Siatka  Lista 

14 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
  • Pozycja rosnąco
  • Pozycja malejąco
  • Ceny rosnąco
  • Ceny malejąco
  • Nazwy A-Z
  • Nazwy Z-A

Siatka  Lista 

14 produkt(ów)

na stronę
Sortowanie
  • Pozycja rosnąco
  • Pozycja malejąco
  • Ceny rosnąco
  • Ceny malejąco
  • Nazwy A-Z
  • Nazwy Z-A

Uchwyty Meblowe

Uchwyty Meblowe

Za wystrój mieszkania bardzo często odpowiadają detale, to one tworzą efekt końcowy. Dzięki nim dopełniamy całości wizji jaką mamy w głowie lub stworzył ją dla nas architekt. Ważne jest dopasowanie wszystkich elementów do siebie, aby tworzyły spójną całość i cieszyły oko. Jednym z tych elementów są uchwyty meblowe. Najczęściej wykonane z metalu, ceramiki, drewna lub szkła nadają ostateczny szlif naszym meblom. Producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wypuszczają na rynek nowe wzory i kolory, nie ułatwiając nam podjęcia decyzji- który uchwyt będzie tym idealnym.

Uchwyty do mebli

Uchwyty do mebli

Bardzo często zapominamy, że poza funkcją dekoracyjną i estetyczną, te małe przedmioty mają zupełnie inną funkcjonalność- mają przede wszystkim spełniać funkcję użytkową –sprawne, wygodne i intuicyjne otwieranie i zamykanie drzwiczek.  Dlatego bardzo ważnym aspektem jest dobre wyprofilowanie gałek czy klamek meblowych tak, aby chwyt był pewny a kształt ergonomiczny. Jedni wolą zaokrąglone miękkie formy, inni surowe i kanciaste wykończenie, najlepiej imitujące naturalne metale. Fantazja projektantów nie ma granic i zarówno w przypadku wybujałych form jak i minimalistycznych kształtów wybór może przyprawić o ból głowy. Pomocny może być podział na typy uchwytów:

Tradycyjne uchwyty

te dostępne są w najszerszej gamie wzorów i kolorów. Producenci wypuszczają na rynek konkretny model w kilku rozstawach, co z łatwością pozwala dobrać rozmiar pasujący do naszych frontów. Przy wyborze odpowiedniego rozmiaru trzeba zwrócić szczególną uwagę na rozmiar konkretnej szafki czy szuflady. Wykończone mogą być na mat, półmat lub połysk. Wykonuje się je zazwyczaj z metalu, drewna lub plastiku. Tradycyjne uchwyty do szafek są bardzo często zaokrąglane, bez problemu można również kupić modele kanciaste. Tego rodzaju uchwyty mocuje się do szafki za pomocą dwóch wkrętów;

Uchwyty relingowe

bardziej nowoczesne rozwiązania, które sprawdzą się w każdego rodzaju meblach. Kształtem zbliżone do relingów  z reguły długie, proste i cienkie. Możemy je montować zarówno w poziomie jak i w pionie. Uchwyty relingowe są najczęściej kanciaste, mogą być zarówno grube, jak i cienkie. Elegancko i estetycznie prezentują się zamontowane i poziomo, i pionowo. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie w meblach różnych długości rączek relingowych dłuższych na szufladach i krótszych na szafkach;

Uchwyty krawędziowe

stylowa propozycja pasująca do mebli nowoczesnych, loftowych czy industrialnych. Występują one w formie długich nawet 4-metrowych profili, które docina się do długości szafki. Dostępne są również w wersji krótkiej, o określonej długości. Uchwyty do szafek krawędziowe montuje się, nabijając je na górną krawędź frontów mebli, mają one kształt litery „C” lub „L”.

Gałki i kołatki

to niewielkich rozmiarów, okrągłe uchwyty montowane na jeden wkręt.  Występują w różnej stylistyce. Tego rodzaju rączki najlepiej prezentują się na wąskich szufladach i na nich montowane są najczęściej. Można znaleźć je również w odcieniach lekko postarzanych, co sprawia że świetnie komponują się ze stylizowanymi na starsze meblami. Doskonale wyglądają w połączeniu z tradycyjnymi uchwytami do szafek, zastosowanymi na dużych frontach;

Uchwyty listwowe

inaczej zwane uchwytami wpuszczanymi we fronty, stanowią jedno z popularniejszych rozwiązań w ostatnim czasie. To typ dla wszystkich tych, którzy nie lubią wystających uchwytów. Tego rodzaju rączki są dyskretne i nie rzucają się w oczy. Uchwyty wpuszczane dostępne są w wersji krótkich listew lub konstrukcji długich – na szerokość całej szafki. Sprawdza się również w przypadku, kiedy w domu są mali użytkownicy - fakt że nic nie odstaje od frontu na pewno pozwoli uniknąć wielu niechcianych uderzeń.

