Blat brzoza z natury posiada piękną, jasną kolorystykę połączoną z satynowym połyskiem, dzięki czemu stanowi prawdziwą ozdobę pomieszczenia, w którym się znajduje. Dzięki wysokiej podatności na barwienie, daje jednak jeszcze większe możliwości aranżacyjne, dzięki czemu z powodzeniem znajduje zastosowanie w tak wielu projektach, zwłaszcza kuchennych.

Spis treści
Kilka słów o drewnie
Kolorystyka
Barwienie
Blat kuchenny
Wymiary, klasa drewna, wersja
Cena
Opinie klientów

Dowiedz się więcej o drewnie na brzozowy blat

Blat brzoza produkowany może być z drewna z różnych zakątków świata, ponieważ brzozy występują w Europie, Azji i Ameryce Północnej. DLH oferuje na przykład blat brzozowy z drewna europejskiego. Brzoza należy do rodzaju drzew i krzewów zaliczanych do rodziny brzozowatych. Obejmuje trudną do sprecyzowania liczbę gatunków, ponieważ w obrębie rodzaju łatwo powstają mieszańce międzygatunkowe o trudnym do ustalenia statusie taksonomicznym. Wyróżnia się zazwyczaj ok. 30–60 gatunków brzozy, ale też w niektórych bazach taksonomicznych za zaakceptowane uznaje się już ponad ich 100 gatunków.

Kolorystyka drewna brzozowego

Brzoza posiada charakterystyczny, żółtawo biały odcień. Cechą wyróżniającą ten gatunek drewna też także satynowy połysk, który nadaje blatom produkowanym z brzozy bardzo atrakcyjnego, intrygującego i oryginalnego wyglądu. Wewnątrz pnia widoczne są plamki rdzeniowe. Sam rysunek najczęściej jest gładki lub posiada delikatne prążki.

Barwienie blatu

Brzoza jest podatna na barwienie, dlatego bez problemu można nadawać blatom produkowanym z tego gatunku drewna nowego, nieoczywistego koloru. Tym sposobem takie produkty można z łatwością dopasować do niemalże każdej sytuacji projektowej, bez względu na to jaka kolorystyka została zastosowana we wnętrzu zarówno na ścianach i podłodze, jak i w formie mebli czy dodatków. Taki blat zdecydowanie będzie stanowił prawdziwą ozdobę pomieszczenia. Ponadto wniesie do aranżacji przyjemne ciepło i wrażenie naturalności – jak na materiał produkowany z naturalnego surowca przystało.

Deska z brzozy

Czy brzoza sprawdzi się jako materiał na blat kuchenny?

Blat z brzozy zdecydowanie najczęściej znajduje zastosowanie w kuchniach. Jeśli Tobie także marzy się wykończenie kuchennego wnętrza tym produktem koniecznie przeczytaj, jakie blat brzoza posiada właściwości, w jakich wymiarach, klasie drewna i wersji jest dostępny oraz ile musisz za niego zapłacić.

Właściwości blatu z brzozy

Drewno brzozowe charakteryzuje się umiarkowaną trwałością i stabilnością. Ponadto jest niezbyt ciężkie i bezzapachowe. Jego kolejną cechą charakterystyczną jest elastyczność, ciągliwość i giętkość. Włókna najczęściej przebiegają tutaj faliście, są gęste i równomiernie rozłożone. Blat z brzozy wykazuje odporność na kwasy, co jest szczególnie istotne w kuchniach. Ponadto nie ma skłonności do pęknięć, ma średnią kurczliwość i ma niską skłonności do paczenia się.

Wymiary, klasa drewna, wersja

W asortymencie DLH brzozowe blaty są dostępne w dwóch wymiarach: 27x600x3000 mm oraz 38x600x3000 mm. Zostały one zakwalifikowane do selekcji drewna AC, co oznacza, że jedna strona blatu posiada klasę A, a druga C. DLH oferuje blaty w wersji Avangard, co oznacza, że są klejone z listew łączonych po szerokości oraz długości.

Cena

Blat brzozowy w wymiarze 27x600x3000 mm można zakupić w DLH w cenie 392 złotych za sztukę, natomiast w wymiarze 38x600x3000 mm za 507 złotych za sztukę.

Opinie

Blat z brzozy cieszy się bardzo dobrą opinią wśród klientów. Doceniany jest przede wszystkim za swój wygląd.

Uwielbiam jasne przestrzenie, dlatego urządzając swoje mieszkanie postawiłam przede wszystkim na biel i łagodne beże. Dobierając blat do kuchni brałam pod uwagę przede wszystkim jego dopasowanie kolorystyczne do reszty wystroju. Moim drugim kryterium był rodzaj materiału – wiedziałam, że chcę mieć drewniane blaty. Tak więc moje poszukiwania ograniczyły się do drewna w jasnym kolorze. I tak trafiłam na blaty z brzozy od DLH, które urzekły mnie swoim prostym, stonowanym, a jednak tak efektownym wyglądem. W tym momencie w mojej kuchni pełnią one nie tylko istotną funkcję ważną z praktycznego punktu widzenia, ale też bardzo stylową ozdobę pomieszczenia.

Długo nie wiedzieliśmy jakie blaty dobrać do matowych frontów kuchennych utrzymanych w szarym odcieniu. Pierwotnie myśleliśmy o dębinie, ale potem stwierdziliśmy, że może lepiej postawić na coś mniej znanego i jednak rzadziej spotykanego we wnętrzach. Nie chcieliśmy, żeby nasza kuchnia była kolejną kopią z magazynu czy katalogu wnętrzarskiego. Poszukiwania zaczęliśmy od odwiedzenia punktu sprzedaży DLH, który znajduje się nieopodal naszego miejsca zamieszkania. Nie sądziliśmy, że tak szybko zdecydujemy się na konkretny produkt. Od razu w oko wpadły nam blaty brzozowe, które dzięki jasnej kolorystyce i delikatnemu błyszczowi są po prostu przepiękne. Tego samego dnia zamówiliśmy je. Doskonale równoważą szary odcień mebli, tworząc z nimi spójną i bardzo stylową kompozycję.

Na wyróżnienie zasługuje także fakt, że blat z brzozy można zabarwić na dowolny kolor specjalnym lakierem lub olejem.

Uwielbiam niestandardowe połączenia, dlatego moja kuchnia nie mogła być zwyczajna. Wpadłam na świetny pomysł, żeby blaty pomalować na jakiś fajny kolor. W internecie znalazłam informację, że blaty z brzozy da się łatwo zabarwić, więc decyzja była szybka. Zamówiłam blaty w DLH i wykończyłam je czerwonym lakierem. Moja kuchnia teraz naprawdę robi wrażenie, a ja jestem szczęśliwa, bo wiem, że moje wnętrze jest jedyne w swoim rodzaju.

Stosunkowo niska cena to kolejny argument, który przemawia za wyborem blatu z brzozy do kuchennego wnętrza.

Wykańczając swoje pierwsze mieszkanie nie dysponowaliśmy zbyt dużym budżetem, a jednocześnie mieliśmy pewną wizję naszego wspólnego gniazdka. Chcieliśmy, żeby znalazło się w nim jak najwięcej naturalnych materiałów, a zwłaszcza drewna. Z wielu rzeczy, które nam się spodobały musieliśmy zrezygnować z powodu ceny. Kiedy myśleliśmy, że blaty w kuchni będziemy zmuszeni wykonać z laminatu w okleinie drewnopodobnej trochę żałowaliśmy, że musimy zrezygnować z naszych wymarzonych z prawdziwego drewna. Jednak pewnego dnia przypadkiem podczas rozmowy ze znajomymi dowiedzieliśmy się, że ciekawą alternatywą mogą okazać się dla nas blaty z brzozy, które są dostępne w bardzo konkurencyjnej cenie, a przy tym wyróżniają się wyjątkowym wyglądem i stonowaną kolorystyką, dzięki czemu idealnie pasują do naszego projektu. Porównaliśmy produkty dostępne na rynku i finalnie wybór padł na blaty od DLH.

Kiedy nasz syn poszedł na studia postanowiliśmy, że kupimy mu małe mieszkanko. Lokal był od dewelopera, więc wymagał wykończenia i urządzenia od podstaw. Zależało nam na tym, aby mieszkanie wyglądało estetycznie, ale wyposażenie go nie pochłonęło wielkich pieniędzy. Dobierając materiały i meble stawialiśmy na jakość, ale także braliśmy pod uwagę cenę. Tym sposobem w aneksie kuchennym znalazły się blaty z brzozy. Skorzystaliśmy z oferty DLH i nie żałujemy. Blaty sprawdzają się zarówno pod kątem użytkowym, jak i wizualnym – dzięki jasnej kolorystyce optycznie powiększają naprawdę niewielką przestrzeń oraz dodają jej lekkości.

Blat z brzozy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią wysoką jakość w dobrej cenie, a także lubią otaczać się pięknymi i naturalnymi materiałami.