Elewacja drewniana - Modrzew Syberyjski 27x68- Żaluzja Rhombus

385.89 PLN
SKU: 170821000332
Ocena:
(4.0)

Dostępność: Dostępny

385,89 zł /m2
Suma : 385,89 zł
Dane techniczne:
Grubość: 27 mm
Szerokość:68 mm
Profil: Żaluzja Rhombus    
Możliwość montażu: Pionowo, poziomo, ukośnie
CMS tab
Opis produktu

Modrzew Syberyjski - (łac. Larix sibirica)

Występuje na północno-wschodnich obszarach Azji i Europy. Drewno cechuje wysoka naturalna wytrzymałość na warunki atmosferyczne i odporność na grzyby. Paleta barw drewna obejmujekolory od złocistomiodowego, po brunatno-czerwony. Aby zachować naturalny kolor zaleca się konserwację drewna środkami chemicznymi.

Modrzew syberyjski rośnie w surowym klimacie, co wpływa na jego właściwości. Zmagając się z naturą przyrasta w zdecydowanie mniejszym stopniu niż jego odpowiedniki z łagodniejszych zakątków globu. Dzięki temu jest trwalszy i stabilniejszy. Jest on także mniej żywiczny, co zmniejsza prawdopodobieństwo, że na elewacji pojawią się wycieki.

Długie i mroźne zimy oraz krótkie, chłodne lata przygotował modrzew na najtrudniejsze warunki, dlatego świetnie sprawdzi się także w naszym klimacie. 

 

Ciepłe na pierwszy rzut oka

Ale nie tylko względy praktyczne sprawiają, że stawiając lub remontując dom coraz częściej decydujemy się na modrzew syberyjski. Elewacja obłożona taką deską ma barwę żółtą do jasnobrązowej, co tylko potęguje wrażenie ciepła. Pod wpływem czynników atmosferycznych z czasem na takiej powierzchni powstaje naturalnie srebrzysta powłoka. Dzięki temu budynek jeszcze lepiej wtapia się w otaczającą zieleń. Jeżeli jednak chcemy, by kolor był jak nowy, deski należy regularnie, dwa razy w roku olejować.

Gdy pojawia się pytanie czym obłożona powinna być elewacja drewniana, modrzew wydaje się być naturalną odpowiedzią.

 

Nie tylko tradycyjnie

Drewniane elewacje kojarzą nam się najczęściej z dość tradycyjną architekturą: dawnymi dworami, drewnianymi domami, jakie jeszcze dość często można znaleźć we wsiach i miasteczkach wschodniej Polski, ze stylowymi, XIX-wiecznymi pensjonatami w uzdrowiskach, z budownictwem fińskim. Tymczasem okazuje się, że współcześnie powstające domy, nawet te o bardzo nowoczesnych formach, coraz częściej mają fasady pokryte drewnem.

Drewno dziś

Ten stosowany od setek lat materiał elewacyjny w swoim obecnym wydaniu zaskakuje różnorodnością dostępnych gatunków oraz wielością kształtów profili, pozwalającą tworzyć niepowtarzalne kompozycje. Atrakcyjne wybarwienia różnorakich gatunków drewna sprawiają, że nie musimy ich modyfikować bejcami - wystarczy jedynie podkreślenie ich naturalnego piękna bezbarwnymi impregnatami.

Zdobi i ociepla

Deski elewacyjne są wykorzystywane do podkreślania walorów stolarki okiennej, ozdabiania wykuszy czy elewacji na wyższych piętrach. Często akcentowane są nimi loggie i balkony. Architekci chętnie łączą drewno z okładzinami kamiennymi. ceramicznymi czy cegłami, a nawet z betonem i metalem. Wykorzystanie drewnianej fasady nie tylko uatrakcyjnia wygląd budynków, ale także zapewnia komfort cieplny oraz izolację akustyczną. Szczególnie godne polecenia pod tym względem są deski elewacyjne z cedru czerwonego czy drewna meranti.

W Harmonii z Naturą

Architekci niezmiennie cenią drewniane elewacje, które nie tylko pozwalają urozmaicić i zróżnicować bryły budynków, ale także wkomponować powstające domy w otoczenie przyrody: drzew, krzewów, lasu, pól, ogrodów.

Nad morzem i w górach

Drewno jako naturalny materiał świetnie wygląda w otoczeniu zieleni i wpisuje się znakomicie w krajobraz, nie zakłócając jego uroku. Jeśli lokalizację Waszego domu wybraliście ze względu na atrakcyjne widoki i urok działki - drewniana fasada sprawi, że zachowacie te walory. Z tego powodu między innymi domy z drewnianymi elewacjami tak często można spotkać w malowniczych nadmorskich, mazurskich czy górskich miejscowościach. Drewno zmieniając swój wygląd z upływem czasu i ulegając działaniu czynników atmosferycznych zawsze, nawet po wielu latach, będzie harmonijnie komponować się z otoczeniem i pozytywnie wpływać na nasze zmysły.

Nie tylko domy

Drewniane elewacje wbrew pozorom nie są zarezerwowane wyłącznie dla domów jednorodzinnych. Równie często pojawiają się na nowoczesnych apartamentowcach, podkreślając ich ekskluzywny, kameralny charakter. Ta sama zasada dotyczy hoteli, ośrodków spa, pensjonatów i wszelkiego rodzaju obiektów wypoczynkowo-turystycznych. Umiejętnie zastosowane drewno pozwala tu ponadto architektom nawiązać do regionalnego budownictwa i tradycyjnych form architektonicznych, przy jednoczesnym zachowaniu nowoczesnego charakteru budynków.

Materiał z klasą

Drewno na elewacji znakomicie sprawdzi się także wszędzie tam, gdzie przewidziane są inne drewniane elementy malej architektury: tarasy, ogrodzenia, altany. Drewno, jako naturalny materiał jest szlachetne i stylowe. Dlatego pojawia się w roli okładziny elewacyjnej na budynkach siedzib firm, biurowców, eleganckich sklepów i salonów sprzedaży, podkreślając status firm i marek, budując prestiż i pożądany wizerunek.

Produkt sprzedawany jest na metry kwadratowe w mixie długości od 4 do 6m.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Sposób montażu widoczny
Grubość 27 mm
Szerokość 68 mm
Montaż Deski Elewacyjnej Ikona Pliku Pobierz (rozmiar: 1.66 MB)
Katalog elewacje Ikona Pliku Pobierz (rozmiar: 3.27 MB)
Modrzew syberyjski właściwości drewna Ikona Pliku Pobierz (rozmiar: 214.72 KB)
Poradnik
Jak dobrać drewnianą elewację do budynku?

Jak dobrać drewnianą elewację do budynku?

Elewacje drewniane z roku na rok zyskują na popularności. Obecnie zapoznając się z ofertą projektów domów...

Czytaj więcej...
Elewacje: przegląd najpopularniejszych materiałów elewacyjnych

Elewacje: przegląd najpopularniejszych materiałów elewacyjnych

Drewniane elewacja jest równie ważnym elementem wymarzonego domu, co jego projekt czy aranżacja wnętrz. Wybierając materiały elewacyjne, powinniśmy...

Czytaj więcej...
Montaż elewacji drewnianej

Montaż elewacji drewnianej

Montaż elewacji drewnianej należy powierzyć profesjonalistom, którzy wykonają usługę zgodnie z obowiązującą instrukcją. Do montażu należy używać...

Czytaj więcej...
Elewacje drewniane z całego świata

Elewacje drewniane z całego świata

Drewniane elewacje firmy DLH zostały stworzone z kilku wyselekcjonowanych gatunków drewna egzotycznego i europejskiego, takich jak: cedr czerwony,...

Czytaj więcej...