Uchwyty do szafek kuchennych

Królestwo każdej kobiety rządzi się swoimi prawami. Tu funkcjonalność i elegancja łączą się w harmonii jak w żadnym innym pomieszczeniu. Idealne dopasowanie gałek czy uchwytów nada całej aranżacji kuchni odpowiedniego stylu- jakiego? Wciąż dominuje styl rustykalny, vintage czy retro ( wtedy najczęściej będą wybierane uchwyty porcelanowe, ceramiczne i z elementami dekoracyjnymi) rzadziej w kuchni zobaczymy minimalistyczny styl, nowoczesny, skandynawski czy kuchnie w filozofii Hygge ( tu zastosowanie znajdą klamki meblowe proste, surowe, zazwyczaj wykonane z metalu lub go imitujące.) Należy pamiętać, że w kuchni czy łazience nadzwyczaj należy zwracać uwagę na czystość, a im mniej skomplikowany i ażurowy uchwyt, tym mniej czyszczenia i czasu poświęconego na sprzątanie. Najlepiej sprawdzą się minimalistyczne, opływowe uchwyty meblowe. Ich powierzchnia powinna być gładka, pozbawiona nadmiaru ozdobników. Dzięki temu zabrudzenia, takie jak plamy powstałe podczas gotowania, mycia zębów czy zabiegów pielęgnacyjnych bez problemu usuniemy za pomocą miękkiej, wilgotnej ściereczki.

Polska jakość czy zagraniczny styl?

Nawet najpiękniejszy uchwyt wykonany w złej technologii nie pozwoli nam na długie użytkowanie. Na naszym rynku większość produktów z oferty jest wyprodukowanych w Polsce, ale co raz większą popularność zdobywają uchwyty produkowane we Włoszech, czy innych krajach europejskich. Warto sprawdzać, czy dany uchwyt został wykonany zgodnie z normami ISO i mają takie certyfikaty. Drugim kryterium powinien być materiał z jakiego produkt został wykonany. W 90% do produkcji gałek i uchwytów meblowych stosuje się stop cynku i aluminium znanego pod skrótem ZnAl. To trwałe i bezpieczne połączenie, które wykańcza się powłokami galwanicznymi- najczęściej chromem lub aluminium. Powłoka bywa solidna lub bardzo cienka, która szybko się wyciera. Postaraj się to ocenić. Markowy producent gwarantuje lepszą powłokę. Uchwyty kiepskiej jakości mają małą żywotność i gdy zostaną uszkodzone, szpecą kuchnię.

Mała gałka czy duży uchwyt?

Dobór odpowiedniego uchwytu do metrażu to kwestia, której nie należy lekceważyć. W zależności od metrażu, małego-gdzie każdy centymetr wolnej przestrzeni jest na wagę złota najlepiej będzie zastosować gałkę meblową o minimalistycznej i opływowej formie. Podobnie będzie z uchwytami zamontowanymi na meblach w głównych ciągach komunikacyjnych. Warto pomyśleć o bezpieczeństwie przy wyborze uchwytów do tych mebli i wybrać te o minimalistycznej formie i bez ostrych krawędzi. Na dużych powierzchniach sprawdzą się uchwyty relingowe i te o dużych rozstawach.

Design dla najmłodszych

Dedykowane dla najmłodszych uchwyty i gałki to doskonałe rozwiązanie na wprowadzenie różnorodności i koloru do dziecięcego świata. Urządzając pokój dla maluchów warto skupić się nawet na najmniejszych szczegółach. Bo wyjątkowy klimat tworzą nie tylko meble, kolory ścian czy tkaniny, ale też małe przedmioty i akcesoria do których zaliczamy gałki meblowe. Zamocowanie oryginalnego dziecięcego uchwytu do prostego mebelka jak komoda czy biurka pokazuje, jak łatwo osiągnąć spektakularny efekt przy minimalnym nakładzie pracy. Zastosowanie gałek z ulubionym motywem naszej pociechy z pewnością będzie przyczyną niejednego uśmiechu na twarzy dziecka.

Czym się kierować przy wyborze uchwytów dziecięcych? Tu nie ma kompromisów- bezpieczeństwo przede wszystkim. Taka gałka, będzie intensywnie eksploatowana przez lata, nie tylko dłońmi, ale niejednokrotnie zostanie „zaatakowana” ustami przez naszego malucha. Koszt uchwytu nie jest spektakularnym wydatkiem w porównaniu ze wszystkimi innymi wydatkami na dzieci, ale i tak warto zawsze postawić na jakość. Dzieci często nie mają wyczucia, i nie eksploatują mebli tak jak dorośli. Aby gałki meblowe w pokoju dziecięcym służyły przez kilka lat powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów takich jak ceramika, drewno lub metal. Kolejnym aspektem, który należy wziąć od uwagę, to czy uchwyt będzie pasował do dłoni dziecka. Rozmiar i kształt należy dopasować tak, by maluch bez trudu mógł otworzyć szufladę czy drzwiczki.

Producenci chcąc sprostać wizji rodziców tworzą wzory i kolory tak, aby każdy rodzic i dziecko było zadowolone. Samolot?, kwiatek? Ulubione zwierzątko? Nie ma problemu, każdy znajdzie coś dla siebie i każdy będzie zadowolony z efektu.  

Kto za to chwyci? Chwyć to dobrze!

Ostatnim aspektem, jest kryterium przeznaczenia mebli. Od tego gdzie i przez kogo będą używane zależy dobór kształtu i koloru. Jeśli uchwyty maja być zamontowane w miejscach, gdzie często po coś sięgamy- warto zakupić je w uniwersalnym kształcie tak, by pasowały zarówno do dużej męskiej dłoni, jak i dłoni dziecka. W przypadku gałek czy uchwytów łazienkowych pierwszym kryterium powinna być ich funkcjonalność. Niejednokrotnie stają się one wieszakami na ręczniki. W pomieszczeniach, które pełnią tylko funkcję relaksacyjną i wizytową jak sypialnia czy salon- możemy puścić wodze fantazji i wybrać najbardziej dekoracyjny i nieergonomiczny uchwyt. Raz na jakiś czas chwycenie za mało wygodny uchwyt nie zrobi nam problemu.