Klej Bautec TEC P96 poliuretanowy 2-składnikowy

SKU: 210311000101
Ocena:

Dostępność: Prosimy o kontakt w celu ustalenia dostępności
tel. 512 245 978 email: sklep@dlh.pl
Dostępny na zamówienie

238,99 zł /szt
Suma : 238,99 zł
Dane techniczne:
Typ: Poliuretanowy
Pojemność: 10 kg
Rodzaj: 2-składnikowy Wydajność:

paca B3 0,7 - 1,0 kg/m2

paca B9 1,0 - 1,15 kg/m2

paca B15 1,2 - 1,4 kg/m2

CMS tab
Opis produktu

Klej Bautec TEC P96 poliuretanowy 2-składnikowy

Dwuskładnikowy klej poliuretanowy P96 jest ekologiczny i wolny od rozpuszczalników. Minimalna temperatura przy klejeniu to +16 stopni, a maksymalna wilgotność powietrza w pomieszczeniu to 65%. Klej spełni swoją funkcję zarówno na podłożach mineralnych jak i drewnianych.

Zakres zastosowania: mozaika parkietowa, 10 mm twardy parkiet, klepka, 22mm parkiet na pióro-wpust, parkiet płytkowy z wysokim brzegiem, gotowy parkiet, dwu, trzy wielowarstwowy, parkiet w płytach i deskach, parkiet egzotyczny, parkiet dwustronnie lakierowany.  

Podłoże musi być mocne, suche, czyste, wolne odrys, spękań, tłuszczów i olejów. Przed gruntowaniem należy je przeszlifować i odkurzyć. Stare podłoża, podłoża wyszpachlowane i podłoża z resztkami klejów należy sprawdzić pod względem nośności i wytrzymałości. Podłoże powinno mieć wytrzymałość na ściskanie większe niż 25MPa, na odrywanie większe niż 1 MPa (badanie metodą Pull-off).Maksymalna resztkowa wilgotność dopuszczalna dla podłoża przed klejeniem wynosi :  

•jastrychy cementowe (wilgotność ≤ 2,0 % CM),

•beton B25(wiek pow. 3 miesięcy, wilg. ≤ 2,0 % CM)

•podkłady anhydrytowe (wilgotność ≤ 0,5% CM)•podłoże drewniane(wilgotność ≤ 8%-12 % CM)

Dla podłoży z ogrzewaniem podłogowym wartości te są odpowiednio ok. dwukrotnie mniejsze. Zabrudzenia, istniejące powłoki malarskie, resztki klejów i warstwy o niskiej wytrzymałości należy całkowicie usunąć. Warstwy o niskiej wytrzymałości należy usunąć za pomocą frezowania i śrutowania. Powierzchniowe rysy w podłożu należy poszerzyć, odkurzyć i zalać gruntem Tec Primer EPX. Rysy posypać piaskiem kwarcowym o uziarnieniu 0,8-1,4 mm. W przypadku dużych ubytków podłoże naprawić masą reparacyjną szybkoschnącą. W przypadku podłoży zawilgoconych do 4,5 %CM, zaleca się zastosować warstwę przeciw wilgotnościową z gruntuTec Primer PU lub EPX. Grunt należy nałożyć dwukrotnie „metodą na krzyż”. Wierzchnią warstwę gruntu posypać suchym piaskiem kwarcowym - 2,5 kg piasku na 1 m2 powierzchni podłoża o uziarnieniu 0,6- 1,2 mm. Po związaniu gruntu, resztki piasku należy zebrać odkurzaczem. Związany w gruncie piasek kwarcowy zwiększa przyczepność masy samopoziomującej do podłoża. Na grunt wylać min. 3 mm grubości masy samopoziomującej pod parkiet. Do tak przygotowanego podłoża można kleić parkiet. Parkiet można kleić bezpośrednio do gruntu TEC PU lub EPX. Należy pamiętać o rozpoczęciu klejenia w odpowiednim czasie po zagruntowaniu, ale nie później niż 48 h. Przy stosowaniu gruntu Primer D pod klej poliuretanowy klejenie jest możliwe najwcześniej po 24 h.

Klej Bautec TEC P96 Poliuretanowy 2-Składnikowy przyda Ci się podczas prac remontowych. Wolny od rozpuszczalników produkt posłuży do klejenia mozaiki parkietowej, do litych długich i szerokich desek, a także do drewna egzotycznego. Preparat marki Bautec sprawdzi się do podłoży nasiąkliwych i nienasiąkliwych. Środek jest bezwonny i bezrozpuszczalnikowy, co zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo w trakcie pracy.

Klej Bautec TEC P96 Poliuretanowy 2-Składnikowy – dlaczego warto go wybrać?

Klej Bautec TEC P96 Poliuretanowy 2-Składnikowy sprawdzi się do podłoży mineralnych i drewnianych. Preparat możesz bez obaw zastosować w pomieszczeniach, w których podłoga jest ogrzewana. Klej Bautec TEC P96 Poliuretanowy 2-Składnikowy wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża. Powierzchnia musi być czysta, sucha i równa. Klej znajduje się w dwóch pojemnikach, których zawartość należy wymieszać. Zrobisz to przy użyciu wiertarki z mieszadłem. Preparat dwuskładnikowy należy zużyć do godziny od wymieszania. Czas schnięcia preparatu zależy od wielu czynników, na przykład temperatury.

Klejenie:

Klej znajduje się w dwóch pojemnikach. Składniki A i B należy wymieszać za pomocą wiertarki z mieszadłem o obrotach max. 600 obr/min, aż do uzyskania masy o jednolitym kolorze. Klej najlepiej zużyć do 40 - 55 minut od wymieszania. Klej rozkładać równomiernie za pomocą odpowiedniej pacy. Na przygotowane podłoże nanosimy taką ilość kleju, aby wystarczyła do przyklejenia parkietu w czasie ok. 40 - 55 minut. Parkiet należy równomiernie ułożyć, docisnąć i dobrze zamocować. Klej używamy do podłóg drewnianych o smukłości nie większej niż dziesięć ( stosunek szerokości do grubości elementu). Za pomocą pacy zębatej TKB B3 kleimy małe elementy, parkiet mozaikowy, pacą TKB B9 parkiet klepkowy z drewna litego, parkiet lamelowy, parkiet i deski wielowarstwowe. Długie i szerokie deski z litego drewna i parkiet pałacowy kleimy pacą TKB B15. Prace związane z klejeniem należy wykonywać w okularach i gumowych rękawicach. W przypadku kontaktu materiału z oczami płukać je obficie wodą i zasięgnąć porady u lekarza. Czas schnięcia otwartego zależy od wilgotności drewna, temperatury i wilgotności względnej powietrza oraz od własności podłoża. Ze wzrostem temperatury i spadkiem wilgotności względnej powietrza ulega on skróceniu, przy niższej temperaturze i wyższej wilgotności względnej powietrza wydłużaniu.

Zalety

  • Bezwonny i bezrozpuszczalnikowy

  • Przystosowany do ogrzewania podłogowego

  • Na podłoża nasiąkliwe i nienasiąkliwe

  • Do litych długich i szerokich desek

  • Długi czas pracy: do 60 min

  • Do desek dwustronnie lakierowanych

  • Do drewna egzotycznego

  • Jakość i innowacyjność

  • Atrakcyjna cena

 

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Klej Bautec TEC P96 Karta Produktu Ikona Pliku Pobierz (rozmiar: 234.25 KB)

Mogą cię również zainteresować następujące produkty