Siatka  Lista 

15 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Siatka  Lista 

15 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Legary tarasowe

Legary tarasowe – poznaj możliwości

Wypoczynek na świeżym powietrzu to prawdziwy relaks – właśnie dlatego tak wiele osób buduje przydomowy taras z widokiem na ogród. Szkielet konstrukcji stanowią legary tarasowe, które podtrzymują i stabilizują deski. W naszym asortymencie znajdziesz legary przeznaczone do tarasów różnego typu. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Oferujemy legar tarasowy drewniany w wielu odsłonach – dostępne modele są wykonane zarówno z drewna iglastego, jak i egzotycznego. Dzięki temu dopasujesz elementy pod kątem gatunkowym – w ten sposób możesz mieć pewność, że będą ze sobą dobrze współpracowały.

W naszym sklepie znajdziesz także legary aluminiowe, które są przeznaczone do desek kompozytowych. Ze względu na rodzaj wykończenia doskonale komponują się z szarym lub grafitowym podestem w nowoczesnej aranżacji, lecz w połączeniu z nasyconymi odcieniami typu redwood również dają ciekawy efekt.

Kompozytowe legary tarasowe w naszej ofercie są zaprojektowane w taki sposób, by idealnie pasować do desek z tej samej serii. Dzięki temu masz pewność, że zachowując zalecenia montażowe, uzyskasz doskonałą stabilność. Co więcej, legary są dostępne w tej samej palecie odcieni – możesz więc dobrać je do desek również pod kątem estetycznym.

 

O czym warto pamiętać podczas kupowania legarów?

Zadaniem legarów jest utworzenie stabilnej podpory dla podestu. Aby konstrukcja była niezawodna, warto sprawdzić parametry desek tarasowych – w dodatkowych informacjach o poszczególnych produktach znajdziesz ważne informacje, które przydadzą Ci się podczas przygotowań do montażu. Należą do nich m.in. maksymalny rozstaw legarów, szacowane zużycie legara (w metrach bieżących) na metr kwadratowy podestu, a także dodatkowe uwagi, które usprawnią pracę – np. orientacyjna ilość klipsów montażowych na metr kwadratowy w przypadku desek kompozytowych.

Pamiętaj jednak, że dane podawane są w przybliżeniu – oznacza to, że są uśrednione i nie uwzględniają indywidualnych cech projektu Twojego tarasu. Z tego względu przed zakupem należy starannie obliczyć ilość potrzebnych legarów, biorąc pod uwagę niewielki zapas. To zadanie możesz wykonać samodzielnie lub powierzyć je fachowcom, z którymi współpracujesz.

Wybierając legary, zwróć uwagę również na aspekt estetyczny. Dzięki szerokiej gamie produktów – zwłaszcza z drewna i kompozytu – masz do dyspozycji wiele różnych odcieni, które idealnie dopasujesz do desek. To ma znaczenie zwłaszcza w przypadku, gdy konstrukcja będzie odsłonięta i dobrze widoczna.

 

Zaufaj niezawodnej jakości

Legary pod deski tarasowe tworzą konstrukcję, która powinna być stabilna i niezawodna. Z tego względu warto postawić na wysokiej jakości produkty, które posłużą Ci przez wiele lat. Oferujemy Ci solidne legary tarasowe z wytrzymałych materiałów – nie musisz więc martwić się o problemy konstrukcyjne. Wystarczy, że dobierzesz właściwy rodzaj legarów do wybranych desek i zapewnisz im optymalny rozstaw, aby cieszyć się świetnie wykończonym tarasem przez długi czas.