrzeń przeznaczoną dla nich w pomieszczeniu. Jeżeli sami nie mamy doświadczenia i odpowiednich narzędzi docinaniem naszych blatów powinien z pewnością zająć się profesjonalista. Pozwoli nam to zaoszczędzić czas i da pewność, że nie zniszczymy swojego blatu warstwowego.

W przeciwieństwie do litych blatów te warstwowe nie posiadają jednolitej budowy. Dlatego też w przypadku ich docinania należy koniecznie pamiętać o niezwłocznym oklejeniu odkrytej powierzchni specjalnym obrzeżem dołączonym do zakupionego blatu. Uchroni to wewnętrzną płytę wiórową przed wchłonięciem wilgoci znajdującej się w powietrzu. Nie wolno tego zaniedbać, gdyż wilgoć może doprowadzić do odkształcenia się płyty.


Odpowiednie warunki dla blatów warstwowych


Blaty drewniane i blaty warstwowe ze względu na naturalną chłonność drewna nie są w 100% odporne na warunki zewnętrzne. W przypadku wahań wilgotności i temperatury powietrza mogą rozszerzać się i kurczyć. W ekstremalnych przypadkach może to doprowadzić do silnych odkształceń blatu, a nawet pęknięcia jego powierzchni. Idealnymi pomieszczeniami do użytkowania blatów marki DLH są takie, w których wilgotność powietrza oscyluje w zakresie 40-60%, a temperatura utrzymuje się pomiędzy 18 a 23 stopnie Celsjusza. Jeżeli zakupione przez nas blaty były przechowywane w innych warunkach niż panujące w pomieszczeniu, w którym chcemy je zamontować, będą potrzebowały także okresu krótkiej aklimatyzacji. Na 24 do 48 godzin przed rozpoczęciem montażu powinny już znaleźć się w docelowym miejscu.


Pielęgnacja blatów warstwowych


Czyszczenie blatów wyprodukowanych przez DLH jest wyjątkowo proste i niewymagające specjalnych nakładów. Wystarczy woda z dodatkiem mydła lub płynu do mycia naczyń. Możemy skorzystać także z szerokiej oferty środków czyszczących do drewna. Warto jednak za każdym razem sprawdzić działanie takiego specyfiku na mniej widocznym fragmencie blatu, by upewnić się, że jest odpowiedni.

W trakcie pielęgnacji naszego blatu należy również unikać gromadzenia się na nim wody. Takie “kałuże” mogą doprowadzić do powstania plam na powierzchni drewna, a nawet do pęknięć. Blaty marki DLH są pokryte specjalną warstwą ochronną oleju utwardzonego promieniami UV, jednak w przypadku bardzo częstego mycia powierzchni może ona ulegać wytarciu. W takim przypadku powinniśmy niezwłocznie ją uzupełnić odpowiednim środkiem, zanim wilgoć dostanie się do wnętrza.