Blat Warstwowy Orzech 38X650X3000 AB Olejowany

1146.00 PLN
SKU: 110311001516
Ocena:

Dostępność: Dostępny

1 146,00 zł /szt
Suma : 1 146,00 zł
Dane techniczne:
Długość:3000 mm
Szerokość:650 mm
Wysokość:38 mm Wykończenie:Olejowany
CMS tab
Opis produktu

Blaty Warstwowe

BLATY DREWNIANE WARSTWOWE marki DLH są wykonane z wysokiej jakości surowców starannie przygotowanych i wyselekcjonowanych aby zapewnić najwyższą jakość produktu. Górna płaszczyzna blatu jest wykonana z drewna które ze względu na naturalne pochodzenie może charakteryzować się różną kolorystyką i rysunkiem.

 

 

 

Budowa Blatu:

Blaty warstwowe wykonane są na bazie płyty wiórowej odpowiednio oklejonej na wszystkich płaszczyznach. Powierzchnia górna (1) oraz warstwy boczne (2 i 3) wykonane są z naturalnego obłogu drewnianego o grubości 3mm (+/- 0,3 mm), od spodu blat zabezpieczony jest specjalną cienką warstwą ochronną (4).

Do każdego blatu dodawane są 2 obrzeża z tworzywa sztucznego służące do samodzielnego oklejenia płaszczyzn bocznych w przypadku docinania blatu. 1 x 1m oraz 1 x 3m. Powierzchnia odkryta po docinaniu blatu powinna zostać niezwłocznie oklejona dołączonym obrzeżem lub zabezpieczona w inny sposób w celu ograniczenia chłonności wilgoci przez płytę wiórową znajdującą się wewnątrz blatu. Niezabezpieczona powierzchnia może puchnąć pod wpływem kontaktu z wilgocią znajdującą się w powietrzu.

 

Wykończenie i montaż:

Materiał należy sprawdzić przed montażem. Wszelkie uszkodzenia i nieprawidłowości należy zgłosić sprzedającemu przed obróbką blatu. Rozpoczęcie obróbki blatu (szlifowanie, struganie, cięcie, frezowanie, itp.) oznacza akceptację stanu technicznego i wyglądu materiału. Blat jest przeznaczony do montażu i użytkowania w wentylowanych pomieszczeniach gwarantujących ochronę przed podwyższoną wilgotnością, wysokimi temperaturami oraz bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i wody. W przypadku blatu niewykończonego, w celu zabezpieczenia blatu przed wilgocią i zabrudzeniami, konieczne jest pokrycie go na wszystkich powierzchniach olejem lub lakierem. Blaty wykończone fabrycznie należy zabezpieczyć jedynie na płaszczyznach odsłoniętych podczas obróbki ( cięciem, frezowaniem itp.). Przed rozpoczęciem nanoszenia środków zabezpieczających należy dokładnie oczyścić powierzchnię blatu z pyłów a jeżeli to konieczne przeszlifować do uzyskania odpowiednio gładkiej powierzchni. Blat należy montować po zakończeniu wszystkich prac budowlano-wykończeniowych. Aby uchronić blat przed paczeniem i zmianą geometrii należy zamontować go wielopunktowo (co 40-50cm). Zaleca się montaż za pomocą wsporników kątowych. Montaż zlewu, armatury i sprzętu AGD należy wykonać zgodnie z instrukcją producenta. Otwory powinny być wycinane w odległości minimum 100 mm od czoła blatu i minimum 150 mm od kolejnego otworu oraz minimum 40mm od krawędzi bocznej blatu. Wszystkie wycięcia muszą być większe minimum 5mm od wymiaru sprzętu, który ma się w nich znaleźć. Surowe krawędzie blatu po cięciu otworów należy zabezpieczyć lakierem lub olejem. Blat może wystawać poza punkty podparcia nie więcej niż 200mm. Podczas osadzania sprzętu na blacie należy zastosować dodatkowe zabezpieczenie w postaci środków wodoodpornych. Szczelinę między blatem a ścianą należy wypełnić dedykowanymi do drewna środkami uszczelniającymi ( np. masą akrylową), nie zaleca się stosowania środków silikonowych.

 

Uzytkowanie i pielęgnacja:

Drewno oraz materiały drewnopochodne pobierają wodę z otoczenia i rozszerzają się przy podwyższonej wilgotności powietrza lub oddają wodę i kurczą się w suchym otoczeniu, może objawiać się to zmianą wymiaru i kształtu blatu. Optymalne warunki do montażu i użytkowania blatów drewnianych to wilgotność powietrza w zakresie 40-60% oraz temperatura 18 - 23 oC. W okresie zimowym należy zachować szczególną dbałość o utrzymywanie parametrów otoczenia na odpowiednim poziomie, zbyt niska wilgotność powietrza może prowadzić do odkształceń blatu a nawet do powstawania pęknięć na jego powierzchni. Odkształcenia oraz pęknięcia powstałe na skutek nie zachowania zalecanych warunków otoczenia nie podlegają reklamacji. Do codziennego czyszczenia należy używać wody z mydłem lub płynem do mycia naczyń. Zarówno podczas czyszczenia jak i użytkowania należy unikać zalegania wody na powierzchni blatu. Zalegająca woda może prowadzić do powstania plam oraz sprawić że powierzchnia na skutek działania wody stanie się szorstka i popęka. Intensywne użytkowanie i częste czyszczenie blatu powodują wypłukiwanie bądź ścieranie warstwy zabezpieczającej, chroniącej blat przed zabrudzeniami oraz dostępem wilgoci. W takim wypadku należy niezwłocznie uzupełnić warstwę zabezpieczającą stosując się ściśle do instrukcji producenta stosowanych środków wykończeniowych. Blaty wykończone w technologii UV mogą być pielęgnowane przy użyciu większości środków pielęgnacyjnych do blatów olejowanych dostępnych na rynku jednak zawsze i bezwzględnie przed użyciem środka należy przeprowadzić próbę na niewielkim fragmencie blatu w celu oceny działania danego środka.

 

Przyklejanie obrzeża:

Obrzeża dołączone do blatu:

1 x 1m – do płaszczyzny czołowej

1 x 3m – do płaszczyzny bocznej

Posiadają warstwę termo-topliwego kleju, która pod wpływem wysokiej temperatury uplastycznia się co pozwala na uzyskanie trwałego połączenia z płaszczyznami bocznymi blatu. Przed instalacją obrzeża należy dokładnie oczyścić wszystkie powierzchnie do których będzie ono przyklejane. Następnie należy przyłożyć obrzeże do krawędzi blatu i podgrzać je od zewnątrz np. przy pomocy żelazka. Gdy klej zaczyna łączyć się z podłożem należy dociskać obrzeże do powierzchni blatu przedmiotem o równej gładkiej powierzchni nie rysującej powierzchni taśmy. Powyższe czynności należy powtarzać kawałek po kawałku z niewielkimi odstępami. Po związaniu kleju należy odciąć odstające fragmenty obrzeża np. nożem do tapet przy zachowaniu najwyższej ostrożności. Odstające krawędzie można dodatkowo wygładzić drobnoziarnistym papierem ściernym.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Blaty Warstwowe - ulotka Ikona Pliku Pobierz (rozmiar: 83.07 KB)

Mogą cię również zainteresować następujące produkty