Blat z dębu antique to bardzo ciekawa propozycja dla osób, które lubią styl rustykalny oraz jego wszelkie odmiany. Produkt tego typu posiada charakterystyczny wygląd, który do tego typu przestrzeni wprowadza sentymentalny rys, sprawiając, że wnętrze wypełnia klimatyczne ciepło i rodzinna atmosfera. Ponadto blat wykonany z dębu antique dzięki temu, że produkowany jest z drewna dębowego najwyższej jakości potrafi zarówno pod kątem wizualnym, jak i użytkowym sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Spis treści
Blat, który wygląda jak antyk
Najważniejsze właściwości
Oferta DLH
Kuchenne inspiracje
Rustykalna aranżacja


Dąb antique – co kryje się pod nazwą blatu?

Blat "dąb antique" to innymi słowy blat z dębu antycznego. Jego nazwa wynika z charakterystycznego wyglądu, na który składa się bogaty rysunek oraz wypełnienie wszelkich rozstępów w drewnie ciemną masą. Produkt tego typu oczaruje wszystkich swoją nieregularną powierzchnią oraz zróżnicowaną fakturą, a także ciepłą kolorystyką. Wygląda jakby został sztucznie postarzony – stąd nazwa "dąb antique". Podobnie jak jego tradycyjny odpowiednik, produkowany jest z najwyższej jakości drewna dębowego pozyskiwanego z polskich lasów.

Poznaj właściwości blatu z dębu antique

Blat z dębu antique posiada dokładnie takie same właściwości, jak jego tradycyjny odpowiednik. Blaty poddawane są procesowi klejenia, który ogranicza naturalne naprężanie drewna, co minimalizuje ryzyko jego wypaczania i pękania. Ponadto są one twarde i stabilne wymiarowo. Blaty Antique są już wykończone fabrycznie i zabezpieczone przed działaniem niekorzystnych czynników, jak kontakt z wodą i wysokimi temperaturami, zabrudzenia czy zaplamienia, co jest szczególnie istotne w kuchniach. Blaty te można z łatwością przycinać i nadawać im dowolne kształty, dopasowując je nawet do niestandardowych sytuacji projektowych. Ich atutem jest także możliwość wielokrotnego odnawiania, co zdecydowanie przedłuża ich żywotność. Drobne uszkodzenia można usunąć z powierzchni blatów poprzez szlifowanie i ich ponowne zabezpieczenie olejem lub lakierem.

Oferta DLH

Blat wykonany z dębu antycznego to produkt, który można znaleźć w asortymencie DLH. Dostępny jest on w wersji Avagard, co oznacza, że blaty są klejone z listew łączonych po szerokości oraz długości. Ze względu na fakt, że produkt tego typu wyróżnia się bardzo urozmaiconym rysunkiem nie kwalifikuje się go wedle klas drewna. Blat dąb antyczny od DLH dostępny jest w wymiarze: 27x600x3000 mm. Koszt blatu to 654 złote za sztukę.

Drewno z dębu antycznego

Czy dąb antyczny sprawdzi się w roli blatu do kuchni?

Blat z dębu antycznego można wykorzystać w wielu miejscach, jednak przede wszystkim znajduje on zastosowanie w kuchniach pod postacią powierzchni roboczych. Doskonale jednak sprawdzi się także w barach, kawiarniach czy restauracjach, które mają być utrzymane w typowo rustykalnym charakterze lub których nowoczesny design chcemy przełamać blatem o tak charakterystycznym wyglądzie.

Rustykalna aranżacja

Nie da się ukryć, że dąb antyczny dedykowany jest wnętrzom o rustykalnym charakterze. Dla niewtajemniczonych, rustykalizm według słownika języka polskiego to zamiłowanie do życia wiejskiego. Tak więc styl rustykalny opiera się na przenoszeniu elementów typowych dla wiejskiej sielanki do wnętrz. Podstawą aranżacyjną takich przestrzeni jest bezpretensjonalność, którą widać na każdym kroku. W pomieszczeniach urządzonych według idei rustykalizmu nie brakuje materiałów naturalnego pochodzenia, postarzanych mebli, takich jak masywne stoły, kredensy czy witryny, rękodzieł, ceramicznych naczyń oraz dużej ilości ziół. Ale styl rustykalny ma także wiele swoich odmian, które wykształtowały się na przestrzeni lat, a teraz są niezwykle często i chętnie stosowane w naszych wnętrzach. Równie znany jak styl rustykalny, jest na przykład styl country lub shabby chic. Poszczególne konwencje różnią się pomiędzy sobą niektórymi detalami, jednak w założeniu wszystkie nawiązują do wiejskiej stylistyki. Takie przestrzenie są wypełnione klimatycznym ciepłem i rodzinną atmosferą, a przebywanie w nich jest nie do opisania. W takich wnętrzach można złapać oddech od zgiełku codzienności i przywołać wspomnienia z dzieciństwa.

Kuchnia w stylu rustykalnym

Jak już zostało wcześniej wspomniane, styl rustykalny jest niezwykle popularny w kuchennych wnętrzach. Stworzenie takiej aranżacji może być wspaniałą przygodą, a przebywanie w takim pomieszczeniu jeszcze lepsze! Wiele ciekawych inspiracji na kuchnię utrzymaną w stylu rustykalnym można znaleźć w Internecie, a także w magazynach i katalogach wnętrzarskich. Obecnie ta konwencja jest bardzo modna, więc pomysły na przemycenie jej do swoich wnętrz pojawiają się dosłownie wszędzie. W związku z tym równie łatwe okazuje się skompletowanie wszelkich mebli oraz dodatków, które doskonale pasują do tego typu wystroju, ponieważ producenci oferują wiele stylizowanych elementów wyposażenia. Jeśli chodzi o kuchnie nie można pominąć szafek czy blatów, ale także sprzętów AGD oraz różnego typu naczyń, akcesoriów i dodatków, które idealnie wpisują się w zamysł stylu rustykalnego. Często wyglądają one jakby zostały sztucznie postarzone, co nadaje im naturalnego uroku. Tradycjonaliści mogą z kolei pokusić się o odwiedzenie strychu swoich bliskich, którzy z sentymentu mogli zachować stare elementy wyposażenia, a także wybrać się na targ staroci i zakupić jakąś wiekową perełkę designu. Takie meble czy dodatki z pewnością nadadzą wnętrzu ciekawego wyrazu. Osobom preferującym nieco bardziej eklektyczne projekty, może z kolei spodobać się pomysł na zestawienie nowoczesnych mebli ze starym kredensem lub witryną, tworząc bardzo intrygującą aranżację. Taki antyczny mebel przełamie zastany wystrój wnętrza, a zarazem doda mu sentymentalnego rysu. To obecnie bardzo modny trik we wnętrzach, dzięki któremu powstają projekty jedyne w swoim rodzaju. Jednym z elementów wyposażenia, którego nie może zabraknąć w kuchni o typowo rustykalnym charakterze jest także blat dąb antyczny od DLH, który dzięki swojemu wyjątkowemu wyglądowi idealnie wpisuje się w zamysł tej koncepcji, tworząc z białymi, beżowymi czy szarymi frontami mebli kuchennych bardzo atrakcyjne połączenie. Oprócz swojej standardowej funkcji – powierzchni roboczej – będzie on pełnić także rolę prawdziwej ozdoby pomieszczenia.

W czasach, w których żyjemy w ciągłym biegu, chętnie urządzamy wnętrza w stylu rustykalnym, gdzie panuje wiejska sielanka, a nam łatwiej jest zwolnić tempo i zacząć cieszyć się z małych rzeczy. Powrót do stylu rustykalnego to taki nasz współczesny sposób na stworzenia miejsca, w którym można naprawdę zacząć żyć.