Podłogi bambusowe to oryginalny wygląd, piękna kolorystyka, najwyższa jakość i ukłon w stronę natury w jednym. Deski lite i warstwowe z kolekcji Bamboo produkowane z bambusa każdemu wnętrzu dodadzą orientalnego stylu. Jeśli cenisz niestandardowe rozwiązania projektowe oraz chcesz nadać swojemu wnętrzu „tego czegoś” postaw na tego typu produkty.

Spis treści
Z czego słynie ten gatunek drewna?
Wnętrza oprószone orientalnym stylem
Dwa warianty
Pod względem praktycznym
Unikalne właściwości
Cena
Opinie
Aranżacje

Podłoga z drewna bambusowego – z czego słynie?

Podłogi z drewna bambusowego słyną ze swojego oryginalnego wyglądu - ciekawej struktury, odzwierciedlającej budowę pędów bambusa, a także pięknej, bursztynowej kolorystyki, którą można modyfikować poprzez odpowiednią obróbkę termiczną. Tym sposobem deski bambusowe dostępne są nie tylko w swojej naturalnej odsłonie, ale także w wielu innych wybarwieniach, dzięki czemu z powodzeniem można dopasować je do różnych aranżacji. DLH oferuje tego typu produkty w dwóch wariantach: desek litych z prasowanego bambusa oraz podłogi warstwowej. Oba rodzaje podłóg z kolekcji Bamboo spełniają najwyższe standardy jakości oraz są wysoce wytrzymałe na eksploatację.

Wnętrza oprószone orientalnym stylem

Ciekawa struktura to cecha charakterystyczna podłóg bambusowych. Deski wchodzące w skład kolekcji Bamboo nie posiadają sęków, a jedynie wzdłużne pasma, dlatego ich rysunek jest bardzo delikatny i jednolity. W naturalnej odsłonie deski bambusowe posiadają ciepłą, bursztynową kolorystykę, ale dzięki odpowiedniej obróbce termicznej mogą występować też w innych wariantach. W ofercie DLH deski lite dostępne są w jasnym i karmelowym wybarwieniu, natomiast warstwowe -  białym, szarym, brązowym i karmelowym. Bardzo atrakcyjną opcję stanowią deski karmelowe, które już na etapie produkcji poddawane są obróbce termicznej. Naturalnie zawarty w nich cukier ulega karmelizacji i nadaje im stosowny kolor. Deski Bamboo świetnie sprawdzą się w różnych aranżacjach, dodając im orientalnego stylu. Szczególnie spodobają się one osobom lubiącym dalekie podróże, egzotyczne klimaty i awangardowe rozwiązania projektowe.

Dwa warianty

W skład kolekcji Bamboo od DLH wchodzą deski lite z prasowanego bambusa oraz podłogi warstwowe. Prasowanie pod wysokim ciśnieniem nadaje produktom wysoką twardość i stabilność wymiarową. Deski lite łączone są na pióro-wpust oraz przeznaczone są do montażu na klej. W celu uzyskania jeszcze ciekawszego wyglądu, krawędzie desek poddaje się czterostronnemu fazowaniu. Podłogi warstwowe natomiast składają się z trzech warstw: warstwy bambusowej, płyty HDF oraz drewnianego podkładu spodniego, co zapewnia wysoką stabilność desek. Są one przeznaczone do montażu „na pływająco” dzięki zamkom Uniclick, ale można je również kleić do podłoża. Dzięki warstwowej budowie, takie deski mogą być także z powodzeniem stosowane na ogrzewaniu podłogowym. Produkty o trójwarstwowej budowie są dodatkowo szczotkowane – taki zabieg pięknie podkreśla naturalny rysunek surowca.

Drewniany słonik na bambusowej podłodze

Podłoga bambusowa pod względem praktycznym: właściwości, cena, opinie i aranżacje

Podłoga bambusowa posiada unikalne właściwości, za które tak bardzo doceniają ją współcześni użytkownicy, co potwierdzają liczne pozytywne opinie. Tego typu produkty dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach oraz mają wszechstronne zastosowanie aranżacyjne.

Unikalne właściwości bambusa

Dzięki dużej gęstości i odporności włókien, produkty z kolekcji  Bamboo są ponad dwa razy bardziej wytrzymałe na eksploatację niż tradycyjne podłogi drewniane. Technologia wielowarstwowego lakierowania oraz utwardzania promieniami UV pozwala z kolei na uzyskanie odpornej na ścieranie, zabrudzenia i wilgoć powłoki zabezpieczającej. Bardzo istotny jest także fakt, że podłogi produkowane z bambusa stanowią ekologiczne rozwiązanie, dlatego decydując się na ich zakup wykonujemy ukłon w stronę natury. Bambus to trawa rosnąca jedynie na plantacjach, a do produkcji desek używane są nie całe rośliny, a jedynie łodygi, spełniające normy produkcyjne. Bambus potrzebuje zaledwie pięciu lat na odnowienie populacji – to nawet dziesięć razy szybciej od tradycyjnych gatunków.

Podłogi z kolekcji Bamboo dostępne są w poniższych wymiarach (grubość x szerokość x długość):

  • Podłogi lite: 14 x130 x 920 mm oraz 14 x 137 x 1850 mm
  • Podłogi warstwowe: 10 x 128 x 960 mm oraz 10 x125 x 920 mm (podłoga karmelowa)

Cena

Podłogi bambusowe oferowane przez DLH o litej budowie dostępne są w przedziale cenowym 159-182 złote za metr kwadratowy. Podłogi o warstwowej budowie kosztują z kolei 54,90 złotych za metr kwadratowy.

Opinie

Podłogi bambusowe od DLH cieszą się bardzo dobrą opinią wśród klientów. Klienci doceniają je przede wszystkim za piękny, oryginalny wygląd, który wprowadza do aranżowanych wnętrz orientalny styl.

„Długo szukałam desek do wyłożenia podłogi w moim domu. Pierwotnie brałam pod uwagę rodzimy dąb, ale kiedy w salonie DLH zobaczyłam podłogi bambusowe zmieniłam zdanie. Urzekł mnie ich wyjątkowy rysunek. Czegoś takiego nie widziałam jeszcze u nikogo. Od razu wiedziałam, że do wykończenia podłogi w moim domu wybiorę deski produkowane z bambusa. Pozostała kwestia czy postawiać na deski lite czy warstwowe oraz na jaki kolor. Z tym też nie było większego problemu, ponieważ wiedziałam, że będę mieć w domu ogrzewanie podłogowe, a wnętrza będą bazować na szarości. Postawiłam więc na warstwowe deski w szarym kolorze. I to była bardzo dobra decyzja, ponieważ podłoga prezentuje się zjawiskowo, a goście nie mogą oderwać od niej wzorku. Naprawdę polecam”.

Podłogi bambusowe mają naprawdę pokaźne grono wielbicieli ich orientalnego wyglądu, ale także osób lubiących dalekie podróże i egzotyczne klimaty.

„Jestem miłośniczką podróży w nieznane. Najchętniej wybieram kraje egzotyczne. Wyjeżdżam kilka razy w roku, a na co dzień pracuję i mieszkam w Polsce. Aby jednak każdego dnia móc choć oczami wyobraźni być w swoich ulubionych miejscach na świecie, postanowiłam przemycić do swoich wnętrz jak najwięcej orientalnych smaczków. Tym sposobem w moim domu nie mogło zabraknąć podłóg bambusowych, które są po prostu przepiękne. Wybrałam deski lite w kolorze karmelowym od DLH. Do tego dopasowałam stylowe meble i wiele kolorowych dodatków, dzięki którym nawet pomimo brzydkiej pogody w swoich wnętrzach czuję się jak na wymarzonym urlopie”.

Wielkim atutem podłóg bambusowych jest także bardzo niska cena, jak za materiał produkowany z naturalnego surowca.

„Odkąd zaczęliśmy budowę domu, wiedzieliśmy, że chcemy otaczać się naturalnymi materiałami. Jeśli chodzi o podłogi, szczególnie podobały nam się deski produkowane z egzotycznych gatunków drewna, jednak były one dla nas nieosiągalne ze względu na cenę. Pewnego razu trafiłem w internecie na stronę DLH i tam zobaczyłem podłogi bambusowe. Na początku nie mogłem uwierzyć, że kosztują niecałe 55 złotych za metr kwadratowy. Myślałem, że przekłada się to na jakość takich produktów. Postanowiłem jednak zgłębić temat. Zacząłem szukać informacji w internecie, a nawet odwiedziłem punkt sprzedaży DLH i podpytałem sprzedawców o te deski. Okazało się, że za tak niską ceną kryje się naprawdę bardzo dobra jakość desek, a same produkty na żywo prezentują się jeszcze lepiej. Finalnie wybraliśmy deski warstwowe w brązowym odcieniu i uważamy, że była to świetna decyzja”.

Wielbicielami podłóg bambusowych są także zwolennicy ekologicznych rozwiązań.

„Kiedy nadszedł moment, w którym zaczęłam urządzać swoje pierwsze własne mieszkanie, chciałam, żeby wszystko było idealne. Od zawsze ceniłam ekologiczne rozwiązania, więc jak tylko przeczytałam, że podłogi bambusowe spełniają to kryterium, nie wahałam się ani chwili. Wybrałam deski o warstwowej budowie w białym kolorze, ponieważ chciałam optycznie powiększyć niewielki metraż. Efekt osiągnięty – mieszkanie wydaje się być większe, a podłoga zachwyca swoim designem”.

Aranżacje

Podłoga bambusowa ma wszechstronne zastosowanie. Z powodzeniem można wykorzystać ją do wykończenia wnętrz opartych na nowoczesnej oraz klasycznej wizji projektowej. Ze względu na dostępność w stonowanych, bardzo modnych kolorach, świetnie zaprezentuje się w każdym pomieszczeniu naszego domu czy też mieszkania. Warto wspomnieć o tym, że dzięki swojemu charakterystycznemu wyglądowi, do każdej przestrzeni wprowadzi orientalny styl.

Podłoga bambusowa cieszy się coraz większym uznaniem ze strony klientów. I nic w tym dziwnego – łącząc walory estetyczne z użytkowymi, a także będąc ekologicznym rozwiązaniem dostępnym w bardzo konkurencyjnej cenie, potrafi sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.