Siatka  Lista 

18 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Siatka  Lista 

18 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Legary tarasowe

Legary tarasowe – poznaj możliwości

Wypoczynek na świeżym powietrzu to prawdziwy relaks – właśnie dlatego tak wiele osób buduje przydomowy taras z widokiem na ogród. Szkielet konstrukcji stanowią legary tarasowe, które podtrzymują i stabilizują deski. Legar to element, na którym układane są deski tarasowe. W naszym asortymencie znajdziesz legary przeznaczone do tarasów różnego typu. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Oferujemy legar tarasowy drewniany w wielu odsłonach – dostępne modele są wykonane zarówno z drewna iglastego, takiego jak sosna, jak i egzotycznego. Dzięki temu dopasujesz elementy pod kątem gatunkowym – w ten sposób możesz mieć pewność, że będą ze sobą dobrze współpracowały.

W naszym sklepie znajdziesz także legary aluminiowe, które są przeznaczone do desek kompozytowych. Ze względu na rodzaj wykończenia doskonale komponują się z szarym lub grafitowym podestem w nowoczesnej aranżacji, lecz w połączeniu z nasyconymi odcieniami typu redwood również dają ciekawy efekt.

Kompozytowe legary tarasowe w naszej ofercie są zaprojektowane w taki sposób, by idealnie pasować do desek z tej samej serii. Dzięki temu masz pewność, że zachowując zalecenia montażowe, uzyskasz doskonałą stabilność. Co więcej, legary są dostępne w tej samej palecie odcieni – możesz więc dobrać je do desek również pod kątem estetycznym.

 

O czym warto pamiętać podczas kupowania legarów?

Zadaniem legarów jest utworzenie stabilnej podpory dla podestu. Aby konstrukcja była niezawodna, warto sprawdzić parametry desek tarasowych – w dodatkowych informacjach o poszczególnych produktach znajdziesz ważne informacje, które przydadzą Ci się podczas przygotowań do montażu drewnianego tarasu. Należą do nich m.in. maksymalny rozstaw legarów, szacowane zużycie legara (w metrach bieżących) na metr kwadratowy podestu, a także dodatkowe uwagi, które usprawnią pracę – np. orientacyjna ilość klipsów montażowych na metr kwadratowy w przypadku desek kompozytowych.

Pamiętaj jednak, że dane podawane są w przybliżeniu – oznacza to, że są uśrednione i nie uwzględniają indywidualnych cech projektu Twojego tarasu. Z tego względu przed zakupem należy starannie obliczyć ilość potrzebnych legarów, biorąc pod uwagę niewielki zapas. To zadanie możesz wykonać samodzielnie lub powierzyć je fachowcom, z którymi współpracujesz.

Wybierając legary, zwróć uwagę również na aspekt estetyczny. Dzięki szerokiej gamie produktów – zwłaszcza z drewna i kompozytu – masz do dyspozycji wiele różnych odcieni, które idealnie dopasujesz do desek. To ma znaczenie zwłaszcza w przypadku, gdy konstrukcja będzie odsłonięta i dobrze widoczna. Legar drewniany może być istotnym elementem kompozycji.

 

Zaufaj niezawodnej jakości

Legary pod deski tarasowe tworzą konstrukcję, która powinna być stabilna i niezawodna. Z tego względu warto postawić na wysokiej jakości produkty, które posłużą Ci przez wiele lat. Oferujemy Ci solidne legary tarasowe z wytrzymałych materiałów – nie musisz więc martwić się o problemy konstrukcyjne. Wystarczy, że dobierzesz właściwy rodzaj legarów do wybranych desek i zapewnisz im optymalny rozstaw, aby cieszyć się świetnie wykończonym tarasem przez długi czas.