Siatka  Lista 

20 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Siatka  Lista 

20 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
 • Pozycja rosnąco
 • Pozycja malejąco
 • Ceny rosnąco
 • Ceny malejąco
 • Nazwy A-Z
 • Nazwy Z-A

Blaty dębowe

Blaty dębowe – czym się charakteryzują?

Chcesz wykończyć meble w domu bądź biurze? Wykorzystaj blaty dębowe z oferty naszego sklepu. Dąb to drewno od wieków cenione w krajowym budownictwie. Spośród innych rodzimych gatunków wyróżnia się wyjątkową twardością, która wpływa na jego wieloletnią eksploatację. Co więcej, blaty drewniane dębowe charakteryzują się jasnym, uniwersalnym odcieniem, który doskonale odnajduje się w aranżacjach inspirowanych zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym stylem.

Dostępne w różnych wariantach wymiarowych blaty dębowe wykorzystasz zarówno do wykończenia standardowej wielkości biurek, jak i dużych powierzchni, takich jak np. lada recepcji w lokalu użytkowym. Dzięki produktom o największych długościach utworzysz jednolitą powierzchnię w tego typu miejscach, co pozwoli Ci uzyskać nienaganny i estetyczny efekt. Duże blaty dębowe doskonale sprawdzają się również do wykończenia powierzchni roboczych, takich jak stoły kreślarskie i techniczne. Zapewniają wieloletnią trwałość, a w razie powstania zarysowań możesz niewielkim kosztem przeprowadzić renowację.

Wytrzymałość blatów z drewna dębowego przy jednoczesnej łatwości w obróbce pozwala na szerokie zastosowanie produktów z kategorii. Jeżeli masz smykałkę do majsterkowania, z pewnością docenisz spektrum możliwości oferowane przez jakościowe blaty dębowe. Stworzyć z nich można np. półki wiszące lub nawet całe regały na książki. Drewniany blat znakomicie wkomponuje się w niemal każdą aranżację.

Co warto wziąć pod uwagę podczas zakupów?

Prace wykończeniowe to inwestycja, która powinna zwracać się przez lata. Aby dokonać właściwego wyboru w kwestii materiałów, warto sprecyzować swoje oczekiwania i zapoznać się z parametrami opisującymi produkty. Sprawdzając ich specyfikację, upewnisz się, czy w pełni Ci odpowiadają. W informacjach o poszczególnych modelach blatów znajdziesz wszystkie najważniejsze dane – na co warto zwrócić uwagę?

Każdy blat dębowy ma określoną klasę wyrażaną poprzez oznaczenia A, B i C. Zwykle przy produktach znajdują się dwie litery – pierwsza ilustruje klasę powierzchni, druga zaś dotyczy warstwy spodniej. Klasy A-C obrazują jakość drewna w aspekcie jego jednolitej struktury – np. obecności sęków i cętek, która wpływa na walory estetyczne, ale ma też znaczenie dla wytrzymałości drewna w kontekście jego wyjątkowo intensywnej eksploatacji.

Oferujemy produkty o różnej strukturze. W naszym asortymencie znajdziesz blaty dębowe LITE, które są klejone po szerokości z lameli niełączonych na długość. Z kolei blaty drewniane typu AVANGARD są klejone po szerokości i długości, a także posiadają mikrowczepy, które zwiększają przyczepność.

Klasa powierzchni blatu oraz metoda klejenia mają wpływ na jego estetykę, stabilność i wytrzymałość. Do wykończenia np. domowych lub firmowych biurek możesz wybrać dowolne blaty – ze względu na walory wizualne warto postawić na modele o powierzchni w klasie A. Jeżeli jednak planujesz utworzenie obszarów roboczych o technicznym przeznaczeniu lub często obciążanych i intensywnie eksploatowanych konstrukcji, zastosuj warianty o zwiększonej trwałości.

Wybierając dębowe blaty z oferty naszego sklepu, masz do dyspozycji modele o zróżnicowanych wymiarach. Długość i szerokość mają charakter użytkowy, zwłaszcza przy wyborze mebli kuchennych – powinny być dopasowane do Twojego projektu mebla lub umożliwiać wygodne docięcie przy minimalnej stracie materiału. Większe warianty można też podzielić na mniejsze części. Warto zwrócić uwagę na grubość o tym, jak jak funkcjonalny będzie blat drewniany – wpływa na jego udźwig, co jest istotne zwłaszcza przy tworzeniu mebli przeznaczonych do przechowywania lub często obciążanych stołów technicznych.

Sprawdzone rozwiązania, którym możesz zaufać

Dlaczego warto postawić na nasze blaty dębowe? Producent drewna zadbał o jego udokumentowane pochodzenie – oznacza to, że dysponujemy certyfikowaną stolarką, na której nie ucierpiało środowisko. Wyselekcjonowane przez naszych ekspertów drewno zostało poddane profesjonalnej obróbce, dzięki czemu możesz mieć pewność, że w Twoje ręce trafi pełnowartościowy produkt o wysokiej jakości. Zaufaj naszemu doświadczeniu i postaw na niezawodne rozwiązania, wybierając blat z naszego asortymentu